Motokultivatori - opšta tema

Mali labini su vam ekstra za freziranje prva spora bas kako valja, jako okretan i lakoradan. Motor kineski je malo nejaci od 8 ks pravih al zavrsava poso.
BEN ROJ zanima li te labin il 506 i honda.
Labina imas ko novih ocuvanih sad po oglasima 500e benzinaca,dizel racunaj vise.
 
506 i honda su mi veliki, pre bih labinca malog.
Da mi je lakse raditi, nisam ja u kondiciji.

Ali koja je oznaka modela mali labin i koji motor da trazim.
Kako da razlikujem kineki motor.
Ima li rezervnih delova za njega.
Da li je to bolje od ovih novih za preko 40 000 dinara .
 
Mi smo malim labincem i kineskim motorom prezadovoljni. Ima sasvim dovoljno snage za bilo kakvo freziranje, još se nije desilo da se taj motor uguši. Kod nas se baš naradio i još ništa nije rađeno na njemu, a uvek pali gotovo iz prve.
 
Benzinci su ti svi la 300 oko 8 ks valjda,ako se nadje dobar i sa njim da se naradis. Ee dizel je po potroslnji totalno stedljivi i jaci od benzinca.
 
Gledam i sada sma ukapirao da je iMT ustavri licenca za Agria.

Pitanje koje je snage IMT 504 i kakav je on . Zakljucio sam da je 506 jak i ne treba mi jer je tesko boriti se sa njim. MAda je najpolularniji
a verovatnoj je odnos cena / dobijeno najpovoljni. Zato mi se cini da je vucni motokultivator sa 5 KS za mene optimalno.

I kakve su Honde F 4x0 .

Misljenja i preporuke.
 
504 je dobar jer ima vucni tocak, i dosta je trazen za plastenike i medjuredno freziranje.
To ti je slicno kao i Holder H7 koji sam ti ponudio samo tezi i grublji..
 
Znam ali mi treba malo vise tehnickih karakteristika
broj brzina, snaga, koji motor i kubikaza, sirina moticiva i da li je promenljiva.

Odprilike ja sam ukapirao sta je optimalno .
Jos da vidim da ima i rezervnih delova tako da to konvergira.

Prvo mi je trebalo da ukapiram da kupim staru a ne novu nasminkanu.
Za sada vidim da mi je 506 jak i da mogu i slabiji ali da je upravljivi.
Idealno bi bilo oko 5 ks .
A za taj Holder ne znam koje je snage i ima li delova.
 
Sada znam cemu gravitiram.
Jos nisam sud formirao o hondi f 420 mada ne znam u cemu je razlika od f 430.

A cini mi se da za placeno najvise se dobije kod 506 a i
mocna je masina. Samo mi je tesko upravljati s njom. Mada mi kazu da
ako je zemlja orana meka i rastresita da onda nije problem rukovanje. A ima i najvise rezervnih delova.

Ajde da pitam sa vucnim motokultivatorom
da li je bolji imt 504 ili honda 420. Oba bemzinci.
 
504 је иста као и 506 у погледу снаге(исти мотор) и мењача(3 степена без рикверца),разлика је што 504 има тај вучни точак и ножеви се не монтирају на погонску осовину већ иду иза.Ја поседујем два комплета ножева један шири и један ужи,мислим да су шири око 0.8м а ужи 0.4м
 
Treba mi pomoć oko prikolice za ima 509.
Može li se nekako rešiti problem koji imam sa cimanjem prikolice kad nije u blokadi. Pretpostavljam da ima lufta u prenosu na cevima kardana a primetio sam da i na samom reduktoru koji je ispod prillkoice ima dosta slobodnog hoda. Ovo mi je bas postalo problem kad vucem nešto malo teze a na putu ima neka rupa-neravnina.
 
504 је иста као и 506 у погледу снаге(исти мотор) и мењача(3 степена без рикверца). . . . Ја поседујем два комплета ножева .... су шири око 0.8м а ужи 0.4м

Pa ti je onda solidna masina i ima rezervnih delova.
Moze li da neko da mi iskomparira 504 sa hondom f 400 ili f 420.
 
Malo dao dignemo kosu.
87ae8889ec8851adf03753a45d8b176a.jpg
ae4c4f3a0d75a8565d43a2171625b349.jpg
d51ef076ffff390ff9c350ca046aee6b.jpg
368e98b3d802b15cc3ea0c21b0aad940.jpg
081bcd21bfda9e7e534a3ca0f1682ce5.jpg
a9d1d17fa277bb816368fd5bab15dfac.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Nije loša ideja možda zatreba, još kad bi rekao šta si koristio za ovakav klizač, tj od čega si napravio?
 
Nije loša ideja možda zatreba, još kad bi rekao šta si koristio za ovakav klizač, tj od čega si napravio?
Fabrički klizači na krajevima ne dižu dovoljno ili ima neki drugi razlog za dodatne?
Nebo skinuti su sa samohodne kosilice agrie 300e cija je kosa 1m.

Philby vocnjak mi je na brdu i posle obilnih kisa voda odnoai malo zemlj, porvnjam ja ali ostaju malo vece neravnine a ima i dost zilica i korencica.
Ne znam da li bi bilo dobro da napravim neki na sredini?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Moze li da neko da mi iskomparira 504 sa hondom f 400 ili f 420.
Тешко (бабе и жабе). ИМТ 504 (лиценца Агриа) је специјализована машина за баштоване (међуредна обрада од 10 - 65 цм) док су Хонде мотокултиватори опште намене.:sreca:
 
@MilosJovic140

Imas preveliki zazor izmedju poklopca kosionog mehanizma i nosaca kose. Verovatno ti je potrosen granicnik ugla zakretanja kose..
 
Nazad
Vrh