Motokultivatori - opšta tema

Moze sigurno da se nadje neka mandzetna koja odgovara... Ja nemam 509 imam 506 ali na raznim traktorima je tako odradjeno,pa sam pomislio da moze i na 509 da se odradi tako... A verovatno da moze gledajuci po netu...
 
au brate rile a dal to nije pomnogo za jedan kultivatir,oses da ti nabavim sliku sta covek ima mozda resi da proda sređen ko iz fabrike,al nije peljver neg covek koji radi to profesionalno mislim da daje i garanciju labin sa kopacem i okretnim ruckama.

slobodno ti kupi nov al sto mnogo mnogo.
 
za te novce bih dobar traktor kupio a ne frezu. sto je mnogo mnogo ali najgore sto ni kvalitet bilo kojeg novog nije vise isti. i novi labini sad imaju u programu kinesko-koreanske motore kao i italijanski brendovi. sve se zivo mulja sa etiketom dobrog brenda. kupi dobar polovnjak i prikljucke i ostace ti pola novaca. ako sta crkne imaces od cega popraviti ali isto to moze i sa novim da se desi
 
tacno tako kolega novo je nekad bilo kvalitet,sad nemozu ulozak dizne da naprave da valja posle mesec dana se nevidis iz dima,a da nepricamo o ostalim kvalitetima.
 
mojoj hondi je 34 god i opet je nebih dao za novu. ni japanac mislim da nepravi vise sto je nekad pravio.sta je sve pocupala iz zemlje i tereta prevukla ni rob joj nije ravan. letos sam otkinuo motiku i to novu od neke vece honde. vece su za 5cm u duzini i sire duplo i otkinula a da nisam ni osetio. betonske ploce iz zemlje sam pocupao kod jednog drugara da je se krstio. zao mi sto samo nisam telefon poneo da slikam.koji menjac bi to izdrzao neznam i mislim da nepostoji. neka mi daju na testiranje nesto novo pa cu vam reci jel cemu a unapred znam sta bih rekao {KRS}. jedino sto znaju je oblikovati one plasticurine da je lepsi na oko
 
Imas solidnih zapadnih motokultivatora koje sada dovoze sa zapada, i za jako pristojan novac.
Clan predrag003 nekidan kupi traktor za 550€, doda jos za sredjivanje i za manje od 1k€ ima traktor, a to je vec nesto..
 
@mikser znam brate da je malo mnogo, ali kao sto sam ranije pominjao komsija ima benassi dizelku koju je kupio ima desetak godina i koju je platio oko 2000eura, tako da predpostavljam da su to neke cene.@vica022 Koja onda je u pitanju? U Labinprogres ugradjuju Lombardini motore, 2god. za dizel a 3 za benzinske garancija, tako mi je receno a da li je stvarno Lombardini made in Italy ili made in China stvarno ne znam, a kvalitet danasnjih proizvoda svi znamo ...Gledah sinoc na Youtube prilog Urosa Davidovica (Dobra zemlja) o FMP Boljevac motokultivatorima pa se nesto mislim, domaci proizvod, lakse do delova, deluju lepo i robustno, ugradjuju DMB i Kipor/Kama dizel motore...Iskreno pregledao sam ovih dana dosta klipova na netu o motok. i nekako mi se najvise svidja Honda, ipak je to japanac (pricam o polovnim), e sad treba naci nesto i dobro i sa normalnom cenom a da nije po Vojvodini ili ne znam gde da bijem put pa da tamo bude na slici gladac a ono jadac...Sve u svemu ne zurim, nije mi hitno, imam moju malu frezicu koja ipak zavrsava posao ali definitivno nesto jace mora da padne, dal polovno ili novo videcemo.
 
neznam sta reci ali ako imas posla i za frezovanje i vucu prikolice i drugiih da zaposlis tu masinu onda nov .ali za nesto manje i povremeno ja bih tu opciju izbegao jer je stvarno bezobrazno skupo. labin je labin ali je popustio kvalitetom jer se zale dosta njih. motori su lombardini jer DMB odavno neradi vise motore za njih ili bilo koga. koliko znam prodali su turcima sve i sadasnji motori su turske proizvodnje i nisu najbolji. to bi vazilo za motor IMT . honda je jedino originalna po meni a i benasi koliko sam nacuo da se odredjena proizvodnja dal delova ili sklopova radi na istoku. mnogo se mucka i tacnu istinu je tesko pronaci ali da je pao kvalitet to je sigurno. Kipor ili Kama motori su koreanske proizvodnje ali i oni su pitanje kopija. ja ga imam i dobro sluzi za sada ali takvi motori su jeftini kao i vecina njih koji otuda dolaze.to su vecinom kopije honde i nekih jos japanskih motora . kipor sad je od 220-300 eur a kad ga te fabrike ugrade u svoj brend kostaju suvog zlata.po meni je bolje polovan IMT507 ,mali labin 8ks ,mutu gorenje ili nesto iz te klase.mozes naci i sa benzincem la300 pa ubaci Kipor motor dizel. mnogo jeftinija solucija po meni i za oko1000 eur se moze naci dobar sa frezom. hondu f600 mozes naci za oko 500-600 eur sa vucnim frezerom sto nije losa opcija za svoje potrebe. e sad zavisi sta imas i koliko posla pa tako odluci.ja iskreno nebih kupio novo sa upitnim kvalitetom za brdo novaca .treba to i zaraditi u ovo vreme
 
ne znam ni ja šta reći, na mašinama koje vidim okolo, najčešće su hondini x motori, na agregatima i kompresorima yanmar ili kipor sasvim uobičajeno, znači nisu kinezi tako tragični koliko ih žele predstaviti evropljani, ja imam nov dizel motor Subaru Robin 9ks, elektro start - cijena tog motora je svuda po evropi 2.560 eura, plus - minus (nije ni važno, malo ko od nas će ga kupiti, dizel kipor 10 ks manje od 500 eura mislim... Lombardini/Kohler isto premasne cijene. da napomenem, taj moj Robin sam natrčao slučajno, kupovao neki hidraulički agregat u firmi koja se gasi pa mi gazda dao i taj jako povoljno, 5500 eura, opet skupo vjerovatno za naše podneblje, ja kao bajagi planiram da tim motorom pokrećem neku moju varijantu agregata za struju, ili možda mobilni gater
istina je, ovdje se može naći naći mašina za veoma male pare (ako imate nekoga da vam pomogne, ostaje prevoz, godinama šaljem razne gluposti, vozači deru kao da su političari :)

baš neki dan sam se rasplakao nad jednim Goldoni Profesional, kao novo - oko 400 eura sa frezom dizel ali nisam ga kupio jer sam nagomilao već moram se riješiti prvo ovih koje imam već

nadam se da će vas zanimati da vidite u radu ove mašine, meni su bolji od novih



Gorenje Muta Kosor (kod mene je Dizel Kipor 10ks motor, samo kosio sa njom 3 godine, zadovoljan, super za košnju - lagana za oranje i sl.)

https://www.youtube.com/watch?v=MIYIPTWdZfk

Howard 700 (kod mene Subaru Robin EY28 7ks benzinski motor, imam frezu, plug za snijeg i kardan na koji se može spajati ostali alati, dodao bih da ovaj ima dvije brzine i rikverc, ima blokadu i spori i brzi hod)

https://www.youtube.com/watch?v=oKOXE2D7CT0

Valpadana 120 Rev (kod mene, Yanmar L100AE 12ks dizel (Made in italy), imam frezu, trenutno nešto mućkam da preradim pogon mute za kosu na nju) (ovdje mi pomažu i nekoliko forumaša, veoma sam im zahvalan zbog toga)

https://www.youtube.com/watch?v=cEgdiXj5Xzo

Howard Gem (kod mene Kohler benzinski motor čini mi se 12ks, na ovom je samo freza i može se samo još skopčati plug na frezu da ujedno razorava)

https://www.youtube.com/watch?v=um9L-b27nBY
 
neznam sta reci ali ako imas posla i za frezovanje i vucu prikolice i drugiih da zaposlis tu masinu onda nov .ali za nesto manje i povremeno ja bih tu opciju izbegao jer je stvarno bezobrazno skupo. labin je labin ali je popustio kvalitetom jer se zale dosta njih. motori su lombardini jer DMB odavno neradi vise motore za njih ili bilo koga. koliko znam prodali su turcima sve i sadasnji motori su turske proizvodnje i nisu najbolji. to bi vazilo za motor IMT . honda je jedino originalna po meni a i benasi koliko sam nacuo da se odredjena proizvodnja dal delova ili sklopova radi na istoku. mnogo se mucka i tacnu istinu je tesko pronaci ali da je pao kvalitet to je sigurno. Kipor ili Kama motori su koreanske proizvodnje ali i oni su pitanje kopija. ja ga imam i dobro sluzi za sada ali takvi motori su jeftini kao i vecina njih koji otuda dolaze.to su vecinom kopije honde i nekih jos japanskih motora . kipor sad je od 220-300 eur a kad ga te fabrike ugrade u svoj brend kostaju suvog zlata.po meni je bolje polovan IMT507 ,mali labin 8ks ,mutu gorenje ili nesto iz te klase.mozes naci i sa benzincem la300 pa ubaci Kipor motor dizel. mnogo jeftinija solucija po meni i za oko1000 eur se moze naci dobar sa frezom. hondu f600 mozes naci za oko 500-600 eur sa vucnim frezerom sto nije losa opcija za svoje potrebe. e sad zavisi sta imas i koliko posla pa tako odluci.ja iskreno nebih kupio novo sa upitnim kvalitetom za brdo novaca .treba to i zaraditi u ovo vreme
Svaka ti je ka Njegoseva, sve si u pravu :osmeh:...Obrni, okreni i ja mislim da je u danasnje vreme i sa danasnjim kvalitetom malo bezveze davati 2-3000 evrica za nesto sto se moze naci tri puta jeftinije, posebno za moju malu bastu od 6 ari plus vocnjak, a sto mi najvise smeta sve ove nove masine gledam samo preko neta, jer ako bih hteo uzivo da vidim moram da odem do Beograda pa do Boljevca i N. sada i konacno u Pozegu, jer vrednost novih je u rangu solidnog polovnog automobila a ko kupuje auto samo na sliku? Suma sumare, hvala svima na korisnim informacijama, dosta ste mi pomogli , za sada mirujem i cekam prolece pa cemo da vidimo kakva je situacija, kad i ako kupim nesto javljam sigurno :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

http://www.polovniautomobili.com/oglas5289768/honda_f700_65ks/ Ova deluje bas lepo, nova a nije mnogo...Dal je Hondin motor il je sklepao nesto kinesko majku mu...
 
ne znam ni ja šta reći, na mašinama koje vidim okolo, najčešće su hondini x motori, na agregatima i kompresorima yanmar ili kipor sasvim uobičajeno, znači nisu kinezi tako tragični koliko ih žele predstaviti evropljani, ja imam nov dizel motor Subaru Robin 9ks, elektro start - cijena tog motora je svuda po evropi 2.560 eura, plus - minus (nije ni važno, malo ko od nas će ga kupiti, dizel kipor 10 ks manje od 500 eura mislim... Lombardini/Kohler isto premasne cijene. da napomenem, taj moj Robin sam natrčao slučajno, kupovao neki hidraulički agregat u firmi koja se gasi pa mi gazda dao i taj jako povoljno, 5500 eura, opet skupo vjerovatno za naše podneblje, ja kao bajagi planiram da tim motorom pokrećem neku moju varijantu agregata za struju, ili možda mobilni gater
istina je, ovdje se može naći naći mašina za veoma male pare (ako imate nekoga da vam pomogne, ostaje prevoz, godinama šaljem razne gluposti, vozači deru kao da su političari :)

baš neki dan sam se rasplakao nad jednim Goldoni Profesional, kao novo - oko 400 eura sa frezom dizel ali nisam ga kupio jer sam nagomilao već moram se riješiti prvo ovih koje imam već

nadam se da će vas zanimati da vidite u radu ove mašine, meni su bolji od novih



Gorenje Muta Kosor (kod mene je Dizel Kipor 10ks motor, samo kosio sa njom 3 godine, zadovoljan, super za košnju - lagana za oranje i sl.)

https://www.youtube.com/watch?v=MIYIPTWdZfk

Howard 700 (kod mene Subaru Robin EY28 7ks benzinski motor, imam frezu, plug za snijeg i kardan na koji se može spajati ostali alati, dodao bih da ovaj ima dvije brzine i rikverc, ima blokadu i spori i brzi hod)

https://www.youtube.com/watch?v=oKOXE2D7CT0

Valpadana 120 Rev (kod mene, Yanmar L100AE 12ks dizel (Made in italy), imam frezu, trenutno nešto mućkam da preradim pogon mute za kosu na nju) (ovdje mi pomažu i nekoliko forumaša, veoma sam im zahvalan zbog toga)

https://www.youtube.com/watch?v=cEgdiXj5Xzo

Howard Gem (kod mene Kohler benzinski motor čini mi se 12ks, na ovom je samo freza i može se samo još skopčati plug na frezu da ujedno razorava)

https://www.youtube.com/watch?v=um9L-b27nBY
Naravno da su u nekim slucajevima bolji starije proizvodnje nego sadasnje.Nekad je bio kvalitet,a danas je dosta opao.Imam Imt 509 i sto se tice njega sam prezadovoljan.Menjac je radjen prosle godine.Delovi su uvezeni direktno iz Italije,zato sto kvalitet delova na nasem trzistu je ocajan.Nisu prosli termicku obradu i cim budu pod opterecenjem otkinuce se zubi i zeznuce ceo menjac.Mene je kostalo glavno vratilo 60evra a ovde sam nasao za 40evra.Sve u svemu ja bih da uzimam motokultivator imt-ov uzeo pre 90-godista.Goldoni i labin isto neki stari model nego nov.
Valpadana 120 Rev,ako ovako frezira je odlicno.Na 509 je poznato da bez reduktora freze se tesko frezira.
 
drugar mi ima IMT509 i vecinom samo kosi i frezuje sa njim. on reduktor nema nego gvozdene tockove manjeg precnika koje je sam pravio. bas sam gledao kako frezuje i to veoma pristojno izgleda. niti ide brzo niti skace a frezovanje jako lepo izgleda. ja bar nisam nigde primetio reduktor da je smesten nego freza direktno na menjac je nakacena. to je od prvih modela negde oko 80 god.po meni najrobusniji mkt
 
sad sam 100km od drugara. promenuo sam prebivaliste vec 10 god tako da nemogu slikati. povremeno odem do Krupnja gde su mi roditelji jos uvek pa se vidim sa starim drustvom. tockovi su jako prosti nesto slicno ko gusenice a manji su precnikom. uglavnom nema problema sa pogonom jedino sa bocnim nagibima ima. napravis kao traktorske sare od sparinga. precnik je otprilike kao 12col guma. bitno je da nelegne samo menjacem ali ih treba malo i sire napraviti na gazu da netone u frezovanju. slike iskreno do proleca necu moci jer mu je taj 509 u selu gde se i preko leta jedva dodje putem
 
Nešto ovako, samo prilagoditi dimenzije. Neznam koji je raspon šarafa, možda se mogu iskoristiti felge od nekog auta, samo povariti L profile i flah.

slika-670030-544fda46c6492-default.jpg
 
za 506 i oranje treba ti otprilike slican precnik kao originalne gume ali spoljasnji precnik. sama felga od auta 12-13 coli je dosta manja. ali zato sirok sparing vari dok precnik nebude slican ili veci. za frezovanje treba manji i to bi bilo otprilike 12 col i tanji sparing
 
Nazad
Vrh