Motokultivatori - opšta tema

Ma znam sta je wurth. Nisam znao da se ova smola koristi za sve živo (spavao na času hemije). Znaci bilo koji lak za metalik sipati i protesti da se zalepi svuda i trebalo bi da traje.
 
i taj lak je od epoksi smole.mislim kao i u svemu odredjen procenat. znaci kupis lak i harter za njega koliko ide. najbolje po meni onaj u koji ide 50% hartera jer brzo osusi i verovatno je i cvrsci. za svakog proizvodjaca ima procenat sa kojim se mesa. a posle ga mozes staviti i na 40-50 stepeni da se pre osusi i tvrdji sloj bude. pecenje. nevalja temperatura preko toga pogotovu na pocetku susenja. to benzin nemoze da razjede bar ja nisam video.duplo je jace hemijski
 
Probacu svakako. Bas imam problema sa rezervoarima na imt 506. Vica znas mozda sta ce neki kao reduktor ferari motokultivatoru da tera original prikolicu. Vidim Labinu ne treba to čudo.
 
781330787fd6d2fba9a1c424f2a17949.jpg
 
Interesuje me samo da li moze ova prikolica da se lepo montira za Labin goldoni valpadanu bez ovih čuda. Dovoljno mi je sto je covek prepravio za auto pa mora je vratim na staro. :)
 
za labin samo treba diferencijal sa prenosom 41-10 ili kako kazu 4,1-1. to ima tristac i stara lada 1200 koliko znam. to bi verovatno i goldoniju moglo. za valpadanu skoro sam siguran da ide jos nesto ali neznam sta .verovatno reduktor. 509 ima sasvim drugaciji prenos. sa ivanjickom prikolicom mislim da je fiatov diferencijal + reduktor kocka takozvana. za Fak loznica prikolicu nisam siguran za diferencijal koji je prenos i ima 16col gume i reduktor cizmu na izlazu menjaca + dodatni reduktor ispod sedista. ako ti je tristacev ,poljakov ili od 1200 lade lako ces prodati jer se traze za labina i goldonca ,lombardinija i mozda za jos nesto pasuje
 
Ma prikolica nije ručno pravljena. Original je ferari uvezena 74 godine iz Italije. Nego joj neko isekao rudu napred i ubacio sapu za automobil.
 
Nicul@ pa probaj kako ti se uklapa tako bez reduktora na mekanom negde,ako ne il probaj dodati taj sto imas il ubaci drugi dif.
ja sam kardanku od 509 namestio coveku na 539 samo je smer bio kontra,slobodno probaj po travici videces jel slajfa il kasni il mozda bude dobro.
 
@mikser još samo da nisam prodao mašinu prošle nedelje. Pa da imam na sta da je zakacim. Sad imam sve neke male. Nego biće prilike. Ako na travi ne mogu ništa da zajebem odlično. Teško je ovde naći kultivator sa 15gumama niko to ne koristi u mom kraju.
 
Jel probao neko da pravi kardanku za IMT 507? jel bih mogao da usaglasim obrtaje samo sa diferencijalom od nekog auta i velicinom tockova ili bi morao reduktor da se ubacuje? Mozda bi moglo bez reduktora ali da se stavi menjac koji ima u sebi diferencijal(koji je linijski postavljen) recimo od fice,peglice,skode 105-120,volvoa 340-360 sta mislite o tome?
 
Poslednja izmena:
507 je suvise slaba masina za takve projekte.
Moras ici na broj vise(509) ako zelis uspesno koristiti takvu masinu.
Samo na pokretanje transmisije ce otici skoro 2ks, tako da ti nebi ostalo mnogo za koristan rad..
 
Postovane kolege forumasi i poljoprivrednici.., sada su u srbiji punoprodavaca poljoprivredne opreme, tako da se odluciti nije lako, zna se da je novo najbolje a odboljeg postoji jos bolji, postoji izreka, ako ne znas sta je dobro onda gledaj sta je skupo....sto je tacno ali ne za nas srpski dzep, u nasoj najblizoj okolini su proizvodi iz Boljevca koji sve radi po licencama i kojekavim inostranim sradnjama sa italijanima a kad bolje pogledas delovi kineski.
Za sada se pojavio berem u juznoj srbiji predstavnik i i distributer ferrari traktora, ima i kultivatore poslednje generacije ali su im i cene paprene, pako voli nek izvoli,
ferrari ima veoma veliku istoriju koju je zapoceo sa kultivatorima, tako da sa sigurnoscu platis ali imas za sledecih 40 godina masinu koja ne moze da propadne.
 
Sve zavisi koliko radiš, po meni cena novog bilo kojeg je preskupa, uzmes neki polovan pa ako je motor los uzmes kineza za njega i radi odlično, ja nisam čuo da se kod nas neko žali na te kineza a ugradjuju se masovno.
 
Jel probao neko da pravi kardanku za IMT 507? jel bih mogao da usaglasim obrtaje samo sa diferencijalom od nekog auta i velicinom tockova ili bi morao reduktor da se ubacuje? Mozda bi moglo bez reduktora ali da se stavi menjac koji ima u sebi diferencijal(koji je linijski postavljen) recimo od fice,peglice,skode 105-120,volvoa 340-360 sta mislite o tome?
ako mislis da usaglasis prenose i da vuku sva 4 tocka to ce biti veoma tesko kod 507. koliko znam on nema sinhroni prenos kardana sa menjacem.mogao bi jedino da koristis ili jednu ili drugu vucu .ideja sa menjacem i diferencijalom nije losa ali se javlja opet problem. spojnicka osovina gde moras kardan staviti nema oslonac nego se mora dodatno kuciste sa lezajem napraviti da bi to nekako moglo izdrzati. od renoa 4 je jeftin a nepoderiv menjac . neznam koliko obrtaja pravi izlazna remenica za kardan ali verovatno preko 500-600 rpm pa bih ja umesto kucista na menjacu tu ubacio jedan reduktor manji ispred da ga uspori bar 3-4 puta. onda bi samo sa prikolicom imao prilicnu snagu i lakse bi izvlacio nego sam mkt. samo sto laksi kardan i menjac od manjih kubikaza vozila zbog gubitaka i tezine
 
pozdrav svima!
treba mi mišljenje. šta je preporučujete pre da uzmem imt506 ili honda f600
treba mi za kultiviranje malinjaka,u proleće dok se ne razgrana i kasnije za održavanje međurednog prostora
velićina malinjaka je 11 redi po 75m.
hvala u napred na pomoći!
 
Nazad
Vrh