Melezenje u ovčarstvu - Šta, kako i koje rase?

:D
Jos je mlad,tek ce on pokazati kvalitet,sudeci po osnovi sa slika koju evidentno ima,bas je dug i stamen
:ppozdrav:
 
Sika u prirast neracunas onu kilazu kad se ojagnji.Izmeris kad se ojagnji i to odbijes pa onda izracunas dnevni prirast.Poz
 
Dnevni prirast ali zavisi u koje doba sigurno da kad je bio na 10 dana nije pravio 480 gr dnevo navise prave od 17-18 pa do recimo 30-35 kad dobro projedu plus mleo


Salimo se lep je.
 
Lepe slike drugari. ::svaka cast::Miladinovicu,nema,tvoja istrazivacka stanica radi punom parom,samo napred,ova kombinacija teksXsjen je bas lepa. :ppozdrav:
 
Hvala na pohvalama Deki:)
Pa naucio sam dosta iz ovog eksperimenta tj uverio se u neke stvari kao npr.
1. Romanova jagnjad i mesanci od njih kad jedu koncentrat jaci od 16 posto dobijaju prolive(davao sam im pravljen od 18 posto i jaci ponekad bogme),to me bas zabrinjavalo dok mi covek nije pojasnio(jedu zajedno sa ostalim mesancima a samo oni imaju problema,to sam sad resio).Sad cekam zalucenje kod romanov dviscica da vidim za koliko ce se ponovo pariti.Dok se covek sam ne uveri nema nista od price:).Ko radi intenzivan tov a ne trebaju mu za priplod romanov mesanke,romanov ovan mu ne treba,jagnjad slabije napreduju od dr rasa,u mom slucaju prosecno oko 250 grama na dan,al napomenuo sam da sam imao problema da prolivima i to ne malih.
2. Mesanci od texela i W imaju slican prirast generalno samo sto texel brze napreduje do 30 kg tezine i bolje izgleda zbog vece mesnatosti
:ppozdrav:
Post je spojen: [time]1270733553[/time]
_________________________________________________



Malo svezih slika texela iz Srbije
 
Sika je napisao(la):
zec u pravu si ja sam na to zaboravio... ::namigivanje::

znaci onda mu je prirast oko 430g... ali nebitno :cao:
Није сигурно ни толики, пре ће бити да је испод 400гр јер је на рођењу имао бар 6кг јер су код мене јагњад јединци од праменки мешаних са виртембергом на које је пуштан романов на рођењу тешка од 4,6 до 6кг.
 
on nije jediniac...blizanac je i imao je sestru koja ju uginula na poradjaju...zakasnio sam da je spasem izbacila je sa sve posteljicom i ugusilo se....tako da je ovaj imao oko 4kg kada se rodio...
 
9u9opv.jpg

mesanac ojagnjen kod mene prosle godine,sjenicka x texel,odlicno izgleda u priplodu je vec bio i jagnajd su mu ok,kod prijatelja je ima oko 80 kg,bas ima odlicno razvijene grudi
 
Ma ispala je lose an slici,aparat ne hvata pokret dobro.Romanova dviska mesanka pri kraju laktacije,mleka koliko hoces al kost i koza,moze i meda jesti
:ppozdrav:
Post je spojen: [time]1272803944[/time]
_________________________________________________
Deo od grupe ovcica koje ostavljam ove godine,romanovska,mesanka rom x sjenicka i 2 sjenicke oplemenjene
ipwlna.jpg

nzq686.jpg

mws5t1.jpg

hs6yjb.jpg
 
Ma ne fali joj nista,nego ona 2 malca joj sve izvukose na mleko
Romanovi su bas slatki kao mali,kao plisane igracke su,umiljati ,temperamentni
 
Nazad
Vrh