Mehanizacija za održavanje zatravljenih površina u voćnjaku

Meni je i jedna i druga jednostavna.Nije meni nista problem da napravim sem hidraulicnog tresaca za voce:osmeh:
kicca,nisam te bas najbolje razumeo,koje rade u tvom kraju bez problema.Jel kao ova sa moje slike?
Nesto sam citao na nekom forumu da je bas ova sa moje slikezavrsila u Smederevski kraj i da ih tamo ima,a proizvodi ih neki iz Tavankuta.
 
ovakvu sam video pre 5 godina kod komsije a znam da ih ima i okolnim vocarskim selima /Drugovac,Suvodol,Kolari/i funkcionisu besprekorno realno i iskreno nisam je video u radu jer sam retko kuci ali sam vido vocnjake neposredno posle obrade i nema razlike od onig gde je pipalica radila napominjem da je rec o vocnacima koji se redovno obradjuju kod nas pravi inace takve bar 3 coveka u selu :D
 
OK:ppozdrav:,jedino ako se oba radna tela pomeraju na ovom vratu mislim da je lakse terati:sta:

- - - - - - - - - -

Evo postavio je nas novi kolega kiseli1
user-online.png
u drugoj temi jos jedan dobar video:bravo:
http://www.youtube.com/watch?v=QkqvKza5piI
 
Trebalo bi ti vremenski manje od sat vremena. Problemi na koje ćeš naići je neravan teren i buse i tu možeš oštetiti nož. Sem ako to već nije ravna livada, a ne verujem da je tako...

Ja imam jednu kojoj možeš podešavati visinu rada i to je pun pogodak, koštala je nešto manje nego ova mada se vodi kao polovna, korištena na sajmu u Nemačkoj kao pokazna, garancija je full, dve godine, kao da je nova, nova inače košta duplo više, do 50.000 dinara tako da sam imao i malo sreće, radi odlično, opisao sam je u postu ovde: http://poljoinfo.com/showthread.php?4678-Mehanizacija-za-odr%C5%BEavanje-zatravljenih-povr%C5%A1ina-u-vo%C4%87njaku&p=670453&viewfull=1#post670453
 
Kod mene ce sigurno biti problema sa neravnim terenom, ali racunam da ce to biti neko vreme a posle ce biti sve bolje i bolje. Trimerom bi mi trebalo oko 6-7 sati to sam vec probao i sve mi nabaci na mene izgledam kao zelen zbun posle kosenja. Sto se tice noza on kosta 1000din novi tako da i jedan na sezonu nije mnogo.
 
Možeš i da pokvariš motor. Kad nož udari, on stane a motor bi da vrti pa nešto tu može da pukne ili ode dođavola...napuni se odozdo zemljom, zapekne, pa moraš nazad na česmu da ispereš sve odozdo...moj savet ti je da još malo pretražiš ponude i nađeš neku u cenovnom rangu koji ti odgovara a da ima podesivu visinu.
 
pošto sam dobijao privatne poruke za kosilicu koju sam konstruisao evo iste u ko zna kojoj izmeni . šasija i ram se nemenjaju ali svake godine neka nova ideja daje mašini pravi smisao i namenu za dosta malu cenu koštanja uloženog materijala .par slika sve će reći od početka sezone pa do prije mesec dana kada je bilo četvrto košenje i prskanje voćnjaka .
p4070577.jpg
[/IMG]
p6290632.jpg
p6290636.jpg
p6290631.jpg
*

- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

 
E takva kosilica sa prskalicom za herbicide je na sajmu ove godine koštala oko 8 000 eura. I ja sam nameran da na moju kosilicu takođe sa 3 noža namestim prskalicu za herbicide kad se već prolazi da se odradi više poslova odjednom.

picture-290.jpg

Samo ova tvoja košta malo manje :osmeh:
 
@juki - sve pohvale za voćnjak i za kombinovanu kosilicu...::super::
Pošto voliš usavršavanja i izmene, pa ako mogu nešto sitno predložiti?
Naime one dve zelene cevi što idu do ventila gore, je bih dole u korenu zamenuo sa elektromagnetnim ventilom 12V, i uključivanje bi vršio preko prekidača. Nekako mi mnogo štrče te cevi, i bojaznost postoji da se skrije ili polomi...mada vidim da je sve to fiksirano i obezbeđeno...ali ja sam ipak za el,magnetni ventil.
pozzz joe!
 
joekiki - Ova verzija je bila do prije dva meseca sada od burenceta ide providno belo pancirno crevo do ventila u traktoru koi sam skinuo sa automizera KRANJ , pa iz tog razvodnika idu dva creva tanka koja se kače na dizne tako da mogu iz traktora uključivati po potrebi jednu ili obe dizne . Pritisak u burencetu se kontroliše manometrom i sigurnosnim bentilom a sve je povezano brzim spojkama, pa čak i samo burence visi na dva šrafa M8*:ppozdrav:
 
Pozdrav svima, sta mislite koliko bi mi trebalo da pokosim 30ari sa kosilicom od 51cm benzinskom kao sto je ova http://intercom-su.co.rs/shop/kosilica-mtd-51-bc/ mada pise da je redvidjena za 1200kvm ali recimo da li bi to bilo resenje za amaterski rad.
Sa tom sam radio 7 - 8 godina, moze se ali uz nekoliko popravki. Prvo su otisli tockovi, pa osovine, pukla je donja rucka kod mesta pricvrscenja za sasiju. sve je kupljeno novo, a jos 2 puta je rucka zavarivana. Sasija je zavarivana bar 2 puta i jednom sam je ja sam celu ogulio i pocastio prefarbavanjem. Radila je dok motor nije lipsao. Zivotni vek tih kosilica je 250 sati rada u proseku, manje ili vise, zavisi od zamene ulja i kog ulja. Motor je bio bas Americki, isto vreme je ziveo kao i Tekumseh (Italijanski). To je kod mene 7 - 8 godina pa novo.
 
Ova sa herbicidnom kantom je bila izložena na drugom mestu tj. bila je prikačena za McCormick voćarski traktor i cena je oko 8 000 eura.
 
Nazad
Vrh