Mešaone stočne hrane

Mešaoni obično treba od 15-20 minuta da kvalitetno izmeša koncentrat tako da bi ti mogao oko 2 tone za jedan sat uradiš, moja je 300kg i ja za sat vremena odradim oko 1,2 tone i miran sam oko 10 dana pošto radim samo sa krmačama i prasićima trenutno imam 12 krmača i tri legla prasića (35 komada), 4 tovljenika za sebe i tri nazimice
 
Moje potrebe su sledece, 10 bikova, 2 muzne krave, 2 junice, 4 krmace i 5 tovljenika. Imam u planu prosirivanje tova bikova, pa bi radje uzeo mjesaonu od 500 kg,
s' obzirom da joj je kapacitet oko 2 t, nema sta da razmisljam. :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Mešaoni obično treba od 15-20 minuta da kvalitetno izmeša koncentrat tako da bi ti mogao oko 2 tone za jedan sat uradiš, moja je 300kg i ja za sat vremena odradim oko 1,2 tone i miran sam oko 10 dana pošto radim samo sa krmačama i prasićima trenutno imam 12 krmača i tri legla prasića (35 komada), 4 tovljenika za sebe i tri nazimice

I samelje i izmesa 4 mesaone u sat vremena ili samo mesa?
 
Hvala ljudi na savjetima....vjerovatno cu uzeti mjesaonu od 500 kg, nije velika razlika u parama izmedju mjesaone od 300 i 500 kg, pa bih radje uzeo ovu vecu.
 
To je odlicno, meni se bukvalno ruke otegnule do zemlje nosajuci vrece, kante i slicno. Ovako planiram da smjestim mjesaonu u supu u kojo cu napraviti okna ili nesto slicno, da mogu uskladistiti par tona zitarica i kukuruza. Izvinjavam se za :off_topic:
 
Da li neko zna cenu Pomak mesaone od 300 kg?

linija-sm-01-1.jpg
 
Bas me zanima zasto je ova cev ukoso postavljna na ovom delu gde se sipaju premiksi (u donjem delu)? Mozda da bude manje prasine? :sta:
Napravio sam samo mesaonu od 200 kg,a hocu da dodam jos i mlin i horizontalnu spiralu,pa ako je bolje,da je ukosim i ja :)
 
Ili da bude manje presine ili da nekom ne "SINE" neka ideja da rukom malo tu procacka da odu komponente ko jedan moj drug i odose prstici!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ovako je po mojoj nekoj logici teze da ti uhvati ruku...
 
Bas me zanima zasto je ova cev ukoso postavljna na ovom delu gde se sipaju premiksi (u donjem delu)? Mozda da bude manje prasine? :sta:
Napravio sam samo mesaonu od 200 kg,a hocu da dodam jos i mlin i horizontalnu spiralu,pa ako je bolje,da je ukosim i ja :)

Mislim da je ukošena radi lakšeg i bržeg povlačenja mase,jer spirala ide u tom pravcu.To mi nešto ima logike.
 
Dešavalo se da ljudi guraju masu kad malo zaglavi pa pokidaju pužni transporter. Bilo je čak i povreda. Kosina je preventiva od takvih dešavanja. Prašinu zaustavlja ventil koji otvara i zatvara poluga, vidi se na slici.
 
@Branko
E,hvala :ppozdrav:
Nije problem ovo odraditi,pa cu mozda i ja da primenim ovu ideju.Jeste da ce biti klapna i na mojoj,ali bolje je sigurno cim oni ovako rade
 
Nazad
Vrh