Motokultivatori - opšta tema

Kao originalne cu samo gvozdene tockove.Moze li po tvom misljenu da ore 506.laka je zemlja za obradu(5-6 ari)
 
najbolje je isprobati neke stvari sa postojecim gumama pa po njima praviti. mnogo toga ima prikazano na internetu i kako se prave i raznih iskustava. jedno cu reci sto treba i prvo shvatiti a to su zemljista. za oranje idu sto uze gume ili metalni tockovi a veci precnikom koliko samo da nenasedne. drugo veoma bitn je da ako se radi od felgi a zemlja masna ,vrlo brzo se napuni zemljom i kramponi vise nevuku. za oranje najbolje ploca sa zavarenim uzim sparinzima i sto otvorenija da izbacuje zemlju sto lakse i uvek ima vucu tj, grip. za frezovanje idu zatvorene ,kao valjak sa kramponima jer tad ima vecu povrsinu i nece tonuti u prefrezavanju .i ide manje i sire od originalnih tockova. pre radova pogledajte sto vise primera na internetu i na zemljistima na kojima se radi jer vecina nasih je mnogo teza za rad nego prikazano

- - - - - - - - - -

506 je dosta lagan i bez tegova i uzanih metalnih tockova sa siljcima tesko bi isao. 509 je vec sila koju sam gledao i skidam kapu za oranje sa original plugom
 
Obicno je tako.

- - - - - - - - - -

Nemam tegove za tockove al imam onaj teg sto ide na sipku.http://static.limundoslike.com/slikaTeg-za-motokultivator-IMT-506-58274629v800h600.jpg
 
svaki teg vredi dosta pogotovu za igracke kao motokopacice. po meni nisu one za to i nikad orao nebi. honda moja je blizu 100kg sad i veruj da nebih se natezao u oranju sa njom ni pod razno. motike i isfrezujem i tacka. ako treba jos bolje u jesen isfrezovati grubo pa u prolece ponoviti za finis.ali kako ko hoce
 
Moj komsija ima goldonca 14ks i nabaci mu tegove na tockove,valjda je oko 20kg jedan teg i ore sa njim samo tako.Mislim i nije to neko oranje,ali u svakom slucaju bolje,brze i lakse nego da rilja.Za baste je dusu dao.
 
ja i nepomisljam jer su zemljista kod mene izrazito zeznuta. bela smolnica za koju vecinom sve moras birati vreme kad sta da uradis inace propast. nezna se kad je gora i samo kad je idealna vlaga se radi iole lepo. zato vecinom frezujem ali grublje i taman bude. zato sam mnoge prepravke uradio na hondi i prilagodio mojim zeljama i olaksao sebi po prilici. ako se moze reci olaksao jer to je strvina koja te razbuca i neprasta greske
 
goldoni i bcs su sam vrh ponude po kvalitetu. ima jos dosta firmi u italiji i to su profesionalci za male poljoprivredne masine kao i japanci. tek posle njih svi ostali bar po meni
 
novije sve serije su kilavije jer svi spustaju kvalitet i cene jer konkurencija radi na tome.vise niko neradi kvalitet kao nekad i to moramo biti svesni.ali ipak mislim da svi italijanski proizvodjaci i dalje drze brend i kvalitet kao i japanci. ali neke modifikacije rade sa motorima i ko ce tu sve uci u trag. uglavnom u proseku sve je to jos u okvirima dobrog.neko ko je vise od 50god u tome i stigao na vrh zna i da pravi kako treba i mora drzati do kvaliteta samo sto to i kosta
 
Pre dve godine kupio sam kineski motor za Hondu. Izdrzao je dve godine a radio je sve i svasta. Ako kazem da je samo frezirao sa vucenom jedno tri jutra. Orao spartao, transport-isplatio se.
U transportu je znacajno brzi od Honde sa original motorom G-200
 
Vladimire sto se ne potrudis da nadjes original za 506 tegove i one kandze sto se navlace na tegove. Nije to skupo ne znam koliko. A ujedno to mozes koristiti i na 509 ako 509 moze da ide sa 12cola tockovima?
 
Imam. Ja se bavim malo prodajom tih mašina. Ne radim poljoprivredu. Ali nije ovo mesto za to. Ovde smo da se savetujemo i pomažemo.
 
ne znam ni ja šta reći, na mašinama koje vidim okolo, najčešće su hondini x motori, na agregatima i kompresorima yanmar ili kipor sasvim uobičajeno, znači nisu kinezi tako tragični koliko ih žele predstaviti evropljani, ja imam nov dizel motor Subaru Robin 9ks, elektro start - cijena tog motora je svuda po evropi 2.560 eura, plus - minus (nije ni važno, malo ko od nas će ga kupiti, dizel kipor 10 ks manje od 500 eura mislim... Lombardini/Kohler isto premasne cijene. da napomenem, taj moj Robin sam natrčao slučajno, kupovao neki hidraulički agregat u firmi koja se gasi pa mi gazda dao i taj jako povoljno, 5500 eura, opet skupo vjerovatno za naše podneblje, ja kao bajagi planiram da tim motorom pokrećem neku moju varijantu agregata za struju, ili možda mobilni gater
istina je, ovdje se može naći naći mašina za veoma male pare (ako imate nekoga da vam pomogne, ostaje prevoz, godinama šaljem razne gluposti, vozači deru kao da su političari :)

baš neki dan sam se rasplakao nad jednim Goldoni Profesional, kao novo - oko 400 eura sa frezom dizel ali nisam ga kupio jer sam nagomilao već moram se riješiti prvo ovih koje imam već

nadam se da će vas zanimati da vidite u radu ove mašine, meni su bolji od novih



Gorenje Muta Kosor (kod mene je Dizel Kipor 10ks motor, samo kosio sa njom 3 godine, zadovoljan, super za košnju - lagana za oranje i sl.)

https://www.youtube.com/watch?v=MIYIPTWdZfk

Howard 700 (kod mene Subaru Robin EY28 7ks benzinski motor, imam frezu, plug za snijeg i kardan na koji se može spajati ostali alati, dodao bih da ovaj ima dvije brzine i rikverc, ima blokadu i spori i brzi hod)

https://www.youtube.com/watch?v=oKOXE2D7CT0

Valpadana 120 Rev (kod mene, Yanmar L100AE 12ks dizel (Made in italy), imam frezu, trenutno nešto mućkam da preradim pogon mute za kosu na nju) (ovdje mi pomažu i nekoliko forumaša, veoma sam im zahvalan zbog toga)

https://www.youtube.com/watch?v=cEgdiXj5Xzo

Howard Gem (kod mene Kohler benzinski motor čini mi se 12ks, na ovom je samo freza i može se samo još skopčati plug na frezu da ujedno razorava)

https://www.youtube.com/watch?v=um9L-b27nBY

Ovaj Howard je strasan.. On ledinu podera.. Jednom ste mi pisali o njemu, bas izgleda robusno, ali je stvarno sila.. Gdje u Sweden ima tako povoljno da se kupi? Ja imam rodjenu sestru u Helsingborgu. ;-)
 
Nazad
Vrh