Motokultivatori - opšta tema

Da li neko ima iskustva sa tarupima za motokultivatore?
Imam Mutu Gorenje i pitam se da li je bolje na primer uzeti ovako nesto ili uzeti klasicnu samohodnu kosacicu?


Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Zanima me sta je i zasto bolje (brze i lakse) za posao kosenja? Tarup za Mutu ili neka samohodna kosacica?


Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Kosačica je daleko brža, ali treba znati šta radiš, jer to nije zamenljivo.
Ako tarupom hoćeš da samelješ korov, onda nije opcija da kosiš pa iznosiš grdnu zelenu masu i tako čistiš teren.
 
Pa da ideja je sa ne iznosim i ne kupim travu vec da je usutnim i ostavim tako.
E sad vidim i da kosacice imaju opciju malciranja valjda ti radi kako treba u praksi ne znam.
Kod ovog tarupa za mutu mislim da subprednosti sto moze da kosi vecu travu i deluje mi oni tockovi na kosacixi nemahu bas neko prijabjanje na podlogu.
Ali nisam ni jedno ni drugo probao pa nemam pojma kako je zaista uboraksi


Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Ja imam mašinu sličnu ovoj za koju nameravam da nabavim mulčer, ali su prilično skupi pa čekam dobru ponudu..
Bez 12-15 konja nema mulčera..
 
Poslednja izmena:
u pitanju je ka sto i pise honda G42. Imao sam je ali sam promenio motor. Odlican kultivator. Moticice, tockovi i tegovi pasu od f 600 ali vucena freza ne. Ima manje gabarite od f 600 i vrlo je zgodna za rad. Ima tri brzine i rikverc, blokade... Problem je taj motor , stariji japanac koji se ne isplati popravljati kada rikne ali ima sasvim lepih zamena za njega
 
Стигла машина !
facd2a8ef5985c4a2f380dfb3f74d0f7.jpg


Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Тачно 780е
Човек је био коректан и спустио мало.
Околина чачка.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Успоривач точкова?

Каква је разлика између старог и новог типа? Једину разлику коју примећујем у мору 507 су ручице за брзине и полуге.

На овом видим да је резервоар заротиран, не знам из ког разлога.


Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
u pitanju je ka sto i pise honda G42. Imao sam je ali sam promenio motor. Odlican kultivator. Moticice, tockovi i tegovi pasu od f 600 ali vucena freza ne. Ima manje gabarite od f 600 i vrlo je zgodna za rad. Ima tri brzine i rikverc, blokade... Problem je taj motor , stariji japanac koji se ne isplati popravljati kada rikne ali ima sasvim lepih zamena za njega
Koja je razlika između g42 i f600?

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Zdravo svima, da li neko zna zašto Tomos umo 6 motor izbacuje ulje na reduktoru kada radi na onu rupicu, kada se skine saraf gde se dosipa ulje prestane da curi, kada se vrati opet nastavi? Hvala svima
 
Nazad
Vrh