Ministar Nedimović u zemlji čuda

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Olalija samo jedna ispravka. Nije 5% po zakonu o budžetu već po Ustavu.
Nedeljkosavic012 kad već imaš njegov broj na koji se javlja postavi ga ovde da oni koji imaju neki problem mogu da ga pitaju.
 
Mixer kako nije bila stranacka kada si na pocetku napisao da si izasao u susret tvom drugu koji je u sekti i njemu dizes poene kod njih jer si mu ustupio svoje dvoriste,znaci stranacki je dosao
Pa naravno da je stranački. Sve što oni rade je za stranku. Ali zvanično nije bila stranačka poseta jer nije bilo 50 sendvičara da maše zastavicama, nije bilo sektaških obeležja i sektaških medija da bruje na sva usta gde je bio i šta je radio... Eto Zmaj zna sve pa pitajte njega...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
auuu druze mixer izgleda i tebe ministar omadjijao sa pricanjem i palamudenjem..bilo stranacko pa nije stranacko
bili su isto tako u poseti porodici brajkov u subotici(bilo i na pinku)ko je hteo mogao je otici bez nosenja zastavica,sendvicara itd
snimili spot
e sad zamisli da u svako domacinstvo dodje sa kamerama i fotoreporterima a svaki dan je u obilasku neke opstine,sela itd..
 
Ma ja ti kažem šta je njihovo objašnjenje zašto nema aktivista i obeležja stranke. Niko mene nije omadjijao, on već treći put dolazi u Kać i svaki put isto priča...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Mixer,ma izgleda si ti trebao zakljucati kapiju i reci ministru ne mogu da vas pustim jer ljudima s foruma to neodgovara... Ipak su ovde info iz prve ruke. Ministar pre obilaska terena prvo svrati na forum procita novosti pa tek onda krece,da se ne bi zeznuo... ::prica:::haha:
 
Kaže da je pre Kaća bio u Mošorinu i da su tamo zaključali kapiju i nisu ga pustili. Zato je kasnio pola sata...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Olalija samo jedna ispravka. Nije 5% po zakonu o budžetu već po Ustavu.
Nedeljkosavic012 kad već imaš njegov broj na koji se javlja postavi ga ovde da oni koji imaju neki problem mogu da ga pitaju.
Где се то устав бави постотком буџета за пољопривреду? То се уређује законом.
 
Ма, није могуће? :)

Када погрешно паркираш, неће судија за прекршаје (јер је то прекршај) да се позива на устав него на ЗОБС.

Али када Народна скупштина доноси закон, основ за доношење закона је устав.
 
Olalija samo jedna ispravka. Nije 5% po zakonu o budžetu već po Ustavu.
Nedeljkosavic012 kad već imaš njegov broj na koji se javlja postavi ga ovde da oni koji imaju neki problem mogu da ga pitaju.
Suština nije u tome da li će se nekome javiti ili neće, problem je što normalan seljak nezna ni šta da ga pita, ljudi su jednostavni, mogu slobodno reći glupi, i postavljaju pitanja "a što ja nisam prošao na konkursu", ili " da li ću da preživim sa 10 krave", nažalost to nije naša suština problema, ali dobro naučićemo. I nije se nama javljao jer nas voli i poštuje, javljao se jer se nije znalo gde vode naši protesti. Bilo je lepe energije, dzaba se izgubila, nije to ni nesloga, više je ljudska glupost. Ali ne bi da komentarišem nikog. E pa sada drugari sa foruma da znate svi, nas su slagali ali do pola, polovinu su ispunili a to je da je više od 200 ljudi dobili po 19000 po Toni kupljene ureje,druga polovina je izvisila. Još i to da vam kažem, naš zavod za Poljoprivredu je dobio taj novac i sa našim regionom, Braničevskim, sproveo tu meru od 19000 po Toni. I evo da znate svi, NAPS, nepostojeća asocijacija poljoprivrednika Srbije je dobila to isto samo preko zavoda za poljoprivredu Mladenovac, a to je konkurs preko koga zavod popravlja humus u zemljištu i subvencioniše 19000 po Toni kupljene ureje, mi smo išli preko Požarevca, ali je predsednik Napsa išao preko Mladenovca, što znači sledeće, zavod za Poljoprivredu Mladenovac popravlja zemljište u Bavanište, nažalost je to potpisala direktorka Mladenovca koja je u "dobrim" odnosima sa zamenikom ministra Bogićević, e pa evo vam cele istine, a vi Vojvođani sejte njive, spremajte zemlju, otimajte njive jedan od drugog, ko vam kriv kad neznatne za "konkurs". Ovo sam rekao zbog protesta u Zrenjaninu, nažalost je odložen jer im se veliki broj ljudi odjavio. Evo i informacije za sve vas, od pre par dana nam se šef kabineta ministra ne javlja a razlog je realizacija drugog kruga subvencije za nabavku đubriva, verovatno su procenili da dobijaju izbore i nemaju interesa da isplate sve to, mi smo protest zakazali i odloži od 29marta do 01aprila jer smo želeli da im damo vremena, pa da znate evo traktora u petak 01aprila. Mi smo svima želeli da damo šanse za kompromis a to je jer su nam pregovarali što se nismo bunili kada je smanjena subvencija na 4000, apsolutno nam ne treba podrška iz Vojvodine i u zadnjim danima se nismo oglašavali mi se pre svega biorimo za svoje porodice a nažalost i sve ljude koji se bave poljoprivredom, kažem "nažalost" jer trenutno imaju važnija posla.
Gledajte dešavanja u narednim danima i šta radi Braničevski okrug. Miksera iz Kaća su zloupotrebili i da nezna i zato mu ne zameriti. E da evo broja ministra, ako ga dobijete, pitajte ga zašto mi štrajkujemo ,kad je sve ok.+381 69 8894635
 
Ja bi rekao da je mikser bio krajnje korektan prema članovima foruma. Rekao da će doci, i šta je on pitao. Deo ljudi bi to precutao. Glupo je bilo da mu zatvori vrata, pustio ga zbog drugih ljudi, ne zbog samog ministra.
Inače odavno njih poljoprivreda ne zanima, i to ne samo gmazove na vlasti. Koliko je proslo ministara u ovom veku, a najmanje njih je završilo Poljoprivredni fakultet. Ko moze neka dobro razmisli kome daje glas 3 aprila, ko ne moze, neka napravi nevažeći listić, samo da bagra ne dobije bar deo sigurnih glasova.
 
Skup i poseta nije stranačka. Nije bilo aktivista (sendvičara) da se skupe njih 50 ispred kuće, nije bilo medija da se laje na sva usta kako ministar obilazi poljoprivrednike nije bio gradonačelnik. Bili su tu par bitnijih ljudi iz sela (sns) i par njih iz grada koji su organizovali to sve. Ostali su svu bili poljoprivrednici. Pitanja nisu bila nameštena i mogao je da pita svako šta je hteo. A seljaci ko seljaci, svako svoju muku, šta je sa mojim zahtevom iz 2019, šta je sa mojim iz 2020, mene su odbili zbog toga i toga... Tražio je od njih jedno 3-4 brojeve gazdinstva i odma slao telefonom nekom i za par minuta dobijao odgovore nazad. Većinom su takva pitanja bila, baš briga seljaka koliki je budžet. Što je veći budžet mogu još više da nas kradu... Njih nekoliko ga gnjavilo za pokrajinske konkurse, on kaže ljudi ja nemam veze sa tim, to pitajte pokrajinskog sekretara...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Kakva glupost za odgovor, pa zar pokrajinski sekretarijat za poljoprivredu ne bi trebalo da je produzena ruka ministartva poljo? Ili ako taj sekretar u NS polaze racune samo pokrajinskoj vladi- opet pokrajinska vlada rasporedjuje novcem koji "dobije" iz beograda....
 
Kaže on bi po pravilu trebao da bude nadležan samo za ispod save i dunava, ali on to nije hteo, ako je ministar onda je ministar svima...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nema on sta da hoce ili nece, ministarstvo je drzavni organ na teritoriji cele drzave, a pokrajina Vojvodina je deo Srbije. Sta sve necemo cuti 🤣🤣🤣
 
Ministar za ništa nije kriv što se dešava u poljoprivredi, za sve su krivi prethodni i budući. On čovek najmanje poznaje poljoprivredu. Kolega mikser ima nov kombajn, ministar odma misli, vidi ovog, pa to nema ni u nemačkoj, čovek promašio temu. Pa šta ima veze što su subvencije 4000 po hektaru i što su nam sada dali 8000, ja sam sa tim čovekom sedeo jedan preko puta drugog, sa moje strane je bilo 5 čoveka iz Braničevskog okruga a preko puta, boranija na čelu sa ministrom. Ono što smo svi videli sa naše strane je da oni misle da su ugasili požar, samo su ga još više rasplamsali,mada još nisu ni svesni, naše udruženje je još jače. Evo i jedne informacije,grad Požarevac je davao prvo 400 000 pa smanjio na 300 000 din za svaku kupljenu mašinu. Budžet grada je 5.5 milijarde dinara, oni su za razvoj poljoprivrede opredelili 32 miliona a to je ispod 1%, organizovali smo sastanak gde smo ih upoznali da su za jedan parkić u gradu potrošili 29miliona, kad bi videli stavke u toj obnovi parka, pa to jednu klupu plaćali po 5000eura, samo da vas upoznam na šta se troše pare i da para nema. Na tom sastanku je usvojeno da dobijamo po 500 000 Din za svaku kupljenu mašinu, samo da dalje ne preispitujemo gde se troši novac, odnosi se na Braničevski okrug. A vi spavajte i pitajte se što nije do ministra, i što on nema veze šta mu radi pokrajinski sekretar. Ja mu sve verujem...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh