Mešaone stočne hrane

Filter je na poklopcu, ne vidi se iz ovog ugla. Jednostavne je konstrukcije. Mogu da slikam ako nekom treba zbog samogradnje.
 
Kod mene na mešaoni se filter nalazi između čekićara i tog koša za komponente. I bitno smanji prašinu, ali ga treba često čistiti.
 
Sto se tice povredjivanja,i ovako je moguce da do toga dodje
Naravno,ako se namerno ili slucajno NEPAZNJOM gurne ruka u spiralu.:osmeh: U principu je maksimalno bezbedna za razliku od onih vasarskih,sa otvorenim motorima od ves masine.Tamo je povredjivanje pitanje trenutka :haha: Da dodam,da na Pomakovom mlinu ima noz,sastavljen od 32 leteca noza,koji se kad se istupi moze okrenuti.Ja moj jos nisam okretao,gotovo da se ne primeti da je radio,a samleo je vagona i vagona.Ocu reci da je uradjeno u kvalitetu i po meni vredi svaki cent.Da dodam i da svaki lezaj ima mazalicu,sto takodje produzava vek.
 
1650 evra sa motorom od 5 KW na prekrupaču.

Jaka cena. Ne kazem da neopravdava kvalitet ali... Slicne vertikalne mesaone sam nasao u S. Palanci na vaseru, 300 kg, 3 motora, motor na prekrupacu 5.5kw, debljina lima 1,5mm. Cena 950 eura. Proizvodjaci iz Trstenika i okoline. Da li neko poseduje te mesaone i kako su se pokazale?
 
Kineske patike koje koštaju jednu crvenu možete nositi deset godina ako ih obuvate jednom mesečno. Za svakodnevnu upotrebu Vam treba malo kvalitetnija i skuplja roba. Možda je glup primer ali sve ima svoju cenu. Pozdrav za Čačak.
 
Moze li ovaj mlin da se iskoristi za mesaonu??? Stoji mi godinama ovde i nesecam se kad je zadnji put radio.. Problem je u tome zato sto ga pokrece traktor!!!! Pa bi ga sad prepravio da go pokrece E.motor... Sto se tice mesaone opasno sam se zagrejao da iskoristim sve motore remenice i spirale koje imam da je sklepam,samo jos lim d akupim i da nadjem neko ko ce da ga savije,varenje nije problem..


Sta mislite koje snage bi bio dovoljan motor za njega??? :sta:

img2706.jpg
Ja imam isti takav mlin,samo zelene boje,trenutno radi na traktor,ali letos cu ga prebaciti na struju,motor sam vec kupio po preporuci majstora 7,5kw i 2800,obrtaja,sito od 4mm i jarma za bikove prva liga....jesi ga namontirao na mesaonu,ja planiram da pravim sad od 500kg,pa bih ga i ja namontirao,,,Trenutno imam mesaonu od 200kg,al postala mala za moje potrebe...
 
Za sad je to jos uvek samo ideja... Imam neke delove neki mi fale tako da treba jos ::novac:: a bogami i vremena da tu ideju pretocim u delo... Sad pocela sezona radova i tako to stoji nemam kad...
I ja planiram da ovaj mlin preradim na El motor... Za sad imam drugi i sluzi me jos neko vreme mada se povecavaju grla pa cu morati ovu ideju da pretocim u delo.. :ppozdrav:
 
Kupio bih manju mešaonu do 100kg
Gde mogu da je kupim i koliko košta?
 
Poslednja izmena:
vidi po oglasima,kupujem prodajem i gradjanski,prodavao je neki tip u veterniku,160 evra,samo da znas tesko da je to neki kvalitet...
 
Ta meni kol'ko treba za sopstvene potrebe i kosa ima da bude super! Za sad imam mešaonu u vidu bureta od 200 litara u koje sipam sve sastojke pa ga guram po dvorištu gore-dole dok ne izmešam koncentrat....(potrošnja mi je za sad oko 30 kg nedeljno)
 
Nazad
Vrh