Motokultivatori - opšta tema

Pozdravljam sve forumaše. Interesuje me da li neko zna gde mogu kupiti karburator ili set za karburator za motor acme aln 330 wb. Polomila mi se gumica na vrhu iglice.
 
Jel ima neko neki kontakt za lombardini motore delovi. Da je jeftinije od poljomarketa?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Pozdrav drugari, interesuje me kupovina mtk od 8ks dizel, ima u ponudama sve i svašta a ja sam više ona stara škola pa bi uzeo nešto po preporuci.
Znam da nije baš mesto za to ali bih zamolio ako nešto ima a valjano da se u porukama dogovorimo.
Hvala svima i izv moderatorima :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam zvao tog iz Cacka ima ga na KP. Jel 510 ima tacno 14 ks. Imam jednu valpadanu sa tim motorom

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Da, imam i ja Valpadanu, uveženu iz Italije davne 1982. godine sa fabrićkim anlaserom, njen motor ima "pravih" 14ks
 
Čovek iz čačka nema karburator, a meni treba iglica, odnosno onaj vrha na iglici od gume, to mi se polomilo. Ima li neko rešenje kako da ga zamenim ili da li odgovara iglica od nekog drugog karburatora?
 
Lombardini 3 ld 510 ima tacno 9,8 kw sto je oko 12 ks ,jedino je moguce da na prenosu mjenjaca dobije jos tih 1,5 ks sto je kod Valpadane i uradjeno.
Valpadana je daleko najbolji motokultivator ikad uradjen


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
 
Preko bilo kojeg prenosa moze samo da gubi snagu a ne da dobije. #ld510 motori su stvarne snege 12,5ks samo sto je to ranije mereno sae normama pa pise vise nego se sad obracunava. Preko prenosa u menjacu se stvaraju gubitci u snazi ali se povecava obrtni momen motora tako da su to velike razlike sta se trazi
 
Ma dzabe je Valpadana dobra, kad su svi culi za Labin, 509 i Goldoni. Ne mogu da je prodam 2 meseca

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
njen motor ima "pravih" 14ks
Kao što vidite ovo pravih je pod navodnicama, jer su merenja i standardi razni, a najveća zabluda je to što skoro svi prodaju Goldonce i 509-ke pod 14ks, a na njima je motror LDA 450 koji je nominlno slabiji(kubikaži i hodu klipa) od LDA 510, ako bi LDA išao pod 12,5ks, onda bi LDA 450 bio 10 ks, ali to nije toliko važno.Ne može se snaga dobiti nigde drugde nego na motoru.Postoje merenja na samoj radilici (gde se dobija veća nominalna snaga) i na zamajcu (gde je snaga nešto nominalno niža,ali prava, "iskoristljiva").Sirova snaga se dobija obrtnim momentom koji je produkt rada klipa i radilice, pa tako postoji motori koji imaju manju kubikažu, ali kraći hod klipa (veći obrtaj radilice) i samim tim veću snagu, ali u užem opsegu, tj. najbolje rade pri visokim obrtajima,trebaju bolje (skuplje) materijale i podložniji su habanju.Dok motori veće kubikaže, imaju nešto duži hod klipa,sporije se okreće radilica, nominalnu su slabiji imaju širi opseg snage, materijali su nešto jevtiniji i po nekom pravilu duže traju.Menjač ima veoma važnu ulogu u svakom sklopu mašine (traktor, mtk,auto...) da tu sirovu snagu motora što bolje prenese na pogonske točkove i kardanska vratila, remenice...ali nikako ne utiču na nominalnu snagu te mašine.
 
Nadjes neku manju auto prikolicu koja se nemoze registrovati jer su jeftine i napravis parce rude. Kod mene je tako na hondi ,samo ako ti trebaju kocnice onda moras i to praviti
 
Nazad
Vrh