Motokultivatori - opšta tema

Onda su tegovi od 506. Pa plug postoji, pretpostavljam da moze.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Za 507 ne verujem da postoji prednji teg. Ona ima motor napred. Jos ako je dizel dovoljno je tezak

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Jel zna neko dje se mogu nabaviti priključci za Valpadanu 14 ks (plug,otvarac brazde,vadilica krompira)


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
 
Jako teško, moraš visiti na internetu i pratiti oglase...neke stvari mogu od Goldonija koji je bio više zastupljen u nas,uz neznatne prepravke...največi problem nastaje kod priključaka koje koriste kardansko vratilo, kod Valpadane se razlikuje.
 
Imam na menjacu jedan cep u obliku sarafa, njega kad skinem ima jednu cjevcicu kao mjerac ulja, e sad, uopste mi se na tome ne pojavljuje ulje iako ga dosipam u menjac, nije mi jasno zasto, i da li je to uopste mjerac od ulja...

Takodje, da li je moguce da se kroz veoma mali otvor dosipa ulje u menjacu?
 
Ako ta cjevčica ima zareze, rebalo bi da to bude mjerač. Zavisi koliko ima ulja u mjenjaču, viđao sam na raznim mašinama da ljudi nisu provjeravali dugo pa i kad se doda bude suv (na jednom 539 mjerač se zauljio tek nakon nekih 5 litara).

Kod starih modela (univerzal, specijal) se upravo na otvor mjerača i sipa ulje tako da nije isključeno da i kod tebe ide tako.

Neki koji su bili lijeni da čekaju su skontali i drugi sistem. Skine se manžetna ručice mjenjača i direktno iz kantice kroz poklopac mjenjača ode mnogo brže. :osmeh:
 
Drugari , treba mi lanac za menjac od honde f420 , da li neko zna dimenziju ,korak ili mozda ima neki stari da proda ? Ili gde da porucim ?
Uzeo bih mozda i zubcanik prve brzine
 
Sad u rumi na vasaru ponovih moju hondu sa novim prikljuckom,jos neke sitnice i krece u akciju:osmeh:
Zna li slucajno neko de mogu naci malu remenicu koja dodje sa desne str menjaca i sluzi za pogon prikljucaka:sta:
20151103162547-1.jpg

20151103162535.jpg

20151103162444-1.jpg
Pitanje za iskusne! Kako su se pokazale ove kosilice za hondu? Imam veliku kosilicu motornu ali bi ovu montirao na hondu 600 koju sredjujem, da mi sluzi pri kosenju veceg korova kao mali tarup. Da li je dobro uskladjen broj obrtaja kosilice sa brzinom kultivatora? Ima li snage u toj kosi da tarupira i deblji korov a ne samo travu....
 
Ja koliko sam cuo od kolega koji je imaju je da se dobro pokazala i to je ustvari vise kosa nego tarup jer samo odseca i izbacuje van. Za tarupiranje bi moglo samo bi trebalo da bude zadnji kraj kosilice zatvoreniji ili sa valjcima da bi trava duze ostajala unutra i noz stigne da usitni .Samo sto onda treba mnogo vise snage sto je sigurno a za deblje biljke bas nije namena.Nesto sitnijih korova da ali ne tvrde i debele. Za te stvari je cekicar ili Y noz na tarupu i on zahteva veliku snagu

- - - - - - - - - -

Kanacki poslacu ti broj na Pp prodavnice a za polovno neznam da ima sta u rasulu. Treba pregledati i lancanike i spaner u kakvom je stanju.
 
Slazem se Vica... samo je pitanje kakav je noz na njoj... ako je ravan onda je za seckanje malciranje... poput velike kosacice za travu samohodne...:)
A na originalnim je ako se secam noz zakrivljenih vrhova na dole i sece poput roto kose... i naostren je sa obe strane... tako da kad istupis okrenes kais na remenici,promenis smer i udri dalje...
Razmisljam da pravim nesto slicno za moju hondu... ali da se kaci napred... jer imam na njoj LA 300 motor benzinac pa je malo problem okretanje rucica zboh filtera i mog nabudzenog auspuha...
Malo je i zaribao taj sistem za okretanje tako da mi je lakse napred prebaciti...
 
I ja sam planirao kaciti napred... nadam se da ce moci bez nekih velikih prepravki

Posto ti vec imas makinu.... tebi je remenica na koju ide remen sa desne strane kao i ceo sistem prenosa je sa desne.... kad bi stavio napred dobijas sve to s leve a kardan-remenica ti ostaje sa desne....
Ja cu praviti od nule pa cu videti sta i kako... mozda isprojektujem i nesto za sedenje pozadi:):):)
 
Pozdrav ljudi.Imam problem sa imt 507 dizel motor 8ks original imt.Hteo sam da promenim klip i karike zovem danas coveka da porucim kaze mi 11000 dinara.Nisam mogao da poverujem, dali ste upoznati sa cenama jel se moze dobiti jeftinije.
 
To mi je nešto mnogo, kod njega bi trebalo da je motor RD 80 ...pozovi ovaj broj pa pitaj, slali su ranije i brzom poštom 019/442-080 (Poljomarket)
 
Nazad
Vrh