Motokultivatori - opšta tema

Darusi ako je ocuvana 100 eur je bas povoljno a kasnije mozes i kinez nabaciti umesto tomosa i dosta bolje ce raditi i dosta manje trositi. Sa tomosom idi na dva para nosaca sa moticicama jer je lagana za sva tri para pa ce samo skakati
Mogu se nabudziti bilo koje moticice ali od 06 su manje precnikom i zato lakse kopaju a uz to su i uze. Za lakse freze ta kombinacija moze samo jedan problem je samo izbbusiti rupe na motikama sto nimalo nije zgodno
 
Na imt kosacicama je koliko se secam to ozljebljenje. Mislim, na spojnicu koja ukljucuje pogon kose.
Otidji u prvu prodavnicu delova i proveri dali ti pasuje. Taj deo kosta 10-15€.
Druga opcija je da se to napravi prema ozljebljenju, bilo bi nesto skuplje, ali ako nemas drugo resenje javi mi se na PM, da ti to napravim.

Hvala našao sam, od IMT 506 čini mi se, spojka koja uključuje kosu. Bilo je malo zavarivanja i tokarenja i freza je radila cijelo ljeto!!!!
 
Koji model i koliko KS.
Koliko duboko frezeruje.
I sta mislis da li bi bio pogodan za manji vinograd da se frezeruje izmedju redova.

evo ovakva je moja:https://www.google.hr/search?q=einh...hVQCuwKHTGqBRIQ9QEIOTAE#imgrc=eUD2ralRLKILHM:

Model BG MT 3336. Dubinu nisam nikad mjerio ali dosta dobro ide u zemlju jer je prilčno težak motor a zahvat mali pa se u rahloj zemlji jako zakopa sama. 15ak cm ide sigurno. Snaga motora je 4.5 konja i po meni čak i prejak motor za ovaj zahvat. S ovim motičicama komotno freza na ler gasu. E sad za vinograd mislim da bi išlo ako ne uhvati ledina. Ako je prije frezano onda nema problema. Moja sad radi manje jer sam kupio i Mio Hondu f620 pa s njom radim prvo frezanje u proljeće po oranju. Onda kasnije kad se sve posadi radi mala jer može između redova graha, krompira i milina.
 
Zahvaljujem.
Ima i jaci motor od 6 ks za nesto vece pare.

Moci ce to da radi lepo jer to basta uvek bilo o orano je.
Bicu samo u dilemi koju snagu uzeti.

Da li je laka za rukovanje. I to mi je vazno nisam ja vest.
 
Evo da postavim pitanje ovdje. pošto dosta freza koristi kineski motor 168 f. Imam takav motor na agregatu. I nekako mi nepravilno radi. Pa li na prvu odradi pod ćokom. kad se prebaci u normalan rad stalno se daje - oduzima gas. Inače bi trebao sebi da regulira gas ovisno od opterćenja, ali da radi tečno .. Ali radi to i bez ikakvog opterećenja. Po 10-ak puta u minuti. Zna li tko kako da se riješi ovaj problem.
 
Čini mi se da je ovo najbolje mesto da pitam.

Imam problem kod Tomosovog motra UMO8 na kosačici Batuje Ptuj . Odlično je to radilo dosta dugo, preko 30 godina, istina svake godine po malo. To pomali znači ukupno 5 do 10 tak sati godišnje. Kako koje godine.
Problem je što na leru lepo radi i kada dodam gas ne prima ga i onda odjednom primi i radi punim gasom. Kada hocu da smanjim gas , to se radi rucicim gasa tj polugom,
ne smanji malo po malo, nego odjednom smanji na ler. Drugim recima radi ili na leru ili punim gasom a to je nemoguce kositi.
Mjastor koji je odrzavapo to malo, izgleda da se slabije razume u karburatore.

I znate li majstora nekog dobrog u Užicu, može i Požega i Čajetina samo da je dobar. Da to rešim pa da sam za narednih 20 godina miran :)

- - - - - - - - - -

Evo i link da se vidi koja je kosacica

https://www.youtube.com/watch?v=dBzExcQE7kI
 
Taj motor posle 30 godina svakako zahteva reviziju svega(karburator, semerinzi, karike itd.).
Jedini majstor koga ovde mozemo preporuciti je gosp. Brkin-Sonta. Najbolje da se taj motor skine i posalje do njega, odradice covek korektno i realno(a ne bezobrazno) naplatiti.
 
Zahvaljujem.
Ima i jaci motor od 6 ks za nesto vece pare.

Moci ce to da radi lepo jer to basta uvek bilo o orano je.
Bicu samo u dilemi koju snagu uzeti.


Da li je laka za rukovanje. I to mi je vazno nisam ja vest.

Po meni bi bilo bolje da ima šire motičice jer je ovako dosta nestabilna na neravnom. Hoće se izvrnut na stranu jer je dosta uska. taman ta od 6 konja, iako mislim da bi i ova od 4.5 vrtila još jedan red motičica bez ikakve brige. Ja sam za svoju planirao nabaviti još motičica pa ju malo proširiti al sam odustao kad sam kupio hondu
 
je ovako dosta nestabilna na neravnom. Hoće se izvrnut na stranu jer je dosta uska. taman ta od 6 konj.....[/QUOTE]

A da li je tesko nositi se sa njom tj kako se kontrolise i upravlja.
 
Ajde , da se manje mučim pa da pitam.

Planiram da imam baštu samo krompir i luk, i nista više na jedno 3 ara a maksimalno 4 ara bašte.

I sada cu imati dva reda od 23 metra, maline i lozu koju treba d azasadim, a dugoročno mozda bude i najvise 4 reda od 23 metra i to dva reda malina i kupina i 2 reda loze. To kada odem u penziju

Za to koju frezu mi preporucujete . Ne treba mi sem freze nista. Komsija ce mi uvek orati malim traktorim. Teren je rAvn kao tepsija i zemlja je plodna i meka, rastresita, uvek se oralo tuda.

NE trebaju mi veliki motokultivatori od 7 ili 8 KS. Da li su dobri Enihell ili Villaged od 5 ili 6 KS . Da li da uzmem neku manju polovnu Agria

Ovi LAbinci i IMT su mi mnogo glomazni i ne bih njih. Ne bih mogao da se nosim sa njima. Ove sa Tomosovim motorom UMO 6 ili UMO 8 necu jer sam zakljucio da su male snage .
Milim da je i Strus Austria kineska i da nema snagu koja im pise ( mozda gresim).

Znaci nesto sa cim mogu da se nosim i da moze da se upravlja i rukuje bez problema a da mi obavi posao kao sto sam napisao.
Platio bih oko 40 000 ne bih išao prema 50 000 dinara.

Moze se reći da dnevno necu frezerovati vise na primer od 5 ili maksimalnooo 6 ari.

Preporucite mi po dva modela , pa cu dalje googlati.

Inace ne razumem se u mehaniku, ali se ne sekiram zato mnogo, ima majstor u selu pa cu ga zvati ako treba da popravi nesto i on treba da zaradi i hrani porodicu.
Ali ne bih cesto da ga zovem .
 
Nazad
Vrh