Mešaone stočne hrane

Necu mesati nista vlazno ni masno... Mesacu kukuruz,mekinje,jecam,ovas i tako.... Ja mislim da nece biti problema.... Hvala vam ipak ce izgleda biti cetvrtasta... :bravo:
 
Snalazi se kao znas i umes da sto manje na trosku budes ,, ima da mesa i samo da se smeskas broj obrtaja dovedi od 400 do 450 0/min .. sve zavisi sa koliko ti je obrataja motor , razlika u remenicama, preracunas i udri na montazu
 
Sad polako prikupljam materijal a na leto pocinje izrada.. Nece to nogo vremena da mi oduzme,jedino cu morati remenice da kupujem nove... Motore imam,spiralu cu da nadjem,i lim cu da kupim...
 
Ćiro,mešaonu ne praviš svake god. pa ćeš zbog 50e uštede probeliti,odnesi to da ti saviju lim kako treba i miran si i zadovoljan godinama...
pa ne košta to 100 dukata pa da gledaš u neku sitnu paru,pogotovu što ćeš sam sklapati
 
MA nije problem druze da odnesem da mi saviju ali kod mene u okolini nema niko ko to radi.... :udri: Jedino da pitam dal ce da pristanu ovi sto prave te mesaone i donose na pijacu to da mi saviju...
 
I ti sto prave i donose na pijacu savijaju negde ne savijaju sami ,veruj mi.Raspitaj se malo bolje gde se radi usluzno savijanje.Kod nas je 50 eura uradi ti sve segmente od tvog materijala.To je stvar koja ti treba svaki dan i koja ako se uradi kvalitetno moze da traje 100 godina.Ako zbog 50 eura uradis sranje,imaces ga znaci godinama.Druga stvar vertikalna mesaona koja nije valjkasta ne mesa ujednaceno,tako da bi morala duze da radi.
 
cira92 Sad polako "daviš" :)osmeh:) kao u temi "muzilice...". Tri strane se objašnjavate al nikako da krenete sa mrtve tačke. Uzmi jedan običan pleh savi ga u slovo "V" ubaci tu kipu od zmaja na dno, malo lima odgore preko te spirale, dva kućišta, jedna remenica, elektro motor, dva čela i dve nogice na jednu stranu i gotova kosa mešaona.
Evo gotova je, možeš mešati.............. zaboravio sam da treba uključiti u struju !!!!!!!!!!!!!! Imaš na 3. strani ove teme jako lepe, jednostavne, jeftine i pouzdane mešaone doduše kose izvedbe ali mešaju sve živo. I suvu i vlažnu hranu. Ja imam takvu i i bio sam prezadovoljan dok je koristila, sad kupi prašinu i paučinu u praznoj štali......::lose:::ppozdrav:
 
Moj ručni rad 350 kg,mlin 5,5kw,a motor mešaone 1,35kw
b88oqq.jpg
f3akp4.jpg
Kava je razlika izmedju ove mjesone kao sto je kod clana MONTOYA i mjesaone koja ima odvojen prekrupac, tj.ima 2 horizontalnu spiralu, koja spaja prekrupac i silos u kome se mijesa smjesa. Nadam se da ste razumili pitanje.
Znam da su obe vertikalne mjesaone, samo me zanima u cemu je razlika? Ima li nekakvih bitnih razlika?
Ne razumijem se bas u mjesaone, trebao bih kupiti, pa se informisem. :bravo:
 
Mesaona sa odvojenim mlinom ima u sredini usipni kos za komponente koje se ne melju.To joj daje prednost.Ovde mora sve kroz mlin da se sipa.Naravno,ova prva je i malko skuplja.:osmeh:
 
Hvala SAMA na odgovoru, znaci to je jedina mana ove mjesaone na prethodnoj slici.
Nije velika razlika u cijeni, samo bi mi odgovarala ova druga zbog prostora u supi. Ja sam negdje vidio da kod ovih mjesona koje imaju prekrupac na silosu, ima nekakav mali uspini kos, pa sam predpostavio da bi to moglo biti za dodavanje premiksa i slicnih stvari, koje ne moraju preko mlina da prodju. Naravno, mozda grijesim, jer stvarno sam lajk u ovim stvarima ::sramota::.
 
Mesaona sa odvojenim mlinom ima u sredini usipni kos za komponente koje se ne melju.To joj daje prednost.Ovde mora sve kroz mlin da se sipa.Naravno,ova prva je i malko skuplja.:osmeh:
Mislim da si malo pogrešio jer na drugoj slici se vidi da postoji i drugi usipni koš u koji se sipaju "komponente" koje nije potrebno mleti ! :ppozdrav:

Ursus Ova varijanta sa slike je samo jeftinija i jednostavnija od varijante gde ima i pužni transporter jer tu je potreban još jedan el. motor, kućište.......:cao:
 
Prepostavio sam da to sluzi za dodavanje komponenti koje se ne melju.
Hvala vam ljudi na savjetima, sad sam nacisto kako i sta funkcionise :cool:. Moze te li mi reci onako okvirno, mjesaona od 500 kg, koliko moze da samelje i pripremi hrane za sat vremena?
Hvala vam jos jednom na odgovorima :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh