Motokultivatori - opšta tema

Da li ima brze i spore brzine?
Jedino to ima logike u ovome.
 
Gornje vratilo u sprezi sa mjenjačem (kad mjenjam brzine i ono mjenja brzinu okretaja)donje se ne okreće sve dok ne zadam komandom od sebe ili prema sebi sa desnom komandom i ono dok radi nemogu ubaciti u rikverc
 
Gornje vratilo u sprezi sa mjenjačem (kad mjenjam brzine i ono mjenja brzinu okretaja)donje se ne okreće sve dok ne zadam komandom od sebe ili prema sebi sa desnom komandom i ono dok radi nemogu ubaciti u rikverc

Hvala bogu da si konačno provjerio nešto što sam ti prije predložio. Za potvrdu da je gornje vratilo sinkronizirano s brzinama, još provjeri ono što sam ti također već prije predložio. Mora se jednako vrtjeti u bilo kojoj brzini, a mirovati kad je se ne vrte kotači od mtk.
Vjerujem da je tako, stoga, nakon provedene dodatne kontrole, ustanovi koliko puta se okrene gornji kardan za jedan (još bolje za 10) okret kotača. Nakon toga to isto provjeri kod prikolice.
 
Da ima 4 spore i 2 brze plus rikverc.Danas kada sam spajao prikolicu na vratilo i uključio pogon na motokultivatoru ustanovio sam da nema mogućnosti bez reduktora bilo šta napraviti velika je razlika u omjeru brzine na motokultivatoru i prikolici zahvaljujem se svima na komentarima kada ubacim reduktor javim šta sam napravio Pozdrav.

- - - - - - - - - -

Po nekoj logici ja nebi imao mogućnost nikada isključiti pogon na prikolici ako bi spajao na gornje vratilo što je sinhronizovano sa mjenajačem bez ubacivanja nekog dodatnog mjenjača između
 
Dobro jesil bar izracuno konacno kolika je razlike koji reduktor treba,il ces koji naidje da probas?
 
Pogresno!! Ne navodi coveka na pogresan put.
Brzina obrtanja vratila mora da se menja kako se menjaju i brzine. To vratilo u stvari mora biti spregnuto sa konusnim zupcanikom unutar menjaca.

Moja isprika, ako sam se nerazumljivo izrazio.
Preciznije: u bilo kojoj brzini se po okretu kotača vratilo mora okrenuti jednaki broj puta. Dakle ako se u 1. brzini za jedan okret kotača vratilo okrene npr. 15 puta, u bilo kojoj drugoj brzini se opet za jedan okret kotača, vratilo mora okrenuti 15 puta.

Eniz,
možda je lakše na gornjem vratilu napraviti kliznu spojku, kojom možeš po potrebi uključiti ili isključiti pogon prikolice, nego dodavati dodatan mjenjač. Ovisno o tome kolika je razlika između broja okretaja izlaznog vratila i broja okretaja na ulazu u diferencijal prikolice, možda se sve može uskladiti drugom dimenzijom guma na prikolici. Samo dok ne utvrdiš tu razliku okretaja između izlaznog i ulaznog vratila, nemaš osnove za moguće daljnje kombinacije. Bez konkretnih podataka nije moguće ništa konkretno predložiti. Napisao si da je velika razlika između izlaznog vratila (pretpostavljam gornjeg) i ulaznog u diferencijal prikolice, ali nisi napisao konkretne podatke.
No, svatko napravi kako je njemu u tom trenutku najjednostavnije. Najbitnije je da na kraju budeš zadovoljan. Sretno s doradom. :ppozdrav:
 
Koliko ja vidim njemu je velika razlika izmedju donjeg vratila i prikolice i to vratilo uopste nije namenjeno za kardanku. To je ustanovljeno. Mene sad zanima da li je moguce da reduktor bude izbacen, a menjac u brzinu i da radi gornje vratilo? Tako bi samo prikolica mogla da ima pogon, recimo gde je tvrda podloga, a po potrebi i motokultivator.
 
Aca,

iz do sada navedenog proizlazi da je gornje vratilo predviđeno za pogon prikolice. Na njemu ima i rikverc, dok je rikverc na donjem (iz sigurnosnih razloga) blokiran. Dakle, rješenje treba tražiti za pogon preko tog vratila. Ukoliko je moguće precizno uskladiti (ne nužno izjednačiti) vrtnju kotača od mtk i od prikolice, pogon može biti stalno ukljućen. U protivnom, treba riješiti, npr. kliznom spojkom, da se uključuje po potrebi (samo onda kada ionako dolazi na mtk do proklizavanja kotača). Pri tome je dobro da prikolica radi nešto manji put nego mtk (samo pomogne koliko mtk prokliže) jer se na taj način smanjuje opterećenje kardana.
 
motokultivator-lombardini-14-ks
https://www.olx.ba/artikal/27934448/motokultivator-lombardini-14-ks/ Dali neko zna koji je ovo motokultivator
 
Poslednja izmena:
Bolje uzmi veci... Veliki je retko veliki a mali za cas bude mali...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Istina, izgleda da ce ipak pasti veci, jer malo prelazi budzet ali snaci cu se jer mislim da je povoljno. Uzimam od coveka kojo ce mi ga doterati a labin od 14 ks nikad otvaran,kardanska prikolica i kosa a godiste 2007 a prikplica 2006 ili obratno,nebitno . Prikolica moze da se registruje a za kultivator ima sve sem racuna koji je zagubljen pa je problem ali meni i ne treba registracija, cena 1500e,mislim da je dobra kupovina. Neka ostane i kosa dokupicu frezu. Posto kazem zbog prikljucaka koje planiram freza,kosa,prskalica,tarup,pumpa za navodnjavanje. Ali nekad kasnije da ce bolje da tera 14 nego 8. Trebalo bi danas da idemo da poglrdamo ako vreme dozvoli
 
Ljudi ima li neko iskustva sa novim motokultivatorima Kipor, Benasi ili Wema kojih ima u ponudi firma sa juga Srbije, da ne navodim odakle? Cene su dosta povoljnije nego novi FMP Knjazevac ili Goldoni, ili su u rangu 30 godina starog IMT509, ali se plasim da nisu kinesko djubre za par sezona i cao....Za bastu od 5 ari mi treba
 
Jel zna neko koje ulje bi moglo ici u menjac motokultivatora goldoni jolly 58l?Na menjacu je preporuka proizvodjaca da se sipa esso gear oil GX 85W-90,no nemogu naci ulje tih karkteristika.Pozdrav
 
Necu ga koristiti na minusu.Nije mi problem proizvodjac,samo nemogu naci nijedno ulje 85W-90.Imaju 75W-90 ili 80W-90 ili SAE 80 ili SAE 90.Koje je najbolje uzeti?
 
Necu ga koristiti na minusu.Nije mi problem proizvodjac,samo nemogu naci nijedno ulje 85W-90.Imaju 75W-90 ili 80W-90 ili SAE 80 ili SAE 90.Koje je najbolje uzeti?
Нађи тему везану за уља и мазива и господин сталкер ће ти све рећи...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh