Melezenje u ovčarstvu - Šta, kako i koje rase?

Е Шарбанац, ја мислио само ови омладинци не спавају што гаје твоју омиљену расу, кад оно ни ти не спаваш. Јел се јагње овце па дежураш ил те мучи несаница?
 
Poslednja izmena:
Kolega neka je sa srecom pocetak jagnjenja, za mene su to slatke muke u ovcarstvu, plod rada, truda i ulaganja. Neka ti budu zivi i zdravi a rezultati iznad ocekivanih.
 
Онда са срећом Шарбанац! Немој баш бити толико скроман, ја треба од тебе да учим, ипак си старији и искуснији.
 
Sta li je sa Zemljakom?Izgleda nocu jagnji,a ujutro podgreva jagnjice,pa nema vremena?:)Bojkotuje nas.
. Zemljače sporo spavaš. Vreme ide na ruku nema podgrevanja. Ako ovako nastavi globalno zagrevanje za koju godinu ćemo voditi diskusije dali je bolja ova ili ona neka od afričkih rasa. Masaji imaju jednu rasu jedinstvenu u svetu pandam rom samo nema vunu nego dlaku. Tako ja već razmišljam da neke klima uređaje instaliram po mogućnosti na solarni pogon. Samo da prekopiram još i Rusa da ih nehranim i to je to. Po Rusovom savetu raspitam se u mlinu i nađem đzak otpada po 50dinara nije loše jedu ovce nemanišu. Hvala Rus!
 
Zemo,volim kako razmisljas!A sto se tice te Masai nomadske ekipe,bolje zaobici tu prelaznu fazu,i odmah se fokusirati na Busmane,jer oni opstaju u najsurovijim uslovima.:)
 
. Zemljače sporo spavaš. Vreme ide na ruku nema podgrevanja. Ako ovako nastavi globalno zagrevanje za koju godinu ćemo voditi diskusije dali je bolja ova ili ona neka od afričkih rasa. Masaji imaju jednu rasu jedinstvenu u svetu pandam rom samo nema vunu nego dlaku. Tako ja već razmišljam da neke klima uređaje instaliram po mogućnosti na solarni pogon. Samo da prekopiram još i Rusa da ih nehranim i to je to. Po Rusovom savetu raspitam se u mlinu i nađem đzak otpada po 50dinara nije loše jedu ovce nemanišu. Hvala Rus!
opet ti mene prozivas.nije kod nas na dzak i nije 50din nego je dzabe i to na tone.a ako ti treba dzakova naravno praznih posalji mi adresu ja cu ti poslati dzakova pa kada odes u mlin mozda ti daju jeftinije od 50d posto imas svoju ambalazu:haha:
 
bojane izgleda si predugo u inostranstvu pa si zaboravio da nas satira , cinizam i tvrdoglavost odrzavaju i to su u neku ruku nasi ventili za praznjenje. koliko ja razumem niko se ovde ne vredja i bolje malo zajebancije nego ko u belgiji ili svedskoj (koji su sinonimi organizacije i uredjenosti ) izadje budala pa raspali bombama ili mecimo po svemu sto naidje.(ja sam treca promnljiva u matematici z)pozdrav
 
evo dviski meleza ile de franca i vintenberg ovace a na njih pustan safolk ovan ubacivo sam slike kad su jagnjad bile a sad su dviske
14tbwbb.jpg

332xqmd.jpg

1sxul1.jpg
 
Sika druze moj,ta 4 po ovci ce dati kod Slavise Njegica,koji ima R grla vrhunske genetike,tacno odredjenih genotipova!Videces koliko ces ti imati?Melezi sa R ne mogu preci 2,5 jag po ovci god ni u snu,to je 5 jagnjadi u 3jagnjenja!Tako da je to obmana,melezi jesu bolji od pramenki ali od neke druge rase tipa W su dalekooooo!
Kolega imam 2 jagnjenja za 14 meseci trojke samo jedna se bliznila. Genetika jeste mesana Slavisina I ruska iz Han Pijeska.
 
Obojica ste u pravu. Na god nivou 2,5 je odlična. Ali ima još nešto a to je da je manje ulaganje u ova dva meleza rom nego u jednu Dejanovu. Tako kad 2,5 pomnožis sa dva?? Sad će Dejan da kaže a prirast? I tu ima rešenje. Nemamo svi ista gledišta. Nema loše ovce nego loših čobana. O ukusima se ne raspravlja.
 
Nazad
Vrh