Melezenje u ovčarstvu - Šta, kako i koje rase?

40-50 kg za tri mejseca?
da nije krizo il de france i jorksira?

stvarno pretjerano.
ali ishrana dobra i parenje pasmina.
 
Posto nisu svi W ima i nekoliko mutanata :osmeh: ovde cu ih smestiti, jutros zaluceni 6komada, ostali su ranije zalucivani kako su pristizali 13 ukupno

2e1yq6w.jpg
 
Da je u pitanju ishrana nekim vrhunskim koncentratima,uz to postojece melezenje,pa i da prodje..al jagnje od 3 meseca preko 40 kg uz sudansku travu i kokice,mislim da ne ide.. :haha:
 
moguce 40 sa 90 dana,prirast oko 400gr,al na kokicama :haha:,ono sto rece 50kg za 90 e to je vec 500gr pa mozda je to moguce:haha:
 
deki 670-680gr dnevno.pa postoje te nekakve plus varijante,znaci ovaj cika sa snimka ne preteruje.ne sumljam al tesko da prihvatim.
 
Nisam video taj snimak,ali da to postigne,majka mora da je mlecna,da se majka hrani full,da se jagnje hrani full,i da je genetika dobra,a te price sudanske travke i kokice svaki drugi dan,necemo shvatati ozbiljno,jer malo udareni jesmo,al' glupi sigurno nismo!
 
Za dekija verujem, ali uporedite vi dekijevu ishranu i ovde navedenu.. s tim sto deki pricao jednom primeru a ovaj kokicar o proseku,tako da... :haha:
 
Ovo je extrem,a u svakoj turi je bio po jedan takav,3 u 3 ture,a i drugi su imali prosek od 500-600grama/dan,na istoj hrani,i ja sam se cudio,moj otac krstio,drugi bili u neverici,dok se nije to ponavljalo iz ture u turu,ali to su potomci tog mog famoznog Ovna kojeg sam ja odgajio,a njegov otac je davao prosek od oko 400g/dan,imao sam samo 3 komada koja su sa 90dana bili preko 50kg,a jedan od tih je bio i ovaj moj ovan,koji je imao 54kg i zato je ostao kod mene,i onda je krenula ta era bildera,i negovi sinovi su se pokazali super,i isto su se cudili ljudi kad vide kako im jagnjad napreduje,e sad sta je u njemu bilo ne znam,ali je bio odlican priplodnjak!
 
Jel ovo svedocenje o novoj rasi,ala Vojvodjanska,autohtona bog ce ga znati,ma mi smo bree cudo rase kod nas nastaju na svakom cosku,a ciklusi na 21 dan kao u govedarstvu.Hvala kolega Minutauro za snimak,bar nije preterivao sa prirastom
 
Nazad
Vrh