Motokultivatori - opšta tema

kad bih ti rekao kolika je samo razlika u potrosnji honde i 506 ti mi nebi poverovao. mene su hteli namagarciti rodjaci da kupim 506 al hvala bogu sto neslusam nikog nego samo use i svoju pamet.ako ces da frezujes za malinu trebace ti vucni frezer jer malina ima plitke zile pa da ih nebi iseckao. frezovanje do 7-8cm navise.ako treba vec dublje onda mozes i sa motikama umesto tockova. honda frezuje i ledinu tvrdu dok to 506 ni da pipne nemoze. prema tome sve za hondu dajem prednos jer imam je vec 20god. na kvarove kod honde takoreci mozes i da zaboravis jer se takoreci nekvari. sa 506 ima rogove da dobijes ako ne slom zivaca. samo motor uvek prati sa kolicinom ulja da ti je na mah i sluzice decenijama . jako malo odrzavanja zahteva a pasuju i drugi motori novije generacije. 506 neulazi kod mene ni na popravku a kamoli da radim sa tim grobljem. to treba cekic od 10kg i polupati odmah i glavu onome ko te navrati na to zlo
 
Pozdrav svima. Imam molbu za savet oko kupovine motokultivatora. Ko god da je na ovih 130 str nesto napisao ima vise iskustva od mene.
Treba mi za freziranje ruza, dakle oko 30ak ari 5,6 puta godisnje. Da li da trazim novu ili polovnu, koje marke i koje snage? Inace svidjaju mi se samo one sto idu na tockove, a pozadi imaju moticice (jel se tako kaze), a ne one koje ispod samog motora imaju moticice.
 
to sto trazis je motokultivator sa vucnim frezerom. honda je motokopacica ali ima mogucnos i da se stavi vucni frezer. e sad po meni sta je bitna stavka, koliki je razmak izmedju redova ruza. koliko znam tu je dosta usko tako da bi mozda mnogi od mkt otpali u izboru. jednostavno mogu biti siri u tockovima i vucnom frezeru nego je razmak izmedju redova. bar mislim da je tako gde sam jednom gledao da je razmak oko 40-50cm. izbor za tu povrsinu je kompletan jer to nije nista za bilo koji fakticki da odaberes ,samo je bitan razmak po meni pa cemo onda dalje
 
danas mi je stigao benassi bl75.u sasvim korektnom stanju.Vidi se da je više stajao nego radio.rezervoar unutra katastrofa.ubacio šrafove, kako ovde neko posavetova, i mućkao 45 minuta.Sve dok voda nije kranula čista nisam stajao.Ispalo je ekstra.Sutra odoh do farbare da vidim šta savetuju.pitaću i za epoksi smolu, kako , opet ovde, neko reče
 
nece rezervoar rdjati ako je pun ili naspes preko zime ulja u benzin [napravis mesavinu] i ako je dizel ja naspem svremena na vreme ulja za dvotakne motore malo odradi i nikad problema. kad je prazan najpre rdja ga hvata a zaostane i nekad vode od naseg bajnog benzina. sta ulje radi sa delovima zapamtio sam posto sam imao davno vartburga. sve je iznutra bilo cisto da se sijalo od mesavine
 
Sickohn, rezervoar ćeš mu rešiti nekako ali kad crna ta elektronika. muke sa njim jednu sam imao jedva je proda niko je nece. Bolje freza od 506 manje troši i opet je niko neće.
 
to sto trazis je motokultivator sa vucnim frezerom. honda je motokopacica ali ima mogucnos i da se stavi vucni frezer. e sad po meni sta je bitna stavka, koliki je razmak izmedju redova ruza. koliko znam tu je dosta usko tako da bi mozda mnogi od mkt otpali u izboru. jednostavno mogu biti siri u tockovima i vucnom frezeru nego je razmak izmedju redova. bar mislim da je tako gde sam jednom gledao da je razmak oko 40-50cm. izbor za tu povrsinu je kompletan jer to nije nista za bilo koji fakticki da odaberes ,samo je bitan razmak po meni pa cemo onda dalje

Hvala ti na komentaru Vica022. Razmak izmedju redova je min 90cm, a ide do 120 - tad vec moze i 2 puta da prolazi freza jednim redom. Ja iskreno receno gledam da sto jeftinije prodjem. Najlakse je iskesirati 1500eur i kupiti novu, ali bih ipak da uzmem neku polovnu i da platim 2-3 puta manje- pa me zanima ako neko zna od tih izrabljivanih koja je najsigurnija kupovina i u smislu trajnog materijala i odrzavanja, tj. cene popravki mogucih kvarova.
 
Sickohn, rezervoar ćeš mu rešiti nekako ali kad crna ta elektronika. muke sa njim jednu sam imao jedva je proda niko je nece. Bolje freza od 506 manje troši i opet je niko neće.

znaš kako se kaže:svaka roba ima svoju budalu.hahahaha. Ispalo mi nešto dosta jeftino pa je uzeh.ima je jedan prijatelj, radio sam s njom pre par godina i bio sam ekstra zadovoljan, pa sam zato odlucio da je uzmem.Ovde je sve ok, jedino sto su čačkali oko karburatora i vidim da su iglicu plovka zajebali.Valjda ću da nadjem kod nekog ko radi mopede.Inače da je prodajem neću, pa i ne mora da ima neku prođu
 
Specifičan karburator ima. ja imao muke plovak bio probusen ali toliko sitna rupa da voda ne ulazi samo benzin pošto je redji. muke dok sam video šta je. Ako. ne nadjes javi se da ti nadjem neki karburator ovde. Jel isti na 55i 75?
 
Marlone za 500-600 eur jedino hondu F600-620 da uzmes sa vucnim frezerom. njen frezer je od 40-60cm otprilike jer ima dva tipa i moze se skidati motika da bude uzi. dosta robusna sto se tice kvarova a delova ima i nisu preterano skupi. ja je imam 20god i jedino sam promenuo motor jer sad je dizel a i stari benzinac je jos uvek bio u ekstra stanju i radi samo na drugoj hondi. jedini problem je kod nje prenos preko kaisa [remena] tj kvacilo a frezer ima bespotrebno tezak prenos ali za plica frezovanja moze da sluzi sigurno , do 10cm. jedan remen prenos vrsi i sa frezerom je preopterecen pa cesto otkazuje .ali to je zahvaljujuci prvenstveno loseg kvaliteta remenja jer originalnih nema.mada mozes naci mozda i mutu-gorenje ili imt507 sa frezerom samo sa benzinskim la300 motorom ali koji je malo problematican.ali opet i zamenskih motora ima koji se mogu kasnije ugraditi tako da vise solucija ima. za tu povrsinu ja bih hondu uzeo. tast je nasao proasle godine super ocuvanu hondu f600 sa vucnim frezerom i razgrtacem ,vecim tockovima ,tegovima svim i moticicama za 600eur. to je super povoljno ali treba na tako nesto i cekati da naleti.
 
javiću ti se ako ga ne oporavim.hvala unapred.nemam pojma .dell orto znam da jeste.pogledaću tačan natpis
 
marlone bice sad preko zime do 600-700 evra dosta veliki izbor ja imam i malog labina i hondu 620 i sa oba dve masine sam zadovoljan... cena honda u solidnom stanju je negde do 500 evra sa frezom,i jos nekim sitnim prikljucima, a mali labin je isto dobra kombinacija to ti negde do 700 evra moze da se nadje... u zadovoljavajucem stanju..u svakom slucaju uzmi sa vucnom frezom neces pogresiti ...mnogo lakse za rad. ja mislim da ti veca masine netreba od malog labinca...e sad na tebi je koliko si spreman para da izdvojis za masinu?
 
kad bih ti rekao kolika je samo razlika u potrosnji honde i 506 ti mi nebi poverovao. mene su hteli namagarciti rodjaci da kupim 506 al hvala bogu sto neslusam nikog nego samo use i svoju pamet.ako ces da frezujes za malinu trebace ti vucni frezer jer malina ima plitke zile pa da ih nebi iseckao. frezovanje do 7-8cm navise.ako treba vec dublje onda mozes i sa motikama umesto tockova. honda frezuje i ledinu tvrdu dok to 506 ni da pipne nemoze. prema tome sve za hondu dajem prednos jer imam je vec 20god. na kvarove kod honde takoreci mozes i da zaboravis jer se takoreci nekvari. sa 506 ima rogove da dobijes ako ne slom zivaca. samo motor uvek prati sa kolicinom ulja da ti je na mah i sluzice decenijama . jako malo odrzavanja zahteva a pasuju i drugi motori novije generacije. 506 neulazi kod mene ni na popravku a kamoli da radim sa tim grobljem. to treba cekic od 10kg i polupati odmah i glavu onome ko te navrati na to zlo
Preterao si druze i previse.U mom selu i u okolini ima na hiljade 506 masina a ja jedini imam jos i HONDU.506 nije ni malo groblje to je jako dobra masina ali ne i univerzalna i nezamenljiva.I ona moze bez greske sluziti mnogo godina,samo treba biti covek a ne siledzija.
 
kad bih ti rekao kolika je samo razlika u potrosnji honde i 506 ti mi nebi poverovao. mene su hteli namagarciti rodjaci da kupim 506 al hvala bogu sto neslusam nikog nego samo use i svoju pamet.ako ces da frezujes za malinu trebace ti vucni frezer jer malina ima plitke zile pa da ih nebi iseckao. frezovanje do 7-8cm navise.ako treba vec dublje onda mozes i sa motikama umesto tockova. honda frezuje i ledinu tvrdu dok to 506 ni da pipne nemoze. prema tome sve za hondu dajem prednos jer imam je vec 20god. na kvarove kod honde takoreci mozes i da zaboravis jer se takoreci nekvari. sa 506 ima rogove da dobijes ako ne slom zivaca. samo motor uvek prati sa kolicinom ulja da ti je na mah i sluzice decenijama . jako malo odrzavanja zahteva a pasuju i drugi motori novije generacije. 506 neulazi kod mene ni na popravku a kamoli da radim sa tim grobljem. to treba cekic od 10kg i polupati odmah i glavu onome ko te navrati na to zlo
Preterano si naruzio 506.Nekazem ja da je perfektan,al nije ni toliko los.Moj ima 40 godina i samo sam mu cistio diznu od ler gasa i promenio svecicu ove godine!Sve ostalo je original.
 
Sa frezom je problem paljenje narocito kada presisa.... A Ja sam imao muke sa njom non stop se nesto kvarilo i prodali smo je, ovako sada za bilo sta platim i ne klatim,... Licno nisam zadovoljan sa 506, medjutim mogu reci da sam izuzetno zadovoljan kako radi 509 freza, nemam je, ali sam prisutan uvek kada se desava neka radnja u polje, i provereno mogu reci da je covek izuzetno zadovoljan, e sada polovna je oko 500 evra tako kazu, nova je koliko sam pre nekoliko dana cuo na u gradu oko 2000 evra, da li je tacno ili nije nemam pojma, licno sa 506 nisam zadovoljan, zivce jede, obicno kada si mrtav umoran trazi odmornog coveka koji ce raditi oko njene popravke,...
 
Pa nekim delom si i upravu.506 nije za neke ogromne radove u polju,nekad stvarno zna da zada muke.A i trosi.Zato je 509 extra jer je dizel i mozes da radis sa njim ceo dan a da ga nepregrejes.
 
Ma gde to ima 509 sa frezom za 500e ? Ja mislim da nema ispod 800e da nesto valja.. Labina malog benzinca ima od 450e pa do 600-700 sa frezom.
 
Nazad
Vrh