Ministar Nedimović u zemlji čuda

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I Mixer posle tolike priče s njim kakav si utisak stekao? Jesi li ga bocnuo sa nekim nezgodnim pitanjem ili razmišljanjem? Da li je iamo normalan odgovor ili se zbunio pa počeo da muca?
Veoma namazan i u komunikaciji veoma vešt, vidim pojedini pišu, da bi mu rekli i ovo i ono ili ga pitali neko nezgodno pitanje, za njega nema nezgodna pitanja, na sve ima odgovor. To ti je kao kada kupuješ od Cigana traktor, prejebaće te sigurno, od tvoje veštine zavisi da li će više ili manje. U kontaktu sam sa ovima iz Zrenjanina što odložili protest, kažu nemaju dovoljno ljudi, svi spremaju i seju, neće se mlate sa protestom, znači dobro im je, samo još da poseju i biće bolje. Vidim pojedini pišu ne bi ga ni primili u dvorište, ne morate u dvorište, kod nas bio u sali centra za kulturu, bilo 150ljudi, mogao je svako da ga pita šta hoće
 
Златно правило са чоколаднима се не тргује,само заобилазак у што ширем луку :LOL:
 
Не робно-новчана замена него
роба за робу. И нема пуно попуштања. Одма је другачији однос.
 
Tamo u ona srecna vremena, kada su zadruge postojale, bila je zadruga u Zaplanju. Najbolje je posovala kada je direktor ( zvali ga Čika, zaboravio sam ime, nikad druze direktore) nakon jesenje setve ulazio u cizme, napravi komisiju od random tri zaposlena i ide u kontrolu, nasumicno izabere parcele koje je zadruga obradjivala, da vidi sta je i dal je nasejano. To isto radio i kada se zavrsi prolecna setva, ide on da vidi da li su obradjene njive, vinogradi orezani, razbacan stajnjak.
Pa aj ti sad zabusavaj, cica bio u godinama, ali postovan i imali ljudi poverenja u njega.
Kada nam dodju taki ministri moz da kazemo ce bude nesto.
 
Tamo u ona srecna vremena, kada su zadruge postojale, bila je zadruga u Zaplanju. Najbolje je posovala kada je direktor ( zvali ga Čika, zaboravio sam ime, nikad druze direktore) nakon jesenje setve ulazio u cizme, napravi komisiju od random tri zaposlena i ide u kontrolu, nasumicno izabere parcele koje je zadruga obradjivala, da vidi sta je i dal je nasejano. To isto radio i kada se zavrsi prolecna setva, ide on da vidi da li su obradjene njive, vinogradi orezani, razbacan stajnjak.
Pa aj ti sad zabusavaj, cica bio u godinama, ali postovan i imali ljudi poverenja u njega.
Kada nam dodju taki ministri moz da kazemo ce bude nesto.

А шта су ти ти „рандоми“ који иду уз Чику?
 
Poslednja izmena:
А шта си ти „рандоми“ који иду уз Чику?
Zaposleni bili, zatekli se u trenutku kada on naidje, nebitno je dal je neko iz uprave ili od samih radnika. To je bila komisija koja potpise zapisnik.
To je radio nenajavljeno samo se pojavi u cizmama sa olovkom i artijama i ajde idemo

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ма знам ја то али из којег речника српског језика је то пронађено? Мислим да смо у држави Србији која јесте у невидљивој окупацији, али када је дух окупиран ту лека нема.
 
Tamo u ona srecna vremena, kada su zadruge postojale, bila je zadruga u Zaplanju. Najbolje je posovala kada je direktor ( zvali ga Čika, zaboravio sam ime, nikad druze direktore) nakon jesenje setve ulazio u cizme, napravi komisiju od random tri zaposlena i ide u kontrolu, nasumicno izabere parcele koje je zadruga obradjivala, da vidi sta je i dal je nasejano. To isto radio i kada se zavrsi prolecna setva, ide on da vidi da li su obradjene njive, vinogradi orezani, razbacan stajnjak.
Pa aj ti sad zabusavaj, cica bio u godinama, ali postovan i imali ljudi poverenja u njega.
Kada nam dodju taki ministri moz da kazemo ce bude nesto.
Koja je fora sa zadrugama? Kod mene ih ima koliko hoćeš pa od njih nikakve koristi...Što ne osnujete sami zadrugu ako nema?
 
ako moze podatak na koje godine se misli kada se kaze "ona srecna vremena"?
Srecna vremena sedamdesete i deo osamdesetih. To je za Zaplanje bilo srecno vreme.
Ma nema vise ljudi da bi napravili ozbiljnu zadrugu.
Napravise neku pre koju godinu ali
to se zna ko profitira od nje par njih i to je to.
Za zadrugu treba ljudi, od 34 sela jedva sada može da se skupi pa 5000 ljudi. Sve uraslo, stocni fond skoro 0. Prica se da ce i veterinarsku stanicu da gase, nije rentabilna.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ne muca taj, izvežbano je to. Dobar je lik ovako za zajebanciju i zezanje... O pitanjima i odgovorima detaljnije večeras jel ima da se piše. Odo da prehranjujem žito sad će kiša...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Jel kolega jel vam dao i broj mobilnog na koga može da ga kontaktirate kad zagusti, ki nama?
 
Jeste. Počinje sa 069 ali dalje nisam zapamtio.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Verovatno se za ovoh 10 god izvestio sta i kako treba da prica. A cini mi se i da je pravnik. A oni znaju da vrte 1 recenicu 100x. I na kraju nista nisu rekli. Ima mnogo toga sto bi neki ga pitali ali mozda ne zele ili nece. A zo sto je zanimljiv i saljivdzija to neka ostavi na nekom drugom mestu. Kod seljaka je tesko vreme.
 
Još kad bi se javio bilo bi super ali no.
Hahahahah, to sam i ja cuo da deli gde god ide taj br "ako nesto zatreba tu sam" i nikad nikom se ne javi na taj broj. U nase selo obecao 500k za fudbalski klub, jos trazio kao ziro racun, kaze voli fudbal.
Nikad ni pare, ni bilo kakvog odgovora....
 
Kaže odgovara na poruke. Ovi njegovi što to sve organizuju kažu prvo mu pošalješ poruku da li mogu da vas nazovem pa ti on odgovori...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Da sam na njegovom mestu mene bi bilo sramota uopšte bilo gde da se pojavim, kako samo ima obraza da nas pogleda u lice?! Prvo nas ponizi posle nam ulazi u kuću, još deli broj telefon da mu se javimo ako imamo bilo kakvih problema. A mi budale još mu poverujemo u to. Zna on dobro koji je naš problem da je hteo da pomogne on bi pomogao ali ništa od toga.
 
Evo malo opširnije o našim pitanjima i odgovorima dotičnog gospodina. Odma, da kažem sa kapije, prvo pitanje izvoz? Kaže, krenuo je izvoz u makedoniju i bosnu a za koji dan kreće i u italiju. I polako će ukidati zabranu izvoza.
Za republički konkurs na 50% što je bio do kraja februara, kreću rešenja u maju. Biće konkurs i za ovu godinu krajem godine i važiće računi od 1. 3. 2022.
Najviše ga je zainteresovao prepravljeni IMT 577. Čak ga je i slikao. Pitao me kad sam to uzeo. Reko, ministre to je unikat, ručni rad. Oterano kod majstora i sve novo odradjeno da izgleda ovako. Kaže on meni, E sad da ti kažem da smo dogovorili sa tri firme da možeš ti svoj stari imt da oteraš i da ti se odradi slična prepravka i da će to koštati oko 5.000 evra i država će još dodatno subvencionisati...
Pitanje oko PIO osiguranja - predlog zakona je završen. Kad se formira vlada ide na raspravu i usvajanje. Moći će da se otpiše kompletna kamata a glavnica da se odplaćuje na 2-3 godine. Ko hoće da mu se sve otpiše, može ali neće mu biti upisan taj staž i nema više nikakva prava u poljoprivredi...
Što se tiče mlekarstva, hteo je sa jednim ovde da se kladi u auto da će cena mleka na leto biti dosta veća (zaboravio sam cifru), ovaj nije smeo pa prihvati opkladu. I reako je da svi ispod 20 krava neće moći da opstanu.
Profi poljoprivrednik, po definiciji ministra je onaj koji živi i bavi se isključivo poljoprivredom i plaća pio i zdr po osnovu poljoprivrede. Oni će imati veće subvencije i pravo na plavi dizel (koji se uvodi). Tu su odmah skočili ovi što su u radnom odnosu a obradjuju 10-15 jutara. Rekao je i oni ako žele sve kao i profi poljoprivrednik mogu da ostvare tako što će plaćati dodatni PIO koji će biti oko 2-3000 dinara mesečno, oko 30.000 godišnje i imaće sve isto kao i profi.
Od juna kreće EAgrar, gde će moći svako gazdinstvo da unese parcele koje obradjuje. Neće više morati da se prave ugovori o zakupu. Ako se neka parcela nadje u dva gazdinstva onda će kontrola izlaziti na teren da se utvrdi ko zapravo radi tu zemlju...

Stao mi mozak. Ako se setim još nečeg napisaću...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh