Mobilni telefoni

Dukej, teško da ćeš uspeti da nađeš MI9T više. Možda samo verziju od 64gb. Više im modeli ne traju ni godinu dana.

Meni stigao MIUI 12, ima nekih razlika.
 
Требало ми пар дана да навикнем на контролни центар. И рад са камером .

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Na you tube music mislis ?,isto reklama kolko neces.A za vanced jos nisam cuo,probacu.
Imao sam par dana instaliran vanced.. Strava je, nema reklama, može se smanjiti "ekran" pa raditi nešto drugo, tipa kuckati poruke, možeš i ugasiti tel da ne troši bateriju, a muzika i dalje ide u pozadini itd itd... Ali sam ga morao obrisati, jer neće da aplouduje snimke na yt kanal...
 
Možda i može da uploaduje snimke na yt, ali uz dodatne aplikacije (MicroG) da bi mogao korisnik da se uloguje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Imao sam par dana instaliran vanced.. Strava je, nema reklama, može se smanjiti "ekran" pa raditi nešto drugo, tipa kuckati poruke, možeš i ugasiti tel da ne troši bateriju, a muzika i dalje ide u pozadini itd itd... Ali sam ga morao obrisati, jer neće da aplouduje snimke na yt kanal...
Koristi redovnu YT aplikaciju za upload video snimaka, a Vanced za gledanje iliti slusanje muzike.
 
micro G trazi gmail i pass.

Koliko im je pametno dati taj podatak.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Koliko kompanija već ima taj podatak, ne verujem da će MicroG imati neke koristi od tih podataka. Privatnost jeste bitna, ali je za neki veći nivo privatnosti potrebno mnogo odricanja što se tiče korišćenje softvera i servisa.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Mislim da u današnje vreme nema govora o bilo kakvoj privatnosti, i da se passwordi uopšte mogu zaštititi.
Ja čak nemam nalog ni na jednoj društvenoj mreži, a već sam stalno informisan da su mi kojekakvi podaci izloženi posmatranju..
 
Paypal mi je npr zavezan za gmail.

Sto bih dao bilo kome username i pass od svog gmail naloga?
Da me lakse olaksa?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Каква је то апликација кад захтева твоју лозинку за мејл налог??? Ја бих то избегавао у широком луку.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
MicroG je FOSS, tako da možeš da pogledaš ceo njihov kod i proveriš da li je po tvom mišljenju aplikacija bezbedna za korišćenje. Da postoji neki problem sa MicroG u vezi sa privatnosti, ljudi ga ne bi preporučivali. Veliki je plus kada je softver FOSS.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Mene bi interesovao kod od aplikacije da raspakujem i vidim , to sto oni okace na sajtu da je kod sve se bojim da je 100% identican.

Iskopiraj kod pa kompajlraj u apk i vidi dal ce raditi.

Hvala lepo ali ne.I onako kucam sta mi treba da nadjem, kad uploadujem idem regularnim putem.
MicroG je FOSS, tako da možeš da pogledaš ceo njihov kod i proveriš da li je po tvom mišljenju aplikacija bezbedna za korišćenje. Da postoji neki problem sa MicroG u vezi sa privatnosti, ljudi ga ne bi preporučivali. Veliki je plus kada je softver FOSS.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
MicroG je FOSS, tako da možeš da pogledaš ceo njihov kod i proveriš da li je po tvom mišljenju aplikacija bezbedna za korišćenje. Da postoji neki problem sa MicroG u vezi sa privatnosti, ljudi ga ne bi preporučivali. Veliki je plus kada je softver FOSS.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Нека, нека.....у шуроком луку бих заобишао ту апликацију.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Stigao miui 12

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
cb86ab897c87473606ebe9379e0e97cd.jpg
 
Имао сам јуче проблем као дукеј, гаси се телефон и као да је стално притиснуто дугме за гашење па искачу опције. Исто сам га прикључио на пуњач и мало по мало почео да ради нормално. Уђем у мени погледам које апликације како раде, да ли нека вуче пуно струје и колико је активна. Све ок. Не могу да извадим батерију(ми-9). И скинем футролу. Кад имам шта да видим она мокра где је дугме за гашење. О'ма под фен и и пржи.
Проблем решен

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ja sam moj problem rešio zamenom baterije. Sad radi ok, i ova nova baterija izdrži skoro dva dana (zavisno od korišćenja). Al' sve jedno, na jesen moram kupiti nešto novo, a ovaj će ići mami. Nervira me jedino ova situacija sa koronom, ja sam čekao da cena Xiaomi Mi 9T dobro padne, al' sad izgleda da je još i skuplji iako je već stari model...
 
Nazad
Vrh