Melezenje u ovčarstvu - Šta, kako i koje rase?

Prvo moramo imati ujednacen kvalitet i plan pripusta terminalnih ovnova pa onda kolicinu pa trziste a sudeci po temi udruzivanja koju sam pokrenuo pre godinu dana i koja do sada ima 16 postova a od toga pola mojih i nesmesi nam se neka buducnost.
 
picture-034.jpg

mješanke romanovske i solčavke,7 i 8 mj.i 30 do 44 kg
 
@majilov ac
Ako bi kojim slucajem doslo do toga, tu bi onda prodju imao sarole ,idf ,safolk ,texel i eventualno W.. ?
 
ja ih pred kucom za 600kn prodam koliko imam da je 1000komada ali za 750kn po komadu moram ih voziti 120kilometara.
 
Ove ovčice su od mog prijatelja . Ja sam mu samo pomogao da ih nabavi.Jedan broj je nabavljen od mog prijatelja i našeg forumaša Željka_bl .

---------- Poruka napisana u 19:38 ---------- Prethodna poruka je at 19:35 ----------

 Ove ovčice su od mog prijatelja . Ja sam mu samo pomogao da ih nabavi.Jedan broj je nabavljen od mog prijatelja i našeg forumaša Željka_bl .
 
Kod jednog farmera iz Čatrnje (Gradiška), od 20 ojagnjenih prvojanjica dobio je 37 jagnjadi.Šteta je bila što su bile oplođene romanovskim a ne nekim terminalcem, pa su jagnjad bila izuzetno sitna .
 
kolega minutauro,otprilike su te rase,veliki problem kod stranih klanica je da gledaju mesnatos i iskoricavanje mesa,
 
To sam pitao jer sam primetio da nije isto kod meleženja kad je otac ili majka romanov. Melezi od rom ovna i neke krupnije rase nisu sitni jer krupnoća grla više zavisi od majke. Plodnost ovih grla je za svaku pohvalu. Na njih mesnati ovan i da te bog vidi.
 
20tmiyh.jpg


---------- Poruka napisana u 22:07 ---------- Prethodna poruka je at 22:04 ----------

p4vtt.jpg
bliznakinje ojagnjene 16 juna,bergamo-sarole,jedna povukla na ovcu druga na ovna,jednu od ovih sam mislio pokloniti kolegi sa foruma ali se nismo sreli i ja ih ostavim u moj priplod da vidimo sta ce dati,zenkice imaju preko 60 kg obe
 
Nazad
Vrh