Mehanizacija za održavanje zatravljenih površina u voćnjaku

140 cm noz iz tri dela a izlazi u desnu stranu 40 cm kardan je duzine 108 cm sa lamelom,covek je napravio jedno 100 kom do sad
 
Konačno puštena u rad. Treba pojačat kilažu na federu koji vraća disk u radni položaj jer se sporo vraća u radni položaj pa onda nekad oko stabla ostane nepokošene trave. Jasno treba i malo prakse za pravac, ovo je prvi radni dan. :) Traktor radi na 1500 o/min, kardan se vrti oko 650 o/min, a radna brzina je oko 3,3 km/h.


I jedan kratki video košnje jabuka. Kosilica Gramip 1,8 m, IMT-549, druga brza i gas.


Molio bih becarinu ako vidi moju poruku da mi odgovori gde da nadjem ovakvu ili slicnu kosilicu.Trazim zadnjih 2 meseca i nista kvalitetno nisam nasao.tvoja mi se bas svidela na snimku kako radi a i mnogo mi se svidja sto ima i dodatak za kosenje od stabla do stabla.Ako neko zna molio bih da mi da predlog gde da pogledam da kupim.Hvala unapred.
 
Posle dugog bezuspešnog trazenja bočne šišaice i predjenih oko 1000 km dva puta do šabca ijednom do grocke odlučio sam da napravim šišalicu dimenzija 2,2 m bočno moze da izadje 1,3 m a kada se vrati poklapa oba točka i izlazi 60 cm pomeranje na makaze hidraulično i ručno tri glave po tri noža biće slika za neki dan kada je ofarbam

- - - - - - - - - -

Ako možeš da slikaš i ja razmišljam da kupim jednu samo sam nailazio na jače cene
http://www.polovniautomobili.com/oglas2770271/tarup_sisalica_2014/
ovaj pomični je 1250e
pomični je 1450 a fiksni je 1250 evra plus ruka koja je 350 eura
 
otišla nam tema u zaborav, da je malo ozivimo,završena šišalica
fotografija0456.jpg
fotografija0454.jpg
fotografija0457.jpg
fotografija0455.jpg
 
Ovo lepo izgleda, pogotovu što prvi put vidim ovaj tip šišalica koji je rađen na makaze, zaista lepa ideja, samo da vidiš kako će raditi ovi točkovi i uopšte cela mašina kad krene pomak u stranu, da nije mali preteško. Inače jako mi se sviđa korišćenje hidro izvoda direktno iz traktora. Može li mala pomoć, gde mogu da nađem ovaj tip klipa koji si ti koristio, imam nameru da uradim nešto drugo ali da iskoristim, kao i ti, hidro izvode sa traktora.
 
Šišalica je probana radi odlično,izbacivanje u stranu ne prestavlja problem.Klip sam kupio u Rumi.
 
Cim je hidro nema problema sa pomakom ili da pomeri ili da polomi :osmeh: dok kod pneumatike to ide malo drugacije.:sjasi:
Tesko je ovo (jaka konstrukcija i reduktor) da bi isao bilo kakav vid pneumatike a i uslovi u kojima radi su uvek na strani hidro prenosa. Pneumatika je osetljiva na prasinu a ovo je napravljeno da traje i u ekstremnim uslovima, da ne razmisljas dal moze da melje grane posle orezivanja. Sposobno, jedino mozda bude problema tokom eksploatacije na sarkama od makaza iako su ojacane, ja da sam je radio dodao bih i trece makaze na vrhu reduktora i ispod mesta gde kacis toplink polugu, samo zbog tezine same masine da se osiguras.
 
Imam drugi tarup poljostroj Odzaci koji sam prepravio na noseći sa pijanim točkovima pa sa njim meljem granje posle rezidbe,Što se tiče šišalice teška jeste sve cevi na njoj su 4mm osim makaza koje su 5mm lim je 2mm reduktor je masivan ,mada mislim da neće biti problema.I ja sam razmišljao o varijanti da postavim treće makaze ali zbog visine reduktora jednostavno nisam imao prostora za njih ,ono što si predložio makaze na reduktor mislim da nebi ništa značilo jer je i sam reduktor vezan na mestima gde su postavljene makaze inače i reduktor se okreće kada se tarup izbacuje ili vraca da nebi dolazilo do velikog lomljenja kardana.

- - - - - - - - - -

image0185.jpg
 
Okreni tako da poluoosovinu zakacis na kardan traktora a nosac nozeva da ti bude na delu gde se kacio kardan lade.
Tako ces dobiti 4 puta ubrzanje i radi dobro,
Ja sam pravio vise komada toga.
evo slika kako izgleda
picture010ww.jpg

Krecem ovih dana da pokusam da napravim kosilicu za vocnjak, ova od kolege ironman mi deluje nekako najednostavnija da se napravi.
Hteo bih da cujem da li su se pojavili neki problemi kod ovakvih kosilica sa jednim nozem, meni bi isto trebala zahvata min 1.8m , pa me brine da li je to veliko pterecenje za dif tj.da ga kidaju vibracije ili ako noz nije u idealnom balansu , nekako mi deluje da kad su u pitanju dva ili tri noza to nije toliko opterecenje za dif.ali opet malo komplikovanije da se napravi.

I vidjao sam po drugim temama , sem ove , slike ove i slicnih `uradi sam` kosacica , pa ako se neko seti gde je pisano o njima neka mi javi , da ne lutam..

:ppozdrav:
 
Sto se tice diferencijala ne brini. Jedino vidim kao problem kod ovakvih kosacica to je prenosni odnos jer je veliki i dosta opterecuje IMT 539 pri malciranju. Samim tim je i potrosnja goriva velika. Pa se definitivno isplati uzeti neki drugi reduktor sa manjim prenosnim odnosom.Pricamo o kombinaciji 539-533 na 1,8m malceru.:ppozdrav:

Radi on dobro ali je to, po meni, jedina mana.
 
Trenutno u vocnjaku koristim zetor 5211 , malo je jaci od 533-539 i izuzetno je mali potrosac u laksim ratarskim poslovima i transportu , ako je to jedina mana ovakvih malcera , mislim da ot nece biti problem , vise sam se brinuo zbog same konstrukcije , a posto planiram sam da pravim , nekako mi je najlaksi i najjednostavniji za izradu , hvala na odgovoru
 
Slazem se ali ako ti kazem da se davi u prvoj sporoj kad malcira na uzbrdo onda to nesto govori o opterecenosti traktora i sklopova a bogami i o potrosnji. koliko ce traktor izdrzati u takvim uslovima i to je pitanje. I sve to zbog reduktora od 100e. Sve kad se uzme u obzir te pare koje ulozis u reduktor ce ti se vratiti kroz vreme eksploatacije samo kroz ustedu u gorivu a o ostalom da ne pricam.


39 i 52ks nikad nije bilo isto i mislim da je za tvoj traktor ovakav malcer prilicno dobro resenje.
 
Ovo nema sanse da radi kao malcer vec kao kosacica a to nije neko opterecenje ,moj savet dif od mercedesa batali ladu slabo je to
 
evo drugari kako cu ja resiti za malo para mehanizaciju za moj mali vocnjak
7422.jpg


- - - - - - - - - -

pa sada i prikljucne masine za ovu masinu
900ft-lbstorqueroto-hogp.jpg


- - - - - - - - - -

i ovo
attintro.jpg


- - - - - - - - - -

atvdischarrow.jpg
lb-root-rake-rr-2.jpg


- - - - - - - - - -

trailer.jpg


- - - - - - - - - -

e a ovako mi izgleda prskalica za voce
kingsagsprayers24hr02.jpg


- - - - - - - - - -

smesno izgleda ali veruj te mi sa ovakvom traktor kosilicom sam resio sve za jako malo para.sve ovo i jos bocna freza ce me kostati 2000 eura.verovali ili ne ovo traktorce ide brzinom od 12km/h i moze da vuce teret od 700kg bez problema
 
Uh, necu da te plašim, neznam koliko je veliki tvoj vocnjak kao ni to šta obrađuješ i kako misliš da ga obrađuješ, ali ovo je mašina za košenje trave, nisam siguran da sa ovim dodacima možeš kvalitetno da radiš bilo pta drugo. Nadam se da grešim....
 
peca 79

Neznam dali si ovo video na delu ili samo zamislio ali sve ove priključne mašine vuče ATV ili ti Quad od verovatno 100 i... više konja a ovakve kosačice su 5-10 do 25 konja i mislim da se nebi ni pomerila sa bilo kojom od tih mašina.Koliko vidim sve ove mašine imaju svoj pogon za rad pa mi je teško poverovati da mogu vredeti zajedno 2000e bliža im je to pojedinačna cena .Ne zameri na glas sam razmišljao a voleo bi da ti uspe zamišljeno
:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh