Motokultivatori - opšta tema

Клип и карике око 2 000
Бобина, платинска дугмад и кондезатор око 2000
Лежајеви сви на мотору да се измењају 4-5000 и то квалитетни.
Комплет дихтунга и семеринга квалитетнијих око 500-600 динара.
На ово додати уље и маст и у погону је.
 
Eh da je Backa Topola blize da ti donesem moj 506 na pregled. Za ovih 40tak god mozda je bio dva puta kod nekog majstora...
 
Нисам ни ја мајстор али научи се временом. Само треба мајстор да вас пресвуче 2-3 пута и сами научите пронаћи и поправити квар.
И то онда постаје скоро па неуништива машина.
 
Да искористимо лепо време.
f4ab6519d2102a1b5a9f0dc2b3ed7a7a.jpg
 
Клип и карике око 2 000
Бобина, платинска дугмад и кондезатор око 2000
Лежајеви сви на мотору да се измењају 4-5000 и то квалитетни.
Комплет дихтунга и семеринга квалитетнијих око 500-600 динара.
На ово додати уље и маст и у погону је.
Zvao sam danas jednog majstora i on mi tvrdi da ako je ušla voda u menjač i od tada nije paljena, da nema pomoći jer je sigurno sve zarđalo i zaribalo...
 
Ееее после 20 година рада научиш култиватор сам да оре. Кад се уштелује плуг сав напор буде окретање на улазу и излазу из бразде. Зезнуо сам се што нисам купио оригинал блокаде кад су биле на кп.
 
Zdravo svima,

Našao malopre na oglasu motokultivator Benasi (254 cm) ali bez kose, a planiram prvenstveno za košenje u voćnjaku povremeno...
Plac je daleko, u selu nema ljudi ( radnih), poznata priča.
Hteo sam 506 ali ne znam vise koju i gde da gledam...ne razumem se a nemam baš ni majstora da pitam.
Ova je u BG pa mi je malo lakše ali nemam pojma koja kosa ide uz nju ?
Da li ima da se kupi, cena...
Kakva je ova freza u odnosu na 506 ?https://www.dodaj.rs/image/LmhjlY
 
Ovo na slici je priključak za kosu? 506 ima klasičnu kosu, a može se napraviti i roto kosa. Jedino to su pregažene mašine, većini je potreban remont.

Poslato sa MRD-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ne mogu da skontam da 506 uopste vuce plug svojom masom, 509 aj i nekako.
Gledao sam na yt i to mi je bilo jako interesantno, da l' bese Holder kultivator, tako nes..
E ono je vec ozbiljna masina i oranje sa njom ide lepo a i plug je veliki.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Декс, 75 кг тегова, притисак до 1 бар у гумама и плуг од великог голдонија који је некад био превртач. Може да се подешава у свим правцима и угловима. Кад наместиш дубину онда "центрираш" плуг да стоји равно у бразди. Гледао сам и ја свакаквих покушаја орања како се људи ломе.
Мора пуно на квачилу да буде кад окрећеш и кад цимаш квачило помераш по мало да проклиза. Кад проклиза сам се окреће у месту.
Кад улазиш у бразду предњи десни точак удари у неорано и исто тако 2-3 цимања на квачило и у бразди је. Повучеш полугу плуг се забразди и нови круг.
Пракса је чудо.
 
Nazad
Vrh