Motokultivatori - opšta tema

Jbg kad imam nekog djavolka pa je vuce dole dok nepotone heheee. Kako pice more vidis da je oskudacija. Dobro je samo kad mi nepojede hondu , cime bi radio onda, al sta ces ko neveruje ja ga uverim. Samo ako moja kicma izdrzi sa ovim sokocalom
 
Ja sam probao nekoliko felni 12 i 13 al nisam našao da pašu rupe i onda sam od 13ce izvadio sredinu pa navario izbušenu i pripremljenu ploču 5mm debljine zavario, navario L profile 11 komada mesto krampona i otišo da probam sokoćalo. Ja sam prezadovoljan iako sam prvih 45 min okretao pod blokadom, reko jbg tako treba, kad sam je isključio zavrteo sam se par krugova ..........
Hvala svima na podršci!!!
2016-03-18%2009.07.04.jpg

2016-03-18%2009.07.10.jpg
 
Moze malo pomoci,sta je bolje da uzmem,treba mi kultivator samo za frezovanje.Gledam labin progres 14ks ili neki nov?Nov bih zbog subvencija,mada ne mogu nesto ni da pronadjem na netu vise o npr novom imt itd.
 
Da li neko zna da li ovi novi kultovatori imt fpm boljevac 406 koriste prikljucke kao neki drugi, npr kao imt 507, dosta mi lici kacenje ali neki kazu da koriste samo njihove orginal prikljucke
 
406 pase od 507 kačenje.
A 408 ima neko svoje kačenje nepase niodčega,i napravljena freza da stoji nageta(jednu stranu freza dublje drugu pliće) resenje neviđeno.
 
I posle kazu kako nasi inzenjeri i fabrike su dobre i sto ih zatvorise. Jadno je sto to kazem ali jos jadnije od njih sta proizvode i sta unapredjuju. Bitno je da se plate cepaju dok se moze a ko sisa fabriku i inovacije. Toliko imamo pametnih ljudi ali to nece niko da prihvati i da se ti patenti usavrse jer sto bi on bio pametniji od njih starih inzenjera koji su samo znali iskopirati nesto a ni to cak nisu odradili kako treba
 
Zvao komsija koji je uzo novu da ih pita,oni mu rekli to je voćarska prava plice ide jedna da ne kopa zile--kakav izum i kakvo objašnjenje.
 
Pa sad se inžinjeri usavrsili,i izmislili fiksni nagib:haha:.Bar joj netreba multiplikator ko 509-ci,nije sve crno.
 
Voleo sam tu fabriku dok su pravili masine po Agria licenci, i to su pristojno radili. Nisu bile kvalitet kao Agria, ali nije bilo ni prevelikih problema da se ne mogu koristiti.
Kad sada vidim na sajmu njihove 'eksponate' i pratecu pricu njihovih 'manekena' tipa 'freziranje oko stabla', samo ih obidjem i odem do Goldonija, BCS-a ili tolikih drugih..
 
Да нисмо побркали лончиће? Фабрика ИМТ (звана мали ИМТ) чије је седиште било у Књажевцу је, колико ја знам, ликвидирана у процесу "демократизације" а остала сахрањена у процесу "напредњизације". Део, (ваљда бивши ООУР) у Бољевцу је приватизован и сад се зове ФМП Агромеханика. Вероватно немају средства за лиценце па се баве сопственим пројектима колико год да су превазиђени. У осталом, наша је памет отишла преко да тражи ухлебљење.
 
Našao sam na tavanu, od predhodnog vlasnika neke delove imao je neki MTK, ali ovaj karburator mi malo nejasan pa ako je nekom poznat da .........

2016-03-09%2011.49.34.jpg
 
d.vece svima,danas upalim motokultivator da neku basticu izorem,i upalio odmah na prvi konop,i kad sam krenuo da orem posle nekoliko minuta odjednom se stvori veliki bijeli dim,e sad niti dimi na auspuh niti na liberlauf,nemogu da ocijenim dje,uglavnom na stranu dje dodje pumpa,primijetio sam da je visociji nivo ulja motornog,a nizi menjackog,ali je traktor bio nagnut,kao da odgorijeva,nevidim nista da pusta,jedino kad stisnem naglo gas,ili kad se traktor optereti pojavi se crni i bijeli dim ujedno inace sve u redu,traktor nije nista radio od jesenas,inace je dizel dmk 8,gorenje muta,lammbordinijev motor
 
Nazad
Vrh