Motokultivatori - opšta tema

Ako je bio nagnut (na stranu), moguće da mu je uletelo ulje iz filtera vazduha (uljnog kupatila) u motor, pa sad ga sagoreva, pogledaj nivo ulja u filteru.Ako je bio poboden (kako obično ljudi ostavljaju mtk na duže vreme,a to nije dobro), moguće da je nafta ušla u blok motora, što je još gore.
 
Poslednja izmena:
Ako je bio nagnut (na stranu), moguće da mu je uletelo ulje iz filtera vazduha (uljnog kupatila) u motor, pa sad ga sagoreva, pogledaj nivo ulja u filteru.Ako je bio poboden (kako obično ljudi ostavljaju mtk na duže vreme,a to nije dobro), moguće da je nafta ušla u blok motora, što je još gore.
nije,bio je normalno parkiran,mislim prikacen je bio na njega rotacioni i tako stojao,tacno tako,odgorijeva nesto a nemogu da vidim niti sta niti dje,samo je bijeli dim,uglavnom sa ove strane dje mu je pumpa od nafte,kad se optereti pocne i da dimi,uglavnom upalio iz prve,radi normalno,
 
U planu mi je da kupim kultivator, treba mi samo za frezovanje. Jel može neka preporuka? Gledao sam malo oglase stvarno se frljaju sa cenama.
 
Sta mislite o einhell ili vilager frezama ima ih na sajtu od igle do lokomotive??? CIni mi se da je cena novog njihovog u rangu polovnog imt 506 ??
 
Veliki moze se desiti da ispod glave probija kompresiju pomalo i dimi sa zadnje strane motora jer i ventilator gura vazduh u tom pravcu. Nevidim sta bi drugo moglo tu da dimi .
Bezite od tih kineskih kopacica jer su menjaci i kuciste kao od plastelina. Vec su mnogima se raspale skroz i to je neozbiljno napravljena masina za iole ozbiljniji rad.
 
U planu mi je da kupim kultivator, treba mi samo za frezovanje. Jel može neka preporuka? Gledao sam malo oglase stvarno se frljaju sa cenama.
moje iskustvo: za pripremu zemljista pre postavljanja rasadnika ( vidim da i vi imate slican hobi) sam nabavio mutu gorenje specijal, namenjenu bas za freziranje. Bas sam juce frezirao zimsko oranje . acme benzinski motor sasvim lepo radi i mislim da nema potrebe davati pare za dizela osim u slucaju da ce te raditi vece povrsine pa da ustedite na gorivu. Za medjurednu obradu tj. spartanje i medjuredno freziranje imam hondu 620 .
 
Da, baš za to mi treba. Najviše za medjuredno freziranje, nije velika površina u pitanju.
 
Da, baš za to mi treba. Najviše za medjuredno freziranje, nije velika površina u pitanju.
medjuredno freziranje sam radio sa hondom i vucenom frezom ( pazite na razmak) ali samo kad sadnice porastu da ih ne bi zatrpao ili savio zemljom koja uvek izadje iz oklopa freze. odma posle nicanja koristim spartanje kod kojeg ako su motike ostre nema tih problema.
 
Ja sam sa mojom hondom F 620 starom 22 godine isfrezirao celu bastu za pola sata dok se komsa za to vreme patio sa einhelom da ga upali pa sam morao i njemu da freziram da ga spasim jer je bilo ocito da od terenske opravke nema nista otisla mu masina opet u majcinu a prosle godine je uzeo ceo drugi motor.Kod tih kineza sezona ne moze da se izgura bez problema i nevolja.
 
Veliki moze se desiti da ispod glave probija kompresiju pomalo i dimi sa zadnje strane motora jer i ventilator gura vazduh u tom pravcu. Nevidim sta bi drugo moglo tu da dimi .
Bezite od tih kineskih kopacica jer su menjaci i kuciste kao od plastelina. Vec su mnogima se raspale skroz i to je neozbiljno napravljena masina za iole ozbiljniji rad.
sta treba tu da se radi,pa ako probija onda gubi snagu,smije li da se radi sa njim da ne napravi kakvu havariju
 
Nije to ni malo, ispod 8 ks ništa,moja preporuka - dizel, znam da su skupi (možda i neopravdano) ali su pouzdani.
 
Ja sam od svoje portage da uzmem motokultivator odustao, barem trenutno. Okrenuo sam se nabavci neceg manjeg za skroz druge potrebe. Za plastenik, nesta vrta i vocnjaka ukupne povrsine oko 1000 m2. Na trzistu se najvise nude polovne honde, f600 uglavnom. Pitanje, razlika izmedju f600 i f700? Koliki je najuži raspon točkova na F600? Da li može da uđe između brazdi i radi paranje? Je li ovim hondama 506-ica dostojan konkurent?
 
sta treba tu da se radi,pa ako probija onda gubi snagu,smije li da se radi sa njim da ne napravi kakvu havariju
Moras prvo otkriti tacno gde pusta .Ako je ispod glave to se primeti a potrebno je skinuti glavu i poravnati deo gde naleze na stublinu. Pogledaj i dal neki vijak ili matica nisu popustili

- - - - - - - - - -

Razmak tockova kod honde F 6xx je negde oko 50cm najuzi i malo je tesko bas izmedju redova da prolazi. Tu bi serija F4xx bila bolja i laksa za rad sigurno.Razlika izmedju F 600 i 700 je u snazi motora a skoro su identicne stim da je delove za motor f 700 dosta tesko pronaci jer je to starija verzija motora. F600-620 je za nabavku delova najbolja i ima sve
 
Nazad
Vrh