Motokultivatori - opšta tema

Ako mislis na kosilice za kultivatore ja sam ih napravio puno niko se nezali.

509 je sila al malo robusna oce jace momke,pre ce da izdere vlasnike nego sebe:haha:
 
na racun ove price o motorima i kultivatorima: Preferiram hondine kultivatore koji su se kod mene odlicno pokazali , znaci freziranje kopacicama sto dublje kako u pripremmi sadnje tako i kasnije za medjurednu obradu. Promenio sam ih u 7-8 godina sigurno 5 komada mahom f 600 - 620. Prodavao sam ih kada mi se ucini da cu naci bolji ili sa boljim motorom. Imao sam Loncin na g42 i odlicno se pokazao! Sada sam u centralnoj Srbiji naleteo na f600 sa wema motorom godinu dana koristenim i nisam mogao odoleti da ga ne kupim. Zasto? Znam da su se honde tj. mio standard dosta kupovali u Srbiji ali su se ljudi vrlo brzo razocarali jer jednostavno nije zadovoljavao njihove potrebe ( vuca prikolica sa drvima, kosenje trave, transport...) i tako su ostavljane da stoje dok su gazde kupovali nove , mahom 509, 507... E tako sam i na ovoga naleteo. Klasi;na prica , deda kupio i ostavio posle godinu dana. Dok je bio ziv nije dao da se prodaje ali kada je umro unuk odluci da ga 'sredi' . Motor daaavno zaribao i zameni ga ovim kinezom. Moticice ganc nove , o kvalitetu ne treba raspravljati, ripne na gumama kao iz radnje. Sve sto je radio je vadjenje par redova krompira. Odlucio da ga proda jer mu se ne svidja. Znaci taj kinez na njemu nije radio duze od dva sata. Meni se ti motori tipa loncin (mozda malo bolje uradjen od ovoga) i ovaj wema svidjaju i znam da moze da me dugo sluzi uz redovno odrzavanje i pazljiv rad.
Sustina je da bi radije uzeo ovaj sa novim kinezom nego neki isti takav sa mio standardom koristenim 15 - 20 godina bez obzira sta neko misli o njima.
PS: Zapanjilo me je to koliko 'majstori' u tom delu Srbije ne fermaju ili ne znaju kako da podese hondu da radi normalno! Recimo ovaj sto sam uzeo : remenice uopste nisu stajale jedna naspram druge (druge dimenzije izlaznog vratila) , kais iskosen skroz zulja o remenicu. Kvacilo malte ne uopste ne razdvaja (mislim da se u stvari coveku to nije svidelo da ne moze da zaustavi kultivator bez izbacivanja iz brzine) a posto nije znao time da se bakce ostavio ga je tako i prodao.... Za dva sata sam sve sredio i sada imam extra upakovan kultivator za smesne pare...
 
Moja stara honda g42 nakon remonta.Imao sam godinama indenticnu ali je otisla u nekoj trampi,ali kad sam shvatio koliko je neophodna odlucih se za istu koja je bila u ocajnom stanju a od danas izgleda ovako.
Sad na red dolazi nabaka neomphodnih prikljucaka,pre svega freze (kupio sa greskom za malu hondu pa ako neko ima za veliku i hoce da menja tu sam),takodje nabavio sam i tarup koji mojam preraditi za ovu a pored toga ce dobiti ogrtac za krompir manji plug za bastu a mozda i malu priklicu preuredim da se kaci za nju,svremena na vreme da se provozam :osmeh:



 
Marko ja tako nesto i trazim iskreno, reci mi koliko KS ima taj model i je li to Mio standard? Benzinka pretpostavljama, da li freza ide mesto tockova?
 
Ne mogu da nađem temu o samohodnim kosačicama, pa da pitam ovde. Pretpostavljam da i vi ovde znate. Zna li neko kako se kreću cene dugačkog uređaja za žetvu BCS?
 
Ova je mio oseijek kao i vecina kod nas,a sad od tih neke su origilan japanske samo sklapane u osijeku a neke komplet pravljene kod nas po licenci.Sto se snage tice to je dikutabilno zavisi po kojoj normi se gleda al tu je oko nekih 5-6ks,ova moja posto je starija serija ima 171cc a novije serije f6xx su 200cc a male serije f4xx 150cc,sve honde sem novije serije 604 koje imaju kipor dizel motor sve su ostale su benzinke.Freza postoji i umesto tockova i vucna prema potrebi kome koja treba.
Simke zetveni uredjaj je 100 do 200e,i to da se nacekas ako prodajes posto gotovo nikome to netreba,jedno vreme su ih kupovali ovi sto salju rakovice za egipat i slali ih arapima na delje prepravke da se kace za traktore,oni su po 150e placali,a ako trazis da kupis javi se na pp da te spojim sa komsijom koji ima skoro nov zetveni uredjan na prodaju.
 
Imam ponudu da prodam, a nemam predstavu koliko su. Kupljen nov, a stoji 20 godina u garaži podignut uza zid. Jednog dana će sigurno na neki način propasti. Ovako ću ga bar lepo zapamtiti.
 
Videh ga bas pre neki dan na oglasima da prodajes,kolko znam manje vise su isti,ima razlike malo u odlivku kucista,drugacije je kacenje rucice menjaca i na seriji 6xx je dupla remenica preko koje se dobijaju spore i brze brzine.
 
Najveca razlika je u broju obrtaja jer stari motor g42 je bez redukcije pa je redukovan samo na precniku remenice. Dok kod f600 je jos jaci i robusniji menjac iznutra i ima te duple remenice za rad sa prikljucima koji traze bas usporenje brzine.Drugo razlika je i u snazi motora jer g42 je nesto vise od 4ks po starim normama a f600 je oko 5ks po normi sae. To se oseti u radu ipak ali u principu isti precnik osovina i prikljucke koriste i tockove
 
vicca022 posto vidim da se razumes u motokultivatore kakvo je tvoje misljenje o sledecim: honda f560 http://cavicprof.rs/prodaja/basta/kultivatori/honda-f-560/, i Labinprogres http://cavicprof.rs/prodaja/basta/kultivatori/labinprogres-mondial-greeny-mini-2/? Kada bi ti licno kupovao sta bi izabrao ako bi birao izmedju ova dva i recimo IMT408 http://www.fpm-agromehanika.rs/catalog/motorni-program/motokultivatori/motokultivatori-fpm-408.html? Pitanje nije vezano za to da li se isplati kupovati novo, vec sta izabrati, pozdrav
 
Ovaj 408 kupio komso,i napravili mu frezu da stoji nakoso,desna strana plice frezira. Odgovor je bio vocarska, sacuvaj boze inovatora nasih. Da je bar ostavise da se podesi nego neki ludacki prikljucak.
 
Imam labinprogres super special 14 ks koji mi manje vise stoji jer sam prosirio vocnjake pa sad sve radim sa traktorom. Interesuje me koja bi cena mogla da bude za sve u kompletu a ima: frezer, plug, prskalicu za voce sa granama i dve vocarske puske, gaspardo vucenu bocnu kosacicu 1 m, prikolicu. Ne bih prodavao posebno jer mi je sve na selu pa da se ne cimam za svaku stvar posebno.
Mozda sam trebao da postavim u oglasima ali da ne lupam cene.
 
Poslednja izmena:
Imam labinprogres super special 14 ks koji mi manje vise stoji jer sam prosirio vocnjake pa sad sve radim sa traktorom. Interesuje me koja bi cena mogla da bude za sve u kompletu a ima: frezer, plug, prskalicu za voce sa granama i dve vocarske puske, gaspardo vucenu bocnu kosacicu 1 m, prikolicu. Ne bih prodavao posebno jer mi je sve na selu pa da se ne cimam za svaku stvar posebno.
Mozda sam trebao da postavim u oglasima ali da ne lupam cene.

Evo ja sam zainteresovan... dajte cenu pa da se dogovaramo....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh