Mehanizacija za održavanje zatravljenih površina u voćnjaku

Е сад дал знају да мењају свећице ко зна :osmeh: .. ал на већини немачких сајтова су коментари на производе крајње адекватни нису од оних што воле да пискарају него напишу баш кад мисле да треба .. Шта да ти кажем, вежбај потпис и очисти му рачун :osmeh:...
 
Ma kapiram, ali ne može nešto što košta 500 EUR u Nemačkoj i skoro toliko kod nas da bude baš tako loše...koristio je otac danas, upalila je i radila bez problema, kaže samo nije mu jasan menjač jer već u drugoj moraš da trčiš za njom, čemu li služe treća i četvrta brzina :D

Evo jedan sajt gde su sve pozitivni komentari, sem jednog koji ne kapiram dal posle 3 puta nije mogao više da upali ili šta je hteo reći, koristim google translate pošto ne špreham germanski :)

http://www.billiger.de/show/produkt/160908046-Mac-Allister-18053-HW-Kawa.htm
 
то је више фраза .. каже да је мотор после три месеца отего папаке :osmeh: .. а на паљење су се жалили они с претходног сајта..

трећа и четврта су за тест оптерећења .. на кардиологији:ppozdrav:
 
Ne, sve sa istim cekicima. Kad sam ga kupovao rekli su mi da do oko 8 cm granje moze da lomi. Ja sam probao sa najvise otprilike 5 cm i nema nikakvih problema. A ako ide sa granjem onda nema nikakvih problema ni sa travom. Ja sam ih promenio barem 10 komada. Donosim ih iz italije, radim malo, sredim i prodam.
 
Da se pohvalim i pitam, kupio sam skoro samohodnu kosačicu benzinsku, pošto nemam hektare voćnjaka, nego kod kuće plac od 65 ari, jednu njivu sadim od 43 ara i možda još neku tako manju, a plac uglavnom otac održava što se tiče trave, odlučio se da kupi ovakvu kosačicu.

Ima kawasaki motor od 6 konja, podesivu visinu, 4 brzine, može da izbacuje travu sa strane ili pozadi u "kesu". Cena joj je bila na nekoj akciji 28.000 ali je nisu više imali, posle su pozvali oca da li želi da kupi korištenu kao pokaznu na sajmu nekom šta li u Nemačkoj, ima garanciju 2 godine kao da je nova za 19.000 i otac je kupio. Gledam cene na drugim mestima i prelaze 45.000, preko interneta vidim u Nemačkoj koštaju 490 EUR, tako da smo prošli ihaaaaj, najbitnije da ima garanciju kao nova, 2 godine :)

Imam problem da nađem uputstvo za korišćenje, mislim nismo glupi, sve je to prilično intinuitivno, gas, menjač, rezervoar, ali nije zgoreg malo i pročitati zbog održavanja, uputsvo koje su mu dali nije odgovarajuće. Na internetu nemam sreće da nađem uputstvo, da li neko zna možda gde ima da se pronađe?

U pitanju je MacAllister MBR 18053HW.

Evo i slika sa interneta, čisto da vidite kakva je :) Ako nekom treba kontakt gde sam kupio, mogu da pitam oca i da vam javim.

http://www.hornbach.de/shop/Benzin-...?WT.mc_id=de10p003&WT.trsc=Preissuchmaschinen

Kawasaki motori u kosilicama, narocito taj od 6KS smatraju se najrobustnijim motorima te vrste i ugradjuju se u profesionalne kosilice za celodnevni rad pa tako godinama. Sasija izgleda bar na slici kao Husqvarnina, koja je sama svetski vrh u toj bransi. Trebalo bi da radi, valjda nije neka prevara. Inace, i sam imam nesto slicno, Cub Cadet 98M sa motorom Brigs Straton 775 takodje 6KS koji i mokru travu produva kao prah u stranu. One dodatke, korpu nazad i bocni uspinjuci sulundar za tu korpu ni ne koristim, samlevena masa trave ostaje kao djubrivo. Moja CC98M kosta oko 430 dol u amerima, a ovako po slici, mislim da ce Kawa biti dugotrajniji, trebalo bi. Samo kvalitetno ulje za njega, polusinteticko za vazdusno hladjenje, menjaj redovno i zivece. Nikako nemoj sipati mineralna, neka jeftina ulja. Platio si dobru masinu tepsiju ribe, neka dobro sluzi.
 
Poslednja izmena:
Skuter, hvala na informacijama, i ja mislim da sam odlično prošao i da mašina nikako nije loša. Probao sam je malo, lepo kosi i snažna je, jedina zamerka su mi bučan motor i nema gas da se daje po želji već sve vreme ili si dao gas ili nisi pa se ugasi, a brzinu vožnje regulišeš menjačem. Prva i druga su ok, treća je već prilično brza, a četvrta stvarno ne znam za koga je namenjena, možda za stadion 5 minuta pred utakmicu i Husain Bolt da je vozi :osmeh:

njoko, ova tvoja se vidi da je odlična jer je cela metalna ako ništa pa će da traje :ppozdrav:
 
Postovi o kupoprodaji mehanizacije obrisani. Ili mali oglasi na forumu ili privatne poruke mogu da se koriste za to.
 
Cena je vise nego korektna otprilike slicno neki traze za polovne a izgleda na oko da nije los cak vise...
A sto ne probas da ih pozoves mozda ti daju kontakt tel nekog kome su vec prodali pa pitas coveka trebalo bi da daju kontakt razmisljam
 
njoko, ta AS kosilica je 6KS ali dvotaktna, nacelno tih 6 dvotaktnih konja su jaci od cetvorotaktnih 6 konja na nizim obrtajima, ali vredi li danas trpeti tu dvotaktnu potrosnju ::novac:: ? Inace svaka cast za robusnu konstrukciju i rad po nagnutim povrsinama, dvotaktasi nemaju karter sa uljem pa da zaguse motor kada im se nalije ulje u glavu pri strmini kao cetvorotaktni , dvotaktni rade po vecim nagibima. Inace po strminama rastinje resavam trimerima, imam ih 5.
 
Poslednja izmena:
Danas isprobana kombinacija IMT-549 i malčer Zanon TRV-2250, zahvat 2,25m. Isproban u omanjoj travi i u malčiranju manje količine grana od jabuka. Kasnije sam ga isprobao i u višljoj travi, no to je bilo samo kratko jer još nema veće trave.




Na prvom videu sam išao 4. spora, gas na 2250-2300 o/min i cca 5,8 km/h. Košena trava i vrlo malo orezanog granja od višanja.


Na drugom videu je bilo orezano granje od jabuka i 3. sporohodna. Išlo je i 4.-om sporom, al ga onda nekad zna malo zavagat na gasu.


Sve u svemu traktor ide jako dobro i ubuduće će se u špici posla družit sa ovim malčerom. Da nebude zabune, gas nije prevelik niti broj okretaja kardana, sve štima i sve se slaže.
 
Bećarina pusta
Odlično ti radi ovaj tarup, a i 549 se bori sa njim, mada mu je malo opterećenje, nego reci mi da li pun gas koristiš zbog toga što na manjem neće da ga pogoni ili zbog nečeg drugog recimo samo za snimanje. inače ja zatravnjene površine kosim zadnjom kosilicom sa 3 diska ali merkam i ovakav tarup s obzirom da ove godine radim proširenje voćnjaka. Jedino mene interesuje neki sa zahvatom od 2.5-2.8m.Odlično ti je sređen jabukar.
 
Pun gas je zato jer to malčer traži. Malčer je tvornički napravljen da ima ulazni broj okretaja 1000, al smo mi zbog redukcije potrošnje goriva kod naših Holandeza (imaju 1000 okretaja kardana na 2300 okretaja motora) dali otokarit veću pogonsku remenicu na malčeru tako da sad malčer umjesto ulaznih 1000 o/min traži 800 o/min pa će sad Holandezi radit na cca 1700 o/min motora. A IMT-549 ima na punom gasu (2250 o/min motora) 720 o/min kardana tako da može fino radit sa malčerom i pri tome na raspolaganju imat svu snagu.
 
Nazad
Vrh