Motokultivatori - opšta tema

Ima da se kupi ta kao ampula. Ne ovo je znaci Benassi RL 304 sa lombardini motorom. Goldoni je skroz druga Firma. A ulje ide sae 90 ali ne do vrha. Nego ima sa strane negde jedan mali sraf koji je nivo njega odvrnes I sipas dok ne pocne na njega da curi.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Da li je kipor 178f slab da bi sa njim frezirao ili bi trebao uzeti 186f.Freza mi je od nekih 60 cm.Da li neko zna gde bih mogaonabaviti glavčine točka (nosače točkova) za mutu kosor? Hvala.
 
Ima da se kupi ta kao ampula. Ne ovo je znaci Benassi RL 304 sa lombardini motorom. Goldoni je skroz druga Firma. A ulje ide sae 90 ali ne do vrha. Nego ima sa strane negde jedan mali sraf koji je nivo njega odvrnes I sipas dok ne pocne na njega da curi.
Znas li gde mogu da pozovem i narucim ovu ampulu, ako uopste ima potrebe nju uzimati? Ili da stavim samo sraf? I gde je taj mali sraf sa strane koji pokazuje koliko ulja treba da se sipa?
Hvala na odgovoru
 
Andu za Mutu uvek bih ugradio jaci 186f jer je bar priblizan snagom. Slabija opcija motora nikad nije bas dobra solucija iako bisno da prodjemo jeftinije . Muta je prilicno brza i veoma brz frezer ima i zahteva snagu

- - - - - - - - - -

Markong na tvojoj slici mkt sa leve strane menjaca vidi se vijak pri dnu na nekih 5-7cm od dna menjaca .Mislim da je to taj otprilike. Probaj ga odvij polako jer to je kratak vijak koji nista nedrzi unutra i sluzi samo za kontrolu ulja.Mada se na njega moze i sipati samo je nezgodno .
 
Evo sad pronadjoh jednu staru sliku gde se vidi da taj sraf dugo ne stoji gde treba da ga bude.



Posle ovog slikanja, frezu sam odneo kod majstora da je osvezi. Nasao sam moj post u ovoj temi od 18.10.2013. gde sam napisao sledece

Ja sam moju goldoni benasi sa lombardini 520 motorom dao da se radi polugeneralna.

Evo koga zanima cenovnik delova i radova tj mozda nekome pomogne.

ventili i vodjice 2000 din
karike 2000 din
lezaj radilice 1000 din
semering 500 din
zaptivac kartera 500 din
filter nafte 500 din
gumice sipke podizaca 300 din
gumice ventila 150 din
cep za sipanje ulja 500 din
2 litra ulja 800 din
_______________________________________

Ukupno 8250 din

I valjda obrada stubline po potrebi i + rad = ukupno sam mu dao 150e na ruke

Ovde se vidi da sam mu dao novac za dva litra ulja. Ne verujem da mu je svih 2 litra bilo potrebno za filter vazduha. Samim tim, on mi je ladno vratio sredjenu frezu a da pritom nije stavio nikakav sraf ovde sto je potpuni apsurd! Moj starac je stugar i ovo je za njega jako mali posao, ukoliko treba nesto da se napravi.
Koliko li ulja ovde moze da stane otprilike i da li da promenim ulje, ili samo da naspem do ovog kontrolnog srafa?
Vidim da na spisku fali ulozak dizne. I on je zamenjen.
 
U veće motore (LDA 450, 510) u filter vazduha ide 300gr ulja (ima crta u donjem kupatilu kućišta), a ulje za menjač najbolje promeni, ko zna kakvog čuda ima unutra.
 
Ulje za menjac promeni. A dole sipaj ulje I malo tovatne masti naguraj. A za tu Ampulu pozovi 0637007998 Moto servis Durlic

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Zvao sam sada ovaj motor servis Durlic, i on nema ovu ampulu i dao mi je broj telefona od nekog Sase koji najvise radi sa ovim Benassi kopacicama, i evo njegovog broja ako nekom zatreba 063452862.
Rekao mi je taj Sasa da mogu da uzmem i napravim obican sraf i samo da probusim jednu milimetarsku rupicu da se omoguci odusak i to je cela prica.

Za ovaj model kaze da postoji samo pumpa za vodu. To se vise ne proizvodi, i jedino da se nadje polovna.
 
Ima li ko iskustva sa ovim kosacicama? Treba mi za vocnjak.
kosacica.jpg
 
Ja sam 80% siguran da ne mogu da koristim ovu kosu. Cak da mogu rucice da okrenem skroz na drugu stranu, sto nisam probao, opet mi je rikverc takav da mora da se drzi rukom rucica da bi tockovi bili u pokretu. To je zato sto postoji zastita da, ukoliko se kreces u rikverc, i ukoliko padnes, da se freza zaustavi i da te ne posece.
 
Napravio sam sraf kod starca koji je strugar. Ostalo je samo da se probusi jedna milimetarska rupica za odusak. Pored njega, kopkalo me pa je prvi put za 30 i kusur godina skinut poklopac za kardan. Iznenadio sam se da postoje dva kardana. Posto nisam imao pojma koji cemu sluzi, upalio sam frezu i posmatrao sta se desava. Gornji se konstantno vrti i to brzo, kada freza radi onako na leru, i pretpostavljam da je to kardan za pumpu za vodu. Jedino ga kvacilo zaustavlja. Donji kardan radi kada je freza u brzini. To je onda kardan za prikolicu i moralo bi da se nakaci na nju bas originalna prikolica zbog prenosa, kao i originalna dimenzija guma. Nigde ulje ne curi posle toliko godina. Jedino mi je ostalo da pitam da li ovaj donji kardan moze da se iskoristi za nozeve koji su zasebno iza, a ne ovako da se skidaju tockovi kada god treba da se frezira (doduse, nikada nozeve i ne skidam. Freza samo za freziranje i sluzi).





 
Po meni je to vise motokopacica nego mkt. Sad sve zavisi dal imas spore brzine jer za vucni frezer ako nemas bas spore brzine neces moci koristiti jer tockovi takoreci koce frezer da bi radio kako treba. ako ide brzo to onda samo skace i vrlo je zeznuto.
 
Oduska za menjac(koju ti zoves ampula) funkcionise na drugi nacin. Ti si u stvari napravio obican cep, i kada probusis tu rupicu tebi ce tu ulje konstantno da vlazi i izlazi..
Da bi se koristila vucna freza sa gornjeg vratila, potrebno je da imas jedan uredjaj, kao IMT509, koji kroz sebe pusta snagu na frezu a istovremeno prenosi usporeno kretanje na donje vratilo koje pokrece tockove.
Ovako ti je sigurno prebrzo..
 
Nemoj da te čudi što ima 2 kardana...moja Valpadana ima 3, I se okreće najbrže i i ma 2 brzine koje se menjaju u zavisnosti da li je menjač u SP ili BH, II,koji se okreće kad se okreću i točkovi (zagonjen je sa njima), nešto slično kao kod TV (gornji kardan) i III klasičan sa dve brzine (prikolica, freza, pumpa od prskalice...).Ovo kod tebe ne znači da ti treba reduktor(kao kod IMT 509), već je konstruisana kao i Honda, da može da bude i mtk i moto kopačica,s' tim što se kod Honde vučni frezer pogoni preko bočne remenice i remena,a kod trebe je to klasično, na kardan.Ono što treba videti je broj obrtaja tog kardana, za većinu prikolica i frezera potreban broj obrtaja ide od 540 do 1000 obrt/min.Dobra stvar kod takvih, da kažem dvostrukih mtk je ta da možeš istom mašinom raditi (npr) u redu voćki (kopačica), pa kad završiš zakačiš vučni frezer i završiš medjuredno.
 
Nikad nisam kacio kosu na njega ali vidis I sam da se rupe gadjaju sa donjim kardanom. Vucnu frezu za njega nikad nisam video.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Ja ljudi nemam pojma sta znaci mtk :)
U svakom slucaju, tesko da cu ikada koristiti kardan. Posle ovog osvezenja koje je freza imala, za dve godine, radila je mozda nekih dva sata i to je sve. Imam vocnjak od 10 ari i 50 sadnica pa kada uslovi dozvole, isfreziram ga. Dobro je sto ona stvarno kopa kao kada motikom kopas. Ne sitni onako ludacki kao 506
Kosa se izgleda podudara sa rupama. Moguce da moje rucice mogu da se okrenu naopako p da se kosi sa njom. Nego primetio sam da ja nemam ruci u i sajlu na desnoj strani. To je verovytno nesto podeseno sa rikvercom. Ksda bih to nakacio i okrenuo rucice, vrlo moguce da bih mogao da nakacim ovakvu kosu kakva je na slici.
Poslacu vam par slika da vidite kako sam isfrezirao vocnjak.
 
Nazad
Vrh