Motokultivatori - opšta tema

Kolko para toliko muzike,u rangu starih nemogu ni prici,sve je to tanko i nezno,zato i jest jeftino.
Не знам док их не испробам.
Ја чак мислим да и ови европски произвођачи варају. Само ставе свој знак и купуј народе.
НИје мотокултиватор сложен као путничко возилио.
Мотори су се показали одлично.
Ја ћу купити нови кинески. Тешко ће ме неко убиједити да је бољи стари израубовани мотокултиватор од новог кинеског.

- - - - - - - - - -

Кинези су пресликали ферари 330. Ја ћу купити такав па шта буде.
 
Слично сам и ка размишљао за тример па купих један кинез из бугарске и поједох вееееликоооо г.... требало је послушати и купити полован познат и добар. Ја се преварих за 100 еура па ми није много жао али теби се смеје 1000.... размисли дооооброоооо!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Је ли вилаџер кинески? Имам бц 1900 с и коси добро. Овај потпуно изгледа као ферари 330. Само нема знак. Знам људе који имају кинеске тракторе и служе их добро. За италијански немам новац тако да не могу бирати.
 
Juce sam u par radni kod mene gledao FMP Boljevac motokultivatore, dizel, motori Kipor koreanski, na jednom modelu trgovac kaze italijanski motor...Cene od 190.000 do 250.000 bez freze i osovine, dakle +oko 50,000, izadje cirka 2,000-2500eura....sa istim Kipor motorima kultivatori 700-1300 sa frezom u jednoj trgovini u Raskoj. Ni jedno ni drugo mi se ne svidja, al cale zapeo da kupi novo, nesam pametan :osmeh:
 
Ја да имам новца за нов италијански купио бих. Пошто немам више волим нов кинески него италијански од 20 љета. Мотори су им провјерено добри. За старе сви кажу како су само једном кориштени, а сви из прошлог вијека.
 
Covek vam za 1000e prodaje servisiran kultivator ceo pregledan i nov kineski motor 8ks labin goldoni 507mute itd,i jos daje garanciju. Ja nikad nebi uzo ovo novo kinesko dok ima dobrih polovnjaka nepricam o krsevima za otpad. kome treba tako tako nesto sredjeno posteno nek se javi na pp za broj. Majstor je moj kolega ko god je kupio bio je zadovoljan.
Al ipak ima svak pravo da bira.
 
šta fali dobro izremontovanom i ocuvanom motokultivatoru naspram novih(dobro-lošeg)nacina izrade na uštrb kvaliteta i imena .neka me iskusnije kolege isprave muta je kopija labina ili goldonija ili suprotno labin iskopirao mutu ,ako se uzme polovan od sigurnog coveka ili sa lošim motorom i da se ubaci dobar dizel motor ima sve više starih ljudi koji prodaju i to nisu silovane mašine stariji su to pazili i odrzavali nisu se izivljavali nad mašinama kao mlad naraštaj koga briga za mašine samo da pokažu svoje umece u satiranju mašina
 
Ja sm uvek za novo osim ako se ne nadje nesto stara sto je radilona na sitno a da je kvalitetno. Poljo skola u Svilajncu imala pre men se cini ove novije boljevacke kultivatore sa.vucnom frezom i to je lepo radilo. U selu ima par novih i boljevackih i kineskih kultivatora a italijanskih novih nije bilo odavno... Nasa 509 iskultivira mozda godisnje 1h i pokosi 3h manje vise....mi nasom mahinom zadooljni a dosta njih s kunu u valpadanu a ja je.nikad nisam video da radi ali pricaju ljudi da je dobra...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Одакле ми знамо да је лоше. У Кини један модел радо цијела творница. И постижу нижу цијену. Мање плате радницима. Уопште не мора бити су лоши.
Mi da ne znamo??? pa mi znamo de visi ona stvar (cigla sto razdvaja dve zice da ne naprave spoj) a kamuli za kineze... Zato smo i napredniji od njih sto sve znamo...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ne mora značiti da je loš jer nije sva kineska roba škart. Problem su naši trgovci koji idu na maksimalnu zaradu, a to postižu uvozom robe lošijeg kvaliteta.

Neke stvari se pokažu dobro (recimo kopija hondinih ili yanmar motora), ali su daleko od originala po kvalitetu materijala i postupku izrade. I sam imam nekoliko kineskih mašina (kosilica za dvorište, trimer, makaze za živicu) i služe dobro, ali samo što se baš paze i čuvaju.

Tetak ima originalni honda agregat za koji teško može naći dijelove i svako malo ga vraća iz penzije dok su kineske kopije na popravci. Isto se koriste i održavaju, ali taj stari je kupio polovan prije 20 godina i za to vrijeme bacio još tri kineza koji ne izguraju garantni rok prije raspada. I on sam godinama odlaže svoju penziju pa mu kao mogu poslužiti, ali da je odma kupio još jedan hondin (pa makar posudio pare kojih nikad nema dovoljno) do sad bi bio u plusu. Nebi trpio posao, a i u gorivu bi uštedio značajnu cifru.
 
Zato se lepo uzme imt 509 sa komplet opremom, za 2 crvene evra.
Malo se sredi ako ima sta pa se pusti na ove kobajagi mašine da ih pobaca ko dete igračke i posalje u tri lepe odakle su i došle , i sve to do podne, a posle ide da frezuje ledinu u malini.
 
Nazad
Vrh