Mehanizacija za održavanje zatravljenih površina u voćnjaku

Već sam izjavio da sam već "pomalo onemoćo" (naravno ne u svim vidovima) tako da od motike zasigurno ništa a i ova moja jača polovica ima alergiju na motiku.

Iron, "ljevo,desno sredina" primio na znanje i vladanje.

Bećar. I sve tvoje primio na znanje osim gemišta. Tu stvarno nemam iskustva i trebao bi nekog iskusnijeg da me malo uputi. Materiju mogu obezbjediti ja ili ti, svejedno, bitan je učitelj.

Dobra i ova tvoja agrotehnika ali ću vidjeti koju ću primjeniti. Ja sam mislio jesenas proć s gruberom (7 radnih tijela oko 3 m) na dubinu 15-20 cm i što bliže voćki pa onda sjetvospremačom ispeglati u nekoliko prohoda i tako ostaviti preko zime ili sjetvospremač ostaviti za proljeće. Nešto sam rozmišljo da možda od Ace iznajmim međurednu kopačicu pa da prođem njom ali ona ima 1 disk i baš ne poravna dobro. Uglavnom nešto se mora napraviti.

Skoro zaboravih.
ccccc....
I ti si mu neki prijatelj?


Pored takvih prijatelja mi ne trebaju neprijatelji.
:osmeh: :ppozdrav:
 
juce doterao roto kosilicu (malcer) rucne izrade,prvi utisci su odlicni,dva leteca noza,sirina kosenja 140cm,podesiva po visini (2 polozaja,7cm i 5cm) i po sirini,diferencijal od mercedesa...celo zadovoljstvo 420 e + 55 e kardan jer je od atomizera bio kratak,slikacu ovih dana pa cu staviti slike
 
Ja sam upravo zavrsio prepravku malcera, ranije je bio sa 4 fiksna noza i izmenjivim nastavcima koji se motaju i sada sam napravio sa lamelom, tako da ima zastitu od udara u predmete koje ne moze da presece (naravno steluje se tvrdoca) i bez dovoljnog broja obrtaja ne mogu nozevi da se opruze (prethodno stanje su mi upropastili zbog malog gasa). I nozevi su mi kupovni, ravni od tarupa.
 
Zavarivanjem!
Sve zavisi koji prenos želiš?
Možeš zavariti poluosovinu dobiješ 1/2, ili između trkača i satelita 1/4!
 
Poslednja izmena:
Znate li nekog ko prodaje polovne masine iz uvoza iz ove teme?

- - - - - - - - - -

Nisam uzeo broj, ali mogu da nabavim sutra. Nema otvor kao tvoja ali ima duplu remenicu za bočni izvod.

Evo i ostalih slika. Nebih nikoga da reklamiram, ali ide sezona i mehanizacija nam je svima neophodna.

Bećarino pusta i Voć@re,
mozete li mi poslati broj tel. coveka iz Ugljevika koji prodaje ove masine?
 
Ja vec 3 godine vocnjake obradjujem tarupom. Samelje i grane posle rezidbe, nista ne iznosim iz voca i mislim da kosa nikad ne moze da zameni tarup. Evo i slike mog tarupa koji je trenutno na prodaji jer sledeceg meseca dolazi veci.

4l4nyd.jpg
 
Malčer od 120 cm ferguson tera bez brige, a radi i sa 160 cm sasvim fino. Tu mislim na klasu malčera koja je predviđena za njega i malčiranje "normalne" trave, a ne šikare i šipražja.
 
Znate li nekog ko prodaje polovne masine iz uvoza iz ove teme?

- - - - - - - - - -



Bećarino pusta i Voć@re,
mozete li mi poslati broj tel. coveka iz Ugljevika koji prodaje ove masine?

Ove mašine se nalaze u Crnjelovu, kod Bijeljine, ne u Ugljeviku. Gledao sam ih jednom kada sam za komšiju tražio malčer. Ne sječam se tačno cijena ali mi se čini da su bile pomasne.
 
Da se pohvalim i pitam, kupio sam skoro samohodnu kosačicu benzinsku, pošto nemam hektare voćnjaka, nego kod kuće plac od 65 ari, jednu njivu sadim od 43 ara i možda još neku tako manju, a plac uglavnom otac održava što se tiče trave, odlučio se da kupi ovakvu kosačicu.

Ima kawasaki motor od 6 konja, podesivu visinu, 4 brzine, može da izbacuje travu sa strane ili pozadi u "kesu". Cena joj je bila na nekoj akciji 28.000 ali je nisu više imali, posle su pozvali oca da li želi da kupi korištenu kao pokaznu na sajmu nekom šta li u Nemačkoj, ima garanciju 2 godine kao da je nova za 19.000 i otac je kupio. Gledam cene na drugim mestima i prelaze 45.000, preko interneta vidim u Nemačkoj koštaju 490 EUR, tako da smo prošli ihaaaaj, najbitnije da ima garanciju kao nova, 2 godine :)

Imam problem da nađem uputstvo za korišćenje, mislim nismo glupi, sve je to prilično intinuitivno, gas, menjač, rezervoar, ali nije zgoreg malo i pročitati zbog održavanja, uputsvo koje su mu dali nije odgovarajuće. Na internetu nemam sreće da nađem uputstvo, da li neko zna možda gde ima da se pronađe?

U pitanju je MacAllister MBR 18053HW.

Evo i slika sa interneta, čisto da vidite kakva je :) Ako nekom treba kontakt gde sam kupio, mogu da pitam oca i da vam javim.

http://www.hornbach.de/shop/Benzin-...?WT.mc_id=de10p003&WT.trsc=Preissuchmaschinen

 
Надам се да ћеш имати више среће него они купци који су оставили мишљење о производу :ppozdrav:
 
Da, vidim da ima negativnih iskustva, ali na jednom drugom sajtu su sve pozitivna iskustva, tako da je to sve relativno...stoji činjenica da moj otac voli da ode da kupi bez da posluša moj savet pa se posle kaje, uvek sam mu govorio da se ja prvo raspitam, nadam se da ovaj put neće biti tako a tu je i garancija 2 godine što nije malo, za to vreme bi morala da pokaže nedostatke.
Pitanje je i ovi Nemci što ostavljaju komentare kakvi su to likovi, većina njih cenim da ne zna ni svećicu da proveri da li radi...

Ja sam mu govorio da kupi Villager ali je eto on našao ovu, da sam ga slušao, prskalicu motornu bih kupio Womax na koju se ovde ljudi nakukaše, isto tako je kupio neki trimer Norveški umesto Villager i stalno je imao problem da neće da upali pa je bila 5 puta u servisu i posle nekog vremena opet isto....videćemo :)
 
Nazad
Vrh