Motokultivatori - opšta tema

Narode, pošto radite uslužno freziranje po aru? Ili po vremenu ili gorivu? Nije isto kad je tvrdo npr u malini ili samo da dodatno usitnite posle tanjirače. Neke okvirne cene? Ja naplatim između 500 i 1000 din sat freziranja sa labin progres.

Послато са GT-S7582 уз помоћ Тапатока
 
Postovanje prijatelji, ranije sam Vam govorio o problemu sa kvacilom na mojoj Muti . Skinuo sam kvacilo i pojma nemam sta mu je , ne mogu da ga otvorim jer je zapounktovano...
Ako iko zna sta bi bio problem nek mi kaze, ps. rezervnpog dijela nema nidje u cg da se kupi.


689QAKD.jpg
9n1uCUn.jpg
6UcmwE3.jpg
 
Je li Honda f400 najbolje rjesenje za medjuredno obradjivanje ili ima neku dobru konkurenciju u svojoj klasi? Imt 506? Je li model agria 100-5 isti kao 506? Zelio bih sto ozbiljniju masinu sa uskim rasponom nozeva radi medjurednog obradjivanja...
 
Vocarg zar se iz kucista to pakovanje lamelica i potisnih ploca nevadi van. Nevidim sliku kad si izvadio tu plocu sa 3 pipka sta je i kako sa te strane.Trebalo bi da se to vadi i pregledati kakve su lamelice tj debljina njihova jer verovatno su slizane. Tu je bilo i vode u ulju jer koliko vidim su delovi pordjali koji nebi smeli u ulju.

- - - - - - - - - -

Honda f400 ima mogucnos po jedan dva ili sva tri para moticica da se montiraju i ima uzi gaz sa tockovima. Lagana je i okretna a i 506 mislim da je slicnih karakteristika za medjuredno, stim da mu je dosta jaci motor. Za rad nije los i ima kvalitetnih prikljucaka ali i manu najvecu sa motorom koji cesto jede dzigerice. Jedino u toj klasi motokopacica traziti nesto gde se posebno mogu montirati kopaci i tockovi jer sve teze i vece masine vec tesko mogu medjuredno raditi ispod 70cm razmaka. Ja sa F600 jedva prolazim izmedju redova kukuruza takoreci
 
Kod njegove mute bi trebala biti suva spojka kao i na maestralu, nije u ulju kao kod starih modela. Koliko znam to ide samo u kompletu (nisam nigdje vidio set za remont), ali ne košta ništa da proba očistiti i odmastiti pa da ponovo namontira.

Poslije paziti da ne bude pod ruskom šupom i kad se čisti da se ne zalijeva vodom oko poluga jer je vjerovatno tu ušla voda.
 
Philby brate, makao sam kvacilo komplet, isprao ga u gorivu i nekom srestvu protiv rdje iscistio sam ga, montirao sam ga i sad mi po nekad stane kad je u pogonu, a kad je freza stane svaki put... neki kayu da treba da ga jos stavim u naftu jer je usla voda u njega ... ne znam sta da radim, jer nema nidje novo da se kupi...

- - - - - - - - - -

Ne moze brate da se otvori jer je zanitovan...
Vocarg zar se iz kucista to pakovanje lamelica i potisnih ploca nevadi van. Nevidim sliku kad si izvadio tu plocu sa 3 pipka sta je i kako sa te strane.Trebalo bi da se to vadi i pregledati kakve su lamelice tj debljina njihova jer verovatno su slizane. Tu je bilo i vode u ulju jer koliko vidim su delovi pordjali koji nebi smeli u ulju.

- - - - - - - - - -

Honda f400 ima mogucnos po jedan dva ili sva tri para moticica da se montiraju i ima uzi gaz sa tockovima. Lagana je i okretna a i 506 mislim da je slicnih karakteristika za medjuredno, stim da mu je dosta jaci motor. Za rad nije los i ima kvalitetnih prikljucaka ali i manu najvecu sa motorom koji cesto jede dzigerice. Jedino u toj klasi motokopacica traziti nesto gde se posebno mogu montirati kopaci i tockovi jer sve teze i vece masine vec tesko mogu medjuredno raditi ispod 70cm razmaka. Ja sa F600 jedva prolazim izmedju redova kukuruza takoreci
 
To ces morati onda kupiti celo novo jer su lamelice slizane i vise potisne ploce nemaju silu dovoljnu da ostvare dobar kontakt izmedju lamelica i potisnih ploca i zato proslajfava. Mozda je bilo i kvacilo napeto pa je uzrokovalo mnogo brze trosenje.Zaboravio sam kako bi tacan tip te mute nesto na 400 koliko se secam a motor 512ccm. mozemo videti kod nas dal se moze poruciti ili vidi kod tebe dal se moze poruciti taj deo.. U nafti ni slucajno se lamele nesmeju prati jer je masna. Kad zamaste lamele ima jedan stos koji sam isprobao i funkcionise jedno vreme a to je posuti koka -kolu po lameli i ona spere i ostvari kontakt slepljivanjem i drzi lamela jedno vreme. Ali ovde tesko da ce pomoci , i ovo se takoreci i nemoze oprati dok se nerastavi i operu i osuse delovi i malo lamele zasmirglaju. A ovde su osmirglane i previse radom
 
Nema brate kod nas kvacila... Svuda sam pitao... Ako znas neku firmu đe prodaju djelove za MUTU kazi mi... tip je Muta Gorenje T-400
 
Raspitacu se dal imaju gde od ovih sto znam da prodaju delove dal mogu poruciti jer to je problem kod modela male serije. U krajnjem slucaju da je moja bilo bi budzevine i raskopo bi ja nju samo tako. Malo mi je stvarno cudno za viselamelni set da radi na suvo i da nije lamela kao kod lda 450 sistem
 
A sto ne obrusiš te tri nitne i rasturiš kvačilo,ako nenađeš novo nalepis druge lamele bar je to prosto.
 
Dragi forumaši, nov sam na forumu a inače se malo teže snalazim i sa kompjuterima i sa forumima. Pokušao sam naći preko pretrage ali nisam uspio.
Da li neko može da mi pomogne (u vidu naziva firme, pojedinca, ili još bolje broja telefona) u vezi rezervnih dijelova za motokultivatore mio standard (prvenstveno mi treba za mio standard 350).
Trebao bih nabaviti po neki dihtung, semering i još po nešto. Svaka pomoć je dobro došla. Hvala !
 
Nazad
Vrh