Motokultivatori - opšta tema

d.jutro ,imam jedan problem sa motokultivatorom muta gorenje dmb8 dizel,prije mjesec dana ga normalno ugasio i ostavio,i juce ga upalim da preorem neku njivu,iz prve upalio,poceo da orem i cim se ugrijao poceo da dimi bijeli dim,ali ne na liber lauf niti na auspuh,nego ispod remenice za paljenje,skinem onaj pleh i vidim ulje pa vjerovatno to dimi,je li to crkao semering i kako se mijenja,odvijali se saraf centralni na remenicu kontra,moze li ko objasniti kako da ga zamijenim ako je do njega
 
d.jutro ,imam jedan problem sa motokultivatorom muta gorenje dmb8 dizel,prije mjesec dana ga normalno ugasio i ostavio,i juce ga upalim da preorem neku njivu,iz prve upalio,poceo da orem i cim se ugrijao poceo da dimi bijeli dim,ali ne na liber lauf niti na auspuh,nego ispod remenice za paljenje,skinem onaj pleh i vidim ulje pa vjerovatno to dimi,je li to crkao semering i kako se mijenja,odvijali se saraf centralni na remenicu kontra,moze li ko objasniti kako da ga zamijenim ako je do njega

Skines remenicu i sito zamajca,ispod sita nalazi se zamajac na kome imas maticu ,odvijes maticu i sa dva pajesera odvojis zamajac,kada skines zamajac doci ces do prednjeg dekla na kome je semering,skini ga zamijeni semering i vrati sve na svo mjesto ....
Pozdrav


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
 
Skines remenicu i sito zamajca,ispod sita nalazi se zamajac na kome imas maticu ,odvijes maticu i sa dva pajesera odvojis zamajac,kada skines zamajac doci ces do prednjeg dekla na kome je semering,skini ga zamijeni semering i vrati sve na svo mjesto ....
Pozdrav


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
samo me jos interesuje ona matica velika je li kontra navoj ili se odvija normalno
 
Matica bi trebalo biti kontra navoj ( nisam siguran), vodi računa kako i gde blokiraš zamajac da ne polomiš nešto,pogledaj da li može neki radapciger za skidanje ili mora da " radi" pajser.
 
Nema tu radapcigera za toliki zamajac, uzmi pajser slobodno nema sile da ga slomis


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
 
Buraz, kad bi se radapciger pravio radi jednog skidanja zamajca onda ne pitaj dje bi bili, nema sta da slomi pajser se ne stavlja u rebra nego izmedju zamajca i bloka


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
 
Ne treba ni pajser ni radapciger samo nagni motor napred i udari velikim cekicem u zamajac nekoliko puta I sam pada dole. Pajser moze da osteti blok

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Ma sila boga nemoli ali kad se nesto polomi onda su svi krivi sem izvrsioca.10 puta ces mozda skinuti nesto na silu ali samo jednom ako nesto pukne dzepu ce presesti posto su delovi. Ti deklovi i blok su vrlo tanki radilica sklona pucanju a aksijalni lezaj je do zamajca napred i tezak zamajac. Radapciger prost se vrlo lako napravi i nemislis takoreci a pocetnicima iz mehanike reci udri samo cekicem .poluge i pajseri ,cevi i sve ostalo ,ja bih se prvo dobro zapitao .Drugacije je dosta za nekog ko to godinama radi pa zna i gde i koliko udariti ili gde su jake upore pa osloniti nesto. Ovako ti moj prijatelju uzmi majstora pa nek ti zameni i bolje nego da nesto lose napravis. Mali su to motori za velike greske
 
Imam ja sve, doduse za Agria 1700(od kog je IMT uzeo licencu).
Treba ti uputstvo za rukovanje ili radionicko uputstvo sa sastavnim delovima?
 
Prodajem nekim Rumunima delove I ne mozemo se sporazumeti. Treba mi nesto gde ima svi delovi da im posaljem sliku da bi mi rekli sta Im treba.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Ako ti nije problem posalji mi na mail ili okaci negde sve sto imas.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Da se nebismo nadmudrivali evo radionicko uputstvo za skidanje zamajca:



Inace ja skidam tako sto popustim maticu par krugova, i onda ostro 'kucnem' tezim cekicom po njoj(a ne po zamajcu). Silazi bez problema..
Ali to nije za pocetnike, jer mogu ostetiti aksijani lezaj ako neznaju sta rade..
nije mi jasno,matica ima lijeve navoje kod motora LDA/LDAL,i desne navoje kod motora LDA,LDAL,mene je oznaka 6LD360
 
Nazad
Vrh