Melezenje u ovčarstvu - Šta, kako i koje rase?

pa 2jutra deteline, koliko to bala bude godisnje, koliko to kosta detelina plus baliranje, na pocetku ste me zasmejavali ali vec preterujete, iskreno
 
jos ovo i stvano zavrsavamo.zamislite zmajevu prikolicu489 ako mozete posto neki jos traze da kupe konja jel je gorivo skupo e sad zamislite 20 do 25 takvih prikolica punih loma, pleve, ljuske soje, ljuske suncokreta i to sve tokom jedne godine plus ono gore sitno bala pa probajte jos jednom neki od vas to nemogu ni da kupe jer nemaju gde i rezance mogu dobiti budzasto ali mi netreba i skup mi prevoz jel mi je najbitnije da je sto jeftinije a od ovoga nemoze da moze i to bih probao.ostavljam vas u razmisljanju a znam da se preracunavate samo nezaboravite tone i tone besplatne hrane i jos mi i natovare samo dovezem praznu odvezem punu prikolicu jer sam obecao da mlin ne stoji zbog otpada morali bi oni odvoziti da bace a to ih kosta vremena i goriva.mastajte o tome pozdrav i nikad vise u "vasem gradu"
 
Ja nekada dok sam bio gazna zimi ovci 2-3 kg sena,kukuruza 400g,kad doji jos 400 nekog pravljenog konc,jagnjicima granule,zob,kukuruz i detelina lepa pa kad ujutro udjem u stalu ima sta i da vidim,mogu da budem po 5h da piljim,a ne da kad bacim hranu bezim odmah od njih da mi se ne smuci i da pocnem da povracam!
 
Nisam Dejane mogao da se složim sa tvojim načinom ishrane jer sam smatrao da je previše skup bez obzira na priraste i kilažu. Al mi ovi stručnjaci otvoriše oči pa tek sad shvatam kolika sam neznalica u ovčarstvu a verovatno i u ostalom životu. Sve je u skladu sa potpisom.
 
Nisam Dejane mogao da se složim sa tvojim načinom ishrane jer sam smatrao da je previše skup bez obzira na priraste i kilažu. Al mi ovi stručnjaci otvoriše oči pa tek sad shvatam kolika sam neznalica u ovčarstvu a verovatno i u ostalom životu. Sve je u skladu sa potpisom.
e da i ja kažem još ovo. Imao sam prilika više puta čuti mišljenja severne braće preko Save. Da smo geđe da smo glupi lažovi i lopovi. Šta bi ja sve trebalo da nabrojim da ti zamisliš što ja imam a nema kod tebe( mislim na rusa) ovako razmisli sam kad si već tako superioran. Ako nisi čuo pesmu "Tamo preko piju rujna vina" potrudi se da je čuješ i sve će ti biti jasno. Te zmajevke i mlinovi i ostala čuda nisu merilo za neke stvari. Razlike su evidentne ali da bi ti to shvatio treba da znaš neke stvari koje vuku korene preko 100god. ali to nema veze sa meleženjem ovaca. Veliki pozdrav i puno uspeha u radu.
 
Ljudi stvarno ste svi otisli u debeli off, tema nije ishrana nego melezenje, znam da nam je takav mentalitet ali daj da smirimo strasti nema potrebe za vredjanjem.:off_topic:
 
Da smo otišli u off..jesmo.
Nikada nikome nisam rekao da je lažov,gedža i lopov....a ja ispao lažov i manipulant.Napisao sam onako kako mi radimo i nemam potrebe da dokazujem suprotno.
Nisam omalovažavao ni jednu rasu, ni jednog odgajivača i način rada i ishrane.Trudim se da troškove svedem na minimumi trenutno jeftinije od ovoga ne mogu.Ko mi ne veruje, može kada bude dolazio u moj kraj da se javi na pp (daću broj mobilnog), ja ću ga ugostiti i pokazati i stado i hranu koju sam spremio.
Kalkulaciju za hranu ste videli, slama me ne košta ni dinara(čovek mi donese 1200 bala i u proleće odnese stajnjak) sve o njegovom trošku.

Pozdrav za kolege ovčare, želim vam svima uspeha u daljem radu i dobrodošli ste kod mene.
 
Prema uzgojnom programu u ovčarstu u RS,BIH donja granica kod prvog pripusta križanki pramenke i romanovske ovce je 12 mj.Ineresuje me kakva su iskustva kod vas. Takve križanke dosta sporo napreduju, pa sa 6 mj. imaju tek 30 kg. Križanke jez.solčavske i romanovske bolje napreduju i iste starosti imaju oko 40 kg, ali se pokazalo da su jagnjad ovih križanki daleko naprednija kada se pripuste sa 8 mj nego sa 6 mj. Jagnjad dobijena iz rotacijskog ukrštanja :pramenka,virtemberg,romanovska dosta dobro napreduju pa sa 3 mj. imaju od 32 do 35 kg.
 
jos ovo i stvano zavrsavamo.zamislite zmajevu prikolicu489 ako mozete posto neki jos traze da kupe konja jel je gorivo skupo e sad zamislite 20 do 25 takvih prikolica punih loma, pleve, ljuske soje, ljuske suncokreta i to sve tokom jedne godine plus ono gore sitno bala pa probajte jos jednom neki od vas to nemogu ni da kupe jer nemaju gde i rezance mogu dobiti budzasto ali mi netreba i skup mi prevoz jel mi je najbitnije da je sto jeftinije a od ovoga nemoze da moze i to bih probao.ostavljam vas u razmisljanju a znam da se preracunavate samo nezaboravite tone i tone besplatne hrane i jos mi i natovare samo dovezem praznu odvezem punu prikolicu jer sam obecao da mlin ne stoji zbog otpada morali bi oni odvoziti da bace a to ih kosta vremena i goriva.mastajte o tome pozdrav i nikad vise u "vasem gradu"
Baš me čudi posle ovakve idile da ne prodajete svoju jagnjad po 15-20 eura komad nego 80
 
Nazad
Vrh