Motokultivatori - opšta tema

Možda malo budem od koristi ...
Ranije nije imao prodavnicu već firmu, servis (radionicu) i prodajni prostor u delu porodične kuće. Napisaću vam adresu i broj fiksnog telefona u slučaju eventualne potrebe. Lično nemam poslovnog iskustva sa njim, ali znam da ima poprilično posla. Inače, u Prijepolju postoje još dva prodavca i servisera, doduše čini mi se više traktora (Radulović i Dadić).
Ako nekom od kolega bude potrebno nešto odavde (grad nije veliki) a bude u mojoj mogućnosti, slobodno računajte na pomoć.

Goran Spajić
Dušmanići (Gajine) 31 300 Prijepolje
(033) 714-122
----------------------------------------------
Srećna vam i uspešna nova godina ... :ppozdrav: ...
 
Poslednja izmena:
Da Spajic, nasao ga na kupujem prodajem...do sad moja saradnja bezprekorna,kako kaze tako stizu delovi,svaki put nesto gratis...ja sam prezadovoljan
e sad,dali je neko imao losa iskustva sa njim,neznam,pomenuo sam ga drugarima svako ko je radio sa njim ga je hvalio
posto vidim da vam je poznat,voleo bi da iznesete vasa iskustva
 
Recimo ja kako sam prosao sa tim spajic goranom,i mogu reci da je covek za mene najveca lopovcina i lazov....mozda se drugi nisu opekli kao ja ...kupio sam rezni apart za imt kosu, glanc nova ,to je ok i stim da mi je obecao da ce pogon kose biti 20000din,ok ali bih morao da kaparisem ok,reko ajde poslao mi je ovaj rezni apart ok je sve super ja poslao kaparu nadajuci se da ce i ovaj put biti svee ok,medjutim odjednom dan dva pred obecanog roka nazome coveka oce li biti sta onda druze ima ali je druga cena pa reko ok u nadi da do 30000din je jos ok cena,on kaze 380000din,skoro pa duplu cenu odvalio covek..mojih 5000 nije vraceno a ovamo prica o postenju ako slucajno nesto nebude on vraca pare blablabla...i jos plus kada mi je stigao rezni aparat takozvana '"kulisa"" ili cigancica ili kako ko zove,taj deo se nalazi na sredini rezne letve i drrzi ga 4 srafa i u tu kulisu ulazi kraj od pogona kose i to mrda levo desno reznu letvu,taj deo je falio znaci vidi se da je odsrafljen jer je sve bilo u crveno ofarbano taj deo je pre slanja bio skinut,i posle nazovem coveka i kazem mu da fali jedan deo,aa nefali kaze to jos ide naknadno 3400din plus 4 srafa 200din....eee aloooo dali je moguce da je covek toliki prevarant.... neznam sta da vam kazem,ali moja je preporuka ko nemora da ne saradjuje sa njim,i na kraju nisam kupio pogon jer je cena maltene dupla bila,i jos kaze da on ima ugovor sa nekim kurirskim sluzbama sve sto on zalje do 30-40 kg isporuka 400-500 din,ali meni kad god je nesto stiglo od njega nikad ispod 1500din nisam platio kurirsku sluzbu....tako da moj vam savet u sirokom luku obilazite prevaranta....
 
Ili to nije taj isti Goran, ili sam imao sreće (3 puta), uzimao sam poluosovinu, ključ menjača i regler...uvek je bilo po dogovoru i na vreme, ali ponavljam, možda sam samo imao sreće.
 
Ako je Spajic I ja preporucujem da se pazite. Ali ja od Spajica imam neki drugi broj 0642001779

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Posle ovih vaših pisanja zainteresovalo me je i danas sam se detaljno raspitao u vezi sa ovim mojim sugrađaninom. Ono što sam od više ljudi (iz različitih društvenih struktura) saznao je, da je čovek ranije bio koliko toliko poslovan i nazovi pošten. Međutim, u "poslednje vreme" valjda ponet zaradom i većom prodajom, gotovo svi su mi rekli dosta toga negativno o njemu. Nenormalno povećanje zasada maline u našem kraju sigurno mu je povećala i apetite za brzom zaradom.
Druga a još više otežavajuća stvar je to da ga niko nije pohvalio ni kao čoveka (što bi se narodski reklo).
Ako se već odlučite za neku saradnju sa njim, eto razloga za oprez.
Ako nisam pomogao sa onim prethodnim postom, nadam se da sa ovim jesam ... :osmeh: ...
Izvinjenje za ... :off_topic: ...
 
postao sam vlasnik "domace" izvedbe Staube motokultivatora. model je pp3 iz 1960-te godine!
 
Pri prodaji ako ima na stanju ispadne dobro,al kad počnu zavlačenja za ono sto nema,boje da ne komentarisem čak me čovek nagrdio na ime njega za neke prevare dok nije skonto da je omasio. ja sam snjim nabrzaka zavrsio poslovanje ubio me za neku posiljku sa zvanjem tako da je samnom zavrsio.
Znam dosta kolega koji rade sa kultivatorima i iskustva su sličana. Al kod nekih interes pređe preko svih lazi,pa se ponovo nerviraju.
Meni je posle pretnji piso,zapao mu kopač bio za oko i pise lepo fino da mu prodam ja mu kazem aj pisi na KP,ne na tel. ma kakvi neće tamo da pise. I napokon je skonto da nema trgovine i nejavlja se više.
 
Poslednja izmena:
videcu kako ce se pokazati za ubuduce,za sad sve super i ima moju preporuku za dalje... daj boze da svako prodje kao i ja

mozda se covek promenio hehe...znam neke tipove koji su radili lepo pa im se osladilo i nabijali bogovske marze...na kraju rasterali sve musterije i kasnije opet radili kao pre al im je sad i rabat dobavljaca dovoljan..
 
vec sam spomenuo da sam kupio jedan stari motokultivator iz 60-te godine! Nalepnica kaze da ga je proizvela "tvornica motornih kotaca" Zagreb. nasao sam da su oni ustvari proizvodili mopede i mislim da je ovo bio neki poklon razvijenijih zemalja kako bi se osavremenila poljoprivreda u posleratnoj jugoslaviji. u stvari ovo je motokultivator Staub model pp3 sa motorom od 239 kubika, 5 konja i oko 180 kg! odem danas da ga upalim i upali na zub,mocno! ali vidim da mu karb nije bas podesen pa bi hteo da ga odnesem nakom iskusnom majstoru, ako neko ima neku preporuku, isto bi zeleo da nabavim frezu za njega ali moram ustanoviti dali moze da se kaci od nekih modela koji su rasprostranjeni kod nas , mozda labin goldoni ili tako neki....
 
Jedno pitanje za vlasnike kineskih dizel motora 178 i 186. Imaju li svi motori vijenac na zamajcu kao pripremu za elektrostart ili samo modeli koji fabrički imaju ugrađen anlaser?

Mogu dobiti par komada u zamjenu za neki posao, ali ako nema pripreme da ne uzimam bezveze jer nemam kome prodati nekompletan set za ugradnju.
 
Drugari ja posle dugog traženja, čekanja, biranja, propuštanja prilika i sl. sr..a kupio Labinca SS sa koje kakvim priključcima, između ostalog došla je i bočna kosa italijanske proizvodnje.
Čikica kaže da se lepo naradio sa njom i bez i jedne greške kosio i uslužno. Imao sam bočnu na TV732 ali je ipak ovo dosta slabija mašina, pa me zanima dali neko ima iskustva i kakva sa njom na ovoj manjoj mašini???

2016-01-06%2000.49.29.jpg


2016-01-06%2013.42.11_1.jpg


Pozdrav drugari i sve lepo u novoj godini!!!
 
@Neba
Kacio sam ja slike te kosacice. Lepo to izgleda kada se sklopi, ali kosenje je moguce samo po relativno ravnom terenu bez drveca.
 
Kod mene je baš ravni Srem, al me najviše interesuje kako se ponaša na mtk a i on, prvi put se susrećem sa tim oruđem, msm na mtk :)
 
Ako je ravnica bez drveca, kosices kao i sa traktorom, imaces malo muke da sredis 'uvratine' ali kad obezbedis ulaz/izlaz ici ce lepo..
Evo ti slika sklopljene masine.. Dodjes mi pivo i meze:ppozdrav:

 
Nazad
Vrh