Mešaone stočne hrane

Pa,ovo i izgleda kao neka serpa,cak ni na vasarima nema takve.uglavnom rade ovako
images

To je mesaona kolege Duleta iz Backog Dobrog Polja,i mene interesuje ista takva,tacnije vertikalna 250 kg,cena sa motorom oko 450 evra,radi dubroja iz temerina.Nasao sam i neku firmu iz futoga prave po ceni od 2.5 evra po kg kapaciteta mesaone,naravno to za ove klasicne mesaone od 200 kg pa navise.
 
Kolege da li je bolja vertikalna mesaona kao ova na slici od SAVA21 ili dijagonalna. Radi se o mjesaoni od 300 kg, i dali ova vertikalna moze da mesa silazu od kukuruza.
 
Moje misljenje je da su bolje vertikalne mesaone od kosih.Mislim da bolje izmesaju.Pre nego sto sam je napravio,gledao sam i jednu i drugu i tako se odlucio za vertikalnu,iako je kosu lakse napraviti i manje kosta.
Sto se tice silaze,to ne bih znao da odgovorim
 
Ajde i ja da se priklucim u ovoj temi... Imam jedan Mlin koji melje i ceo kukuruz i okrunjen kukuruz kao i jecam,taj mlin mi godinama ne sluzi nicemu... Pored toga imam jednu spiralu ne previse dugacku (cini mi se da je oz Zmaj Unirvezala kipa).. Lako bi to odradio i spojio sa onim mlinom... Ali bi uradio posle i mesaonu o kojoj nemam pojma nista (sad sam procitao temu).. Posto imam mlin i spitalu (mada nek kupim i novu spiralu) zanima me koliko bi me kostalo da napravim samo vertikalnu mesaonu od nekih 500-600kg... Da mi kasnije ne bude mala kad povecam broj muznih grla...

Najbitnije mi je kad bi neko hteo da mi kaze koj lim je najbolji za izradu mesaone (mislim na debljinu),kao i da mi je slika iznutra da vidim sta mi je ciniti.... Polako sam krenuo sa sakupljam materijala imam 3-4 trofazna motora imam mlin (imam i motor za njega) imam i jednu spiralu imam i nekoliko monfoaznih motora... Koje dimenzije su mi potrebne za 600kg??? Visina i obim kao i sa kojom debljinom lima da radim?? Imam Co2 tako da nije problem to odraditi... Hvala unapred... :ppozdrav:
 
Kod nas u selu Ribari ima firma koja usluzno sece i savija pleh za mesaone.Imaju dimenzije ,iseku na licu mesta i sve izsavijaju,samo treba ko ume da povari ,namesti lezajeve i remenicu i ofarba.Kome nije daleko mogu da se raspitam za broj telefona,mislim da je usluga kostala 40 eura,
Sto se tice mesaone bolje uzeti kosu,posto ona moze da mesa i sirovu i suvu hranu,a nikad se ne zna sta se moze okrenuti.Sirov kukuruz koji se stavlja u dzakove,mleven ili u zrnu se lepi u vertikalnoj mesaoni,onda pobudja i ako se izmesa,a to je tesko opet pravi sranje.Mesaona od 150 kg u delovima mislim da moze da stane u karavan auto pozadi,veca eventualno u prikolicu,zavisi od zapremine mesaone.
 
Svi oni iseku pleh i odnesu u Ribare da se izsavija,veruj mi.Ima u Dublju Silomiks,on je mogao da radi savijanje usluzno,ali nije hteo,ne znam jel sad poceo,ostali nemaju cime.Napravljene elemente posle mozes da posastavljas sam i sa elektricnim aparatom,ako nemas CO2,dve litre farbe kupis ,dva kucista sa lezajevima,remenicu i nosac motora.Mene je tako moja kosa mesaona bez motora od 150 kg izasla 150 eura.
 
Moze li ovaj mlin da se iskoristi za mesaonu??? Stoji mi godinama ovde i nesecam se kad je zadnji put radio.. Problem je u tome zato sto ga pokrece traktor!!!! Pa bi ga sad prepravio da go pokrece E.motor... Sto se tice mesaone opasno sam se zagrejao da iskoristim sve motore remenice i spirale koje imam da je sklepam,samo jos lim d akupim i da nadjem neko ko ce da ga savije,varenje nije problem..


Sta mislite koje snage bi bio dovoljan motor za njega??? :sta:

img2706.jpg
 
Nije poenta samo snaga,vec i obrataji.:osmeh: Od viska nikad ne boli glava,te na taj mlin moze i motor od 5,cak 7,5KW,ali iskljucivo 2800 o/mNaravno da moze i manji sto je Gruja napisao,ali nece mlin biti iskoriscen.Kakvi su mu nozevi?Leteci,ili fiksni?Ako su leteci,sto predpostavljam,taj sa motorom od 7,5KW moze da tuce 1000 i kusur kg na sat.
 
Nozevi su 99% leteci otvoricu ga bas sutra da vidim dal to funkcionise idalje... Motor znaci od 7.5kw i nema brige sa ovim mlinom??? JA enznam ni koje je proizvodnje ovaj mlin... Imam jos 2 ali manja su...
 
Kao što reče Milan motor 7,5 kw 2800 obrtaja
sad ako bi pravio vertikalnu morao bi ispod tog mlina da ide puž koji bi nosio u mešaonu
a za kosu mešaomu bi dovoljno bilo napraviti drugi stub kako bi mlin mogao da melje direktno u nju
 
Moze li ovaj mlin da se iskoristi za mesaonu??? Stoji mi godinama ovde i nesecam se kad je zadnji put radio.. Problem je u tome zato sto ga pokrece traktor!!!! Pa bi ga sad prepravio da go pokrece E.motor... Sto se tice mesaone opasno sam se zagrejao da iskoristim sve motore remenice i spirale koje imam da je sklepam,samo jos lim d akupim i da nadjem neko ko ce da ga savije,varenje nije problem..


Sta mislite koje snage bi bio dovoljan motor za njega??? :sta:

img2706.jpg

Imam isti takav mlin, teram ga na traktor, nozevi su leteci i trenutno mi je bas otvoren, kada ga sklopim, slikacu da vidis krupi direktno u kosu mesaonu. Po meni ti je ne isplativo stavljati tu motor jer nema da se kupe novi motori, nego samo remontovani, tj.oni koji su bili izgoreli pa vitlovani, i cena ima je od 7.5kw 250e.
Za 3minuta krupi 100kg sa taktorom. Otvorena do kraja da vuce. A koliko on potrosi ED za 3minuta na 1200o/min...? Pa kada ce tih 250e potrositi kroz to gorivo, kada to potrosi, vec ce se i krupara raspasti i bice vreme za novu. :bravo:
 
SaleCar Ja sam letos kupio remontovani sa garancijom 7,5kw za 180e i to im je i cena. Ja sam više za varijantu sa el.motorom da ne bi i zimi morao da pali traktor da bi spremio hranu!
 
Upalis traktor, jednom u dve nedelje da napravis 1-2t hrane, mislim da to nije problem nikakav, da ne zaboravi da pali. :osmeh:
 
Ja imam isti mlin i dok je bio na traktoru bas sam se mucio pogotovu zimi a i potrosnja nafte uopste nije mala.Pre dve godine sam kupio na kupindu el.motor od 15kv.2800ob.i ugradio ga na mlin,sad je pesma za rad.
 
Imam mogućnost da kupim takav prekrupač.
Mene interesuje da li bi sa time mogla da se pravi super silaža zrna kukuruza i sa kojim sitom?
 
Nazad
Vrh