Motokultivatori - opšta tema

Evo koja sličica zavrsene blokade:
NVZlMqe.jpg
[/URL][/IMG]
I jedan kopija goldonca sa blokadama rus,mislio sam ga za mene,al posto nije goldonac nee.
KNGNTa4.jpg
[/URL][/IMG]
YmGlReQ.jpg
[/URL][/IMG]
 
opaaa,majstor se smilovao da nas počasti - svaka čast jarane
je li vrijeme da se napadne na Irus


a što se tiče mute ja imam mutu kosor a ona je kao, malkice teži maestral, moja planinska zemlja i to - nikakva kombinacija, frezu sam već prodao, nego eno po Bosni baš jeftinih Valpadana, u svakom pogledu bolja a ako spominješ 4.tisuće čini mi se da jeftinije može da se nabavi, bolje a jeftinije - san svakog paora :)
 
Irus prodat danas, otkad imam ovu 507-icu par godina,bas me sluzi ekstra pa reko da je počastim,i smanjim rvanje pri okretanju,a mogu i 8-ice sad da stavim na ovo kad freziram. :sjasi:
 
Ima li ko iskustva sa ovim kosacicama? Treba mi za vocnjak.
kosacica.jpg
И ја бих да чујем искуства са овом косачицом.
Управо овакву половну сам купио поодавно и нисам је још пробао. Занимљиво да је ознака и на плочици мотора и на заштитнику- усмеривачу Lamborgini, што ме изненадило.
Била је код мајстора да је прегледа и евентуално сервисира, и речено ми је да је у реду, али ипак је нисам пробао у раду. Па ако неко има овај тип нек напише пар утисака.
Да умало да заборавим, на њој је бензински мотор, мислим да је четворотактни.
 
Poslednja izmena:
Odlicna masina , moze da kosi bas visoku travu povozna i upravljiva ja sam sa takom malko kosio daleke 1988 imao je moj komsija bila glanc nova on je nije uopste koristio mene bilo sramota da istem da mi je proda a posle sam cuo da su njegovi naslednici u ono ludo vreme inflacije prodali za bam badava.
 
Да ли неко зна где се на нету, може наћи нешто од сервисне документације за ову косачицу.
Претпостављам да су резервни ножеви већи проблем од мотора, и редуктора(мењача).
 
Onaj moj 506 ko da ima svoju pamet pa me zaje.ava nisam nista dirao oko struje sama od sebe se vratila varnica na kabal i svecicu :sta: kako nemam pojma,upalio ko mina na prvo povlacenje.
 
Jel neko koristio pumpu za vodu na kultivator 506...
Interesuje me kako radi i dal stvarno izbacuje 700l/min.?

Послато са SM-G313HU уз помоћ Тапатока
 
eh, pa sad, ako se je sama vratila, uskoro će ponovo sama i da nestane, ali to je ipak dobro, negdje je neki spoj popustio i treba pregledati sve, koji motor imaš na mašini, inače, kreće se uvijek od svjećice kada je benzinski motor u pitanju, česti slučajevi su da se oslabi veza između kape svjećice i kabla, pa onda dalje, najčešći uzrok je prljavšina koja se nakupi ovdje-ondje, zavisno od starosti mašine, istroše se četkice, izližu ili ispucaju kontakti, kondenzator rijetko pukne ili oslabi ali i to se dešava, spoj mase jako često uzrokuje brige, daj nam koji je motor, naći će se već neko da mu doskočimo

isto tako za ovu Lombardini kosilicu,ima li negdje na njoj da piše koji je tip, pa da probamo naći instrukcije i ostalo

što se tiče rasprave o muti, mislio sa, pošto je čovjek iz orašja da je relativno jednostavno malo pogledati oglasnu prodaju u Bosni, ja sam prodao frezu, plugove, prikolicu, ostala mi je još Muta Kosor sa Kipor 10 ks motorom,dizel i IMT pogon sa kosom 1.30m, cijenim 2.500km i teško da to prodam po toj cijeni, to pišem onako da se čovjek može orijentisati, jer dvoumim se i da zadržim mutu samo za košenje
da, htjeo sam reći da se na mutu može staviti veći motor ali nije to to
 
Poslednja izmena:
eh, pa sad, ako se je sama vratila, uskoro će ponovo sama i da nestane, ali to je ipak dobro, negdje je neki spoj popustio i treba pregledati sve, koji motor imaš na mašini, inače, kreće se uvijek od svjećice kada je benzinski motor u pitanju, česti slučajevi su da se oslabi veza između kape svjećice i kabla, pa onda dalje, najčešći uzrok je prljavšina koja se nakupi ovdje-ondje, zavisno od starosti mašine, istroše se četkice, izližu ili ispucaju kontakti, kondenzator rijetko pukne ili oslabi ali i to se dešava, spoj mase jako često uzrokuje brige, daj nam koji je motor, naći će se već neko da mu doskočimo

isto tako za ovu Lombardini kosilicu,ima li negdje na njoj da piše koji je tip, pa da probamo naći instrukcije i ostalo

što se tiče rasprave o muti, mislio sa, pošto je čovjek iz orašja da je relativno jednostavno malo pogledati oglasnu prodaju u Bosni, ja sam prodao frezu, plugove, prikolicu, ostala mi je još Muta Kosor sa Kipor 10 ks motorom,dizel i IMT pogon sa kosom 1.30m, cijenim 2.500km i teško da to prodam po toj cijeni, to pišem onako da se čovjek može orijentisati, jer dvoumim se i da zadržim mutu samo za košenje
da, htjeo sam reći da se na mutu može staviti veći motor ali nije to to
Fabricki motor IMT 506 model iz 82 bez rikverca prvo sam skinuo mehanizam za paljenje i ventilator produvao vazduhom kroz proreze na magnetu na kraju malo prodrmao prekidac za gasenje (nije izvucen sa strane stoji pored bloka) i crnu zicu koja je povezana sa njim i proradio,najpre mislim da je prekidac negde dobio masu pa zeza.
Hteo da skinem magnet ali nemam odgovarajuci radapciger(imam od tomosa 26x1.5).Hvala za savet:cao:
 
A zaboravih da se pozalim i ja,moj 506 lako pali al kad dobije turazu ma ceo komsiluk zna da sam u basti i tako non stop radi radi pa opet turaza uzludjuje me.
I plovak mi nepusta gorivo pa radim bez njega skinuo plovak al turaza opet...pa ako neko imao slican problem nek pise...

Послато са SM-G313HU уз помоћ Тапатока
 
A zaboravih da se pozalim i ja,moj 506 lako pali al kad dobije turazu ma ceo komsiluk zna da sam u basti i tako non stop radi radi pa opet turaza uzludjuje me.
I plovak mi nepusta gorivo pa radim bez njega skinuo plovak al turaza opet...pa ako neko imao slican problem nek pise...

Послато са SM-G313HU уз помоћ Тапатока
A prosle godine sam mu stavio elektronsko paljenje kao...

Послато са SM-G313HU уз помоћ Тапатока
 
506 uglavnom dobije turazu kad ostaje bez goriva. Proveri dovod komplet od slavine creva do dizni ili da ne vuce vazduh na ona gumena creva.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
To i jesu masine za izludjivanje ali zato daleko su od mene. Nizak nivo goriva u karburatoru , zastopan dovod , neka trunka u dizni, semerinzi radilice ili falsiranje vazduha na usisu daju rezultat povremene ili stalne turaze. A pronaci i otkloniti sve je milina piz...... joj mater......
 
Zato ja sizim samo kad radim napolju a kisa udari. Malo posla od danas da se pocne sezona frezovanja usluznog. Jedan plastenik i taman zavrsio kisica poce al uspeo sam jos jedan manji napolju uraditi nepokriven al nestigo slikati .
79p8C01.jpg


- - - - - - - - - -

Dubina oko 25-28 u jednom prohodu sve smrvljeno
5tszDLB.jpg
 
Vico, opet si sakrio motičice u zemlju????
A kako prođe onaj kolega što je rekao da ne veruje za dubinu i da će ih pojesti, jeste li makar piće popili??!!!
 
Nazad
Vrh