Mešaone stočne hrane

Upravu ste onda sto se tice E.motora... Ja se u to slabo razumem ali mi se sve cini da je jeftinije i bolje na struju!!! Nema zafrkavanja sa traktorem i nema nosa nja kukuruza...

Cim malo dodjem do vremena krecem sa majstorisanjem prvo mesaona!!! Da savijem lim i da to sve sastavim..

Kojeg obima (vertikalna) treba da bude mesaona za nekih 400-500kg???? :sta:
 
Nije problem uopste visina... Samo da ne bude previsoka nego ovako standardna kako se pravi... DA znam sta da trazim kad budem isao da mi saviju taj lim..
 
Ja imam mlin posebno od mesaone kose tako sam hteo jer smo drzali i bikove i svinje.Nemoram da praznim mesaonu kada meljem za bikove.Na mlinu je motor 7,5kw a rupe na situ su 5,5mm.Mislim da ima u krst dva dupla cekica i dva noza ako se dobro secam posto nisam otvarao jedno 3-4g
 
Mogu samo da Vam premerim moju od 500kg,nemam nacrt.

- - - - - - - - - -

Imate sliku moje mesaone i mlina u temi objekti za drzanje svinja,tako da mozete pogledati ako Vas interesuje.Inace je to pravio 1.maj-Bogatic.
 
Moja od 500kg stoji u prostoriji visine 2,30m i ima prostora do plafona 15cm.
Prečnik mešaone na valjkastom delu je 1 metar. Spirala unutra je od šneke kombajna.
 
Al on voli traktor:haha:

- - - - - - - - - -

I za ne poverovati je da je motor od 15kw isao na 2,5mm2.
Malo za ne poverovati da je mogao motor od 15kw da ide na 2.5mm2 previse je to tanko. Ja imam prikljucak na kuci industrijski, pa razmisljam da li da okacim na to opterecenje od 15kw po 8-10h dnevno (ekstruder za preradu soje). Mislim verovatno je mogao posto si napisao "isao" znaci verovatno vise ne ide...? Rikno motor ili instalacija ili i dalje radi..?
 
Zavisi na kojoj duzini.:osmeh: Moze da radi na 2,5mm2 ako je motor od ormana metar,ili dva.Ukoliko je velika duzina,gori vatra sad u nama.:haha:
 
Moja od 500kg stoji u prostoriji visine 2,30m i ima prostora do plafona 15cm.
Prečnik mešaone na valjkastom delu je 1 metar. Spirala unutra je od šneke kombajna.

Odlicno i ja cu iskoristiti spiralu od kipe sa ZMaja Unirvezala!!! :bravo:

- - - - - - - - - -

Samo kako spojiti vertikalnu i horizontalnu spiralu??? :sta: Dal ce da preuzima ova vertikalna iz horizontalne dovoljnom brzinom da ne zaglavi tu dole??? Ili ipak mora da uradim da horizontalna bude manjeg obima??? :sta:
 
Da li se može koristiti plastična cev da u njoj stoji spirala vertikalne mešaone...otvor cevi je oko 150mm a debljina zida 10mm i ona je od poliamida ili tako nesto
 
Nisam bas siguran da je pametno zbog elektriciteta koji ce plastika proizvesti od trenja.:osmeh:Osim toga kako ces tu plastiku zavariti za konstrukciju mesaone :sta: Selne ne dolaze u obzir,jer ce vremenom da prokliznu.Osim toga i ispust treba navariti na tu cev:sta: Tako da je moj odgovor NE
 
Danas kupio Pomakovu verikalnu 300kg korištena nedelju dana, inače i vidi se da je kao nova boja ful na krupaču nema ni traga izlizanosti!
 
DA li bi smetalo da mesaona bude cetvrdasta??? :sta: Naime iskoristio bi jedan stari rasturivac vestaka (cetvrtas je) gore bi ga nadogradio limom koliko je potrebno...
Sta mislite jer bi valjalo to da bude cetvrtaste???? :sta: Tako ne bi morao da trazim nekog da mi savija taj lim u krug i skoro bi sve sam mogao da napravim???? :osmeh:
 
Nazad
Vrh