Mehanizacija za održavanje zatravljenih površina u voćnjaku

Kolege, trebalo bi da uzmem jedan tarup za međuredno košenje i usitnjavanje grana nakon rezidbe pa me interesuju vaša iskustva sa tom mašinom i koji bi ste mi preporučili, inače radna širina bi trebalo da bude 1.6-2m, poželjno manji jer će ponekad trebati da ga vuče i IMT 539.
 
Ja bih to uzeo preko Danskog programa F&B kojeg ima samo kod nas na jugu srbije, subvencija je veća tj 50 procenata vrednosti investicije bez PDV-a. Ove godine sam prošao sa programom za traktor od 65ks takođe za voćnjak, ali sad hoću da konkurišem za tarup, cisternu za vodu i vučeni atomizer. Nevezano za subvencije interesuje me kako si zadovoljan sa tarupom i čija je ovo proizvodnja, takođe neka orijentaciona cena istog.
 
Ma sve sto od subvencija mozes koristi. To je odlicna prilika da obnovis mehanizaciju .
Tarupom sam zadovoljan jer me je postedeo velikog posla uklanjanja ostataka od rezidbe . Italijanske je proizvodnje a odgovarao mi je i sto moze da se menjaju cekici ili maticice zavisno od potrebe. Cena na pp
 
Juče sam gledao neki IMT tarup, nisam imao prilike da ga do sada vidim, i od 1.55m košta oko 240 000 a od 1.8m košta oko 260 000 dinara i ima lopatice. Ima li neko iskustva sa IMT-ovim tarupom.
 
Što se mene tiče slobodno kačite, bitno da tekst oglasa nije u okviru teme, a ovako je barem po meni OK, ko još pa prati odeljak sa oglasima :osmeh:
 
Ino brežice je i dosta rasprostranjen kod nas što se ponude tarupa tiče, nego pošto i IMT tj. fabrika u Boljevcu koja možda više i nije u sklopu IMT-a pravi tarup po nekoj Italijanskoj licenci, reko da ne bacam 500 eura više mada ako neko ima iskustva i kaže da je Slovenački bolji usvojiću to. "Geras" pretpostavljam da ga koristiš za košenje trave međuredno, pa me interesuje koliki je to napor za mašinu, da li traktor gubi snagu ili uopšte nema dovoljno snage da ga pokrene ili nosi. Imam opciju da ga pokreće 539DV ili Mahindra 7030 od 65 KS koja će se igrati sa njim ali zbog potrošnje goriva sam mislio da idem sa IMT-om, mada ako ne može brže od 2. spore onda ćemo videti. MAhindra takođe ima brži kardan 1000 obrtaja naspram 700 kod Fergusona, pa može da radi na manjem gasu a da ostvari dovoljan broj obrtaja a mislim da će i sa manjim gasom imati dovoljno snage na kardanu, tako da se možda dobije veća brzina sa manjim gasom, pa se razliku u potrošnji goriva reši na taj način, jedino da ne preskače travu u košenju ako ide brže. Takođe me interesuje da li je tvoj sa lopaticama ili sa noževima, pošto bih ja uzeo salopaticama pa me interesuje kako one kose pošto su namenjene pre svega za usitnjavanje grana.
 
539 čak i da moze zbog motora da nosi tarup 3 sporom mora ici 2 sporom jer će 3 sporom preskakati travu
 
Bas to me i interesuje da mu nije to prebrzo pa da ne moze da postigne sve da pokosi, mada ja i sada sa kosacicom kojom kosim, ima 3 noza i kaci se iya traktora, roto yahvat 2m, moram da idem 2. sporom, jer 3. pocinje da preskace. Pa se zbog toga dvoumim iymedju takve dve masine ali ipak je tarup upotrebljiviji jer s njim mogu da se usitnjuju i grane posle reyidbe, a i ako zakaci neku grudu ili zilu nece nista da se slomi, dosta je to jaka masina.
 
Znaci ovako moj malcer e sa lopaticima teram so 2 sporom i pri kosanje travu i pri malciranje grana (slaba gran oni debli prethodno odbacim ako uopste ima) kako sto je kazao kolega vasovac pri pogolemu brzinu 3 sporu doze do preskacanje trave, a osobeno visoke trave i one zitarke neznam kako je zovete kod vas u srbije se zlo za traktora. a sto se tice potrosnjom nema neku veliku potrosnjom.
 
Koja debljina materijala se koristi pri izradi roto malcera. Mislim konkretno na debljinu zida kutija za konstrukciju i lima kojnim se opsiva konstrukcija? Najbolje bi bilo da odgovor daju oni sto su pravili i vec koriste duze vreme masinu, radi proverene informacije.:sta:
 
Imas dosta ponuda po oglasima, prave. Pitanje je samo kakvu hoces da napravis. Uglavnom naj prostija verzija ide oko 500e, normalno da radi posao i da se steluje visina i pomak u stranu kao i da kopira teren ako je neravan. Svakakvih skalamerija ima :osmeh:Ja sam sebi pravio i nebih prodavao. Imam ugovorenu da napravim zimus jos jednu takvu, svidela se coveku kako radi i hoce da pravimo, meni 200e za rad i njegov materijal.
 
Nazad
Vrh