Mešaone stočne hrane

Ciro bilo bi dobro da nam kazes duzina noza ili precnik sita,onda bi mogli mozda preciznije da ti kazemo koja snaga motora bi ti trebala.Na mojoj mesaoni od 500kg imam 2 noza koja su montirana u krst i tera ih motor od 7,5kw.
Branko za mlevenje zrna za silazu moj stric ima mlin koji melje kukuruz u klipu ali je na njemu motor od 15kw.
 
MAlo mi je problem prici tu traktorem do kukuruza i jecma a kasnije i soje... Jedina opcija bi mi bila nosenje kukuruza korpom do ovog mlina sa traktorem i posle ponovo nosenje u mesaonu.... :sta:
 
Moram ti slikati moju mesaonu,iz mlina puz vuce u mesaonu a iz mesaone kada se sve izmesa puz vuce u kos iz kog posle ide automatsko hranjenje u toviliste.
 
Koliko jedan tako veliki motor od 7.5kw potrosi struje na sat vremena rada??? :sta: Ili da se manem ja toga i da preuzme ovaj mlin traktor kao sto kaze kolega??? :osmeh:
 
Ciro ti si car,pa potrosi 7,5kw na sat.Pomnozi to sa 6din po kw i vidi sta ti se isplati.

- - - - - - - - - -

I pitaj koliko samelje za sat.
 
Ciro ti si car,pa potrosi 7,5kw na sat.Pomnozi to sa 6din po kw i vidi sta ti se isplati.

- - - - - - - - - -

I pitaj koliko samelje za sat.

I jos od 1.aprila struja poskupljuje za 20%. Na traktorski pogon moze da samelje vise za 1h rada.
A vezano jos za struju, mozes videti koliko sada trosis, pa ako si na granici, onda ces sigurno ulaziti i u skuplju tarifu od 6din.
 
Ja sam mleo ranije vlazan kukuruz u dzakove.Najkrupnije sito koje sam dobio uz mlin sam stavio.Brze se radi ,ne lepi uopste.Mi smo mleli u kosu mesaonu,pa iz nje ispustali u dzakove.Zavisi od ekipe koja radi,ali otprilike oko 2 tone na sat sa mojim cekicarem,motor trofazni 4 kw.Kukuruz ne mora da bude previse sitan,posto on kad prevri bude jako mekan.Pogledacu sutra koja je velicina rupa na tom situ ako ti nesto znaci.
 
Smislicu nesto vec.. Svakako kad napravim mesaonu ostavicu na spirali mesto za mlin e sad cemo jos videti... Struje i tako torosim dosta i ako imam dva broila...
 
Naravno da je jednostavnije i mnooogo jeftinije u daljoj eksploataciji.Jedino sto je ulog u startu.Naravno kasnije se visestruko vrati.:osmeh:

O kojem ulogu u startu pricas, kada Kameni kaze da ima motor za 180e to je dzabe ja sam nasao za 250e remontovane sa 2god garancije. Mada meni treba za nesto drugo motor.
 
quote_icon.png
Citiram: SAMA
Naravno da je jednostavnije i mnooogo jeftinije u daljoj eksploataciji.Jedino sto je ulog u startu.Naravno kasnije se visestruko vrati.
icon_biggrin.gif
I ne moras da slepas elektromotor zimi po dvoristu,vec pali iz prve :osmeh:.

Sito jeste krupno,ali vlazan kukuruz je mekan i lako prskava,uglavnom se lepo sabije u dzaku i sacuva se do proleca iako ptice probuse negde dzak,za razliku od kukuruza u zrnu.Znaci dovoljno je samleven.
 
Nazad
Vrh