Motokultivatori - opšta tema

A trgovačkim metrom kad se mjeri dođe i do 16 konjića. :)

Ja lično najviše volim po SI sistemu u kilovatima, pa preračunavaj kako želiš.

Što kažeš oni kinezi lijepo naveli 3-3.5 kW, a naši navukoše do 8 ks.
 
tu je razlika minimalna u ta dva modela. koliko sam upucen razlika je samo u paljenju jer kod F600 je sistem platina i unutrasnje bobine a kod f620 je spoljna beskontaktna bobina i nekad su i sa delorto karburatorima isporucivane. to je jedina razlika sto ja znam.vrednost je velika ali moras navesti sve prikljucke a to neverujem da iko sve ima jer ih je stvarno mnogo.mislim da ima preko 20 prikljucaka koje je MIO standard radio za F600-620 seriju. prema tome moze biti cena od sad da lupim od 300eur do i preko 2000eur u kompletu sve ali naglasavam da to verovatno niko nema sve. . Tast je kupio pre dve godine ocuvanu hondu F600 sa moticicam ,vucnim frezerom, tegovima ,plugom, sa daskom za kanalice ,duplim setom tockova [manji i veci] za 600 eur. covek je imao jos kosu,prikolicu, prekupac i jos nesto i za sve je trazio 1200 eur. ali pogodili se ovako i tako je uzeo
 
Hvala vico, ja ima dizel od 10ks i zamenio bih ga za taj od 14 ks. Znaci zamenom ne bih dobio nista :)
 
ti motori sto si naveo su 10ks i 450ccm zapremine sto ja znam. u narodu je ostalo kazem da je to motor od 14ks jer je tad tako racunato . jedini jaci model motora je oznake 515 umesto ovih 450 i taj je stvarnih 12,5ks. to su vec malo novije generacije. e sad labin gren novi ima cini mi se neki jaci motor dal oko 13,5-14 ks jer nisam bas siguran u to. naime imaju mnoge fabrike tih malih motora u italiji gde je sijaset tih motora po snazi , samo sto u nasoj proizvodnji nisu korisceni [labin ,Dmb, Imt]. i tomo vinkovic ima lombardini motore jace snage ali zato je bitna oznaka motora. moze svak da ti nesto prica i kaze a ti uzmi samo oznaku sa tog motora ako je fabricki ima i ukucas u google i naces tacnu snagu svakog motora. tu onda nema lazi i prevare
 
koliko znam od 150-200eur. e sad moze i gore i dole jer od stanja i prodavca najvise zavisi koliko ce odvaliti cenu. ja bar sto sam pitao i nalazio obicno je oko 150
 
Ja uz frezu,koja je inace kao nova,imam prikolicu,plug,obe vrste tockova,tegove i u tockovima i napred,frezu onu sto ide pozadi,neki uredjaj za vadjenje krompira...valjda je to sve.Koliko bi trazio ako je prodajem?
 
po meni to je oko 1000eur otprilike.ali ja sam toga dosta imao i prodao jer mi netreba. dobio sam isto tako u garnituri .e sad zavisi najvise od onoga koji kupuje i sta mu treba.sad je oskudacija para sto rekli pa se mnoge stvari prodaju u bescenje a neko ceni ko od suvog zlata da je. gledam uvek da budem realan jer niko to nije dzaba dobio .bar ono sto ja kupujem nikad se necenjkam.ili je za mene u startu ili nije.
 
ako neko bude imao povoljnokarburator za Benassi ,2 t neka se javi.Poprilično jeuništen pa mi je možda bolje drugi da ugradim
 
Ima li iko iskustva sa kohler motorima? Sad gledam na sajtu jedne lokalne prodavnice i CH395 je oko 400€, a čudno mi što se u istoj priči pominje i lombardini.

Moram još lično provjeriti da nisu nešto zajebali prilikom unosa, nevjerovatno mi da motor od 9.5 konjića toliko košta. :)

Danas sam kupovao dječurliji neke motorke za peketić (stihl original da odma znaju šta valja :) ), pa sam usput malo razgledao i ove motore.
Cijena je samo 50€ veća od kineskih 178f, a što se tiče snage trebalo bi da bude dosta jači i oštriji na gasu.
Valjda je lombardini dobio novog vlasnika pa se taj segment benzinaca prodaje sad kao kohler. Na oko lijepo izgledaju, završna obrada jako dobra, na prvu nema ništa što bi uzeo kao zamjerku.
Djeluju mi kao odlična zamjena za LA300 na mašinama koje rade i preko zime.
 
vojkanvrelo sve je to dobro i lepo sto je u kompletu i mozda vredi tih 1000 evrca sto spominje vica,ali tesko da ces dobiti...pogotovo sad preko zime.i neverujem...nekako mi deluje mnogo za hondu ne kazem da nevredi,jer je to odlicna masina i sve je to ok...ali kad pogledas ove labince i imt 509 sa frezom mozda i moze da se nadje sad za nekih 1000 evra...sto je malo jace i robusnije od honde....imam hondu i volim je jer je bas dobra ali eto sta ces...sto akzu bezparica je velika..i sve je dosta jeftinije nego do koju godinu...
 
Nista ja nisam objavio da prodajem.Ta freza je skoro pa nova,nikad nista nisam sa njom radio,SKORO,upalim je 2 puta godisnje i to je sve.Stoji mi badava u garazi.
 
Ja sam naveo cenu otprilike realnu za sve to ako je u odlicnom stanju kao sto Vojkanvrelo kaze. nesto sto je jako ocuvano sa gomilom prikljucaka uvek vredi samo sto je zaista tesko vreme i besparica pa tako da je vrlo tesko naci pravog kupca za u kompletu sve. Ali ima kupaca koji znaju sta hoce i imaju novce i plate bez ikakvih problema.Samo napominjem da je to retkost i treba vremena a mi obicno ko prodavci toga nemamo. Ali imao sam par puta i takvih pa me cisto iznenade sta to bi.Tako da najbolja musterija sama po sebi se pojavi kad se najmanje ocekuje i po preporuci. Po meni vredi vise takva honda nego za iste novce neki u koji treba ulagati i koji je izrabljen prilicno jer nebi mu cena bila dzaba niska. Vrlo retko se naleti da nekom gori pod nogama za novce i da se kupi jeftino a dobro ,jer i to je vec vrlo retko ali cuda se uvek desavaju. ja moju preradjenu hondu mogu prodati kad god pozelim za 800eur sa samo motikama i tockovima ali ona nije jednostavno za prodaju iako su mnogi hteli u svom dvoristu. jednostavno ono sto me hlebom hrani i treba mi od mene nece ici
 
mislim da je ovo karburator od cetvorotaktne kosacice sa tehumseh motorom. nisam kuci da bas proverim tacno ali istovetan je na mojim kosacicama gde su tehumseni oba. koliko vidim 99% su isti.oni imaju regulaciju preko regulatora obrtaja koji je veoma precizan za nastelovati. dok radi radi i trosi ko upaljac. u pravu sam za ovo .sad sam pogledao sve slike i tacno je od tehumsen motora sa kosacice sve to. imao sam to sve da dobijes dzaba jer mi na jednoj puko blok. terao sam je ko bog djavola i cvrknula
 
Nazad
Vrh