Mešaone stočne hrane

Il defrans uzmes silo kombajn i pravac kukuruzovina on to sve usitni samelje i baci u prikolicu, o ovom postupku mislim da je u nekoj od tema pisao Zoran K.
 
e o ovim sam prica na ovu foru da se sece samo ovo ima duvaljku i nosi de treba tako moze da se napravi silos od betonski kaca i direkno u njega da ide a on da je u stali
156rdra.jpg

2s64u9c.jpg

s5fh29.jpg
 
Zadnjih 8 god koristim takozvanu .. fau mesaonu ,za sitno praskasti materijal . to je bure od 30kg zapremine koje se vtri oko svoje ose(mesa se 10 kg materijala) a ono je postavljeno pod uglom od 45 stepeni , zezame postavka za slike . ali postavicu..
 
Moje misljenje je da su bolje vertikalne mesaone od kosih.A ove sad sto radi mala privreda,uglavnom su loseg kvaliteta.Najbolje je ko ima mogucnosti da kupuje materijal i pravi sam ili da mu napravi neki proveren bravar
Npr.,ovako nesto:
 
Poslednja izmena:
Prodata je,inace je od 300 kg.Moj komsija pravio i veoma je kvalitetno uradjena.Ulozeno,koliko znam,nesto preko 700 evra,a prodata za 1100.Ja cu uskoro poceti da pravim od 200 kg,ali bez mlina.
 
Cini mi se da je malo komplikovanija zamena sita,moja zamerka je sto je ispust jako nisko i jel to mesaonin puz spolja :sta: ili sta mu je to vec?
 
Spuz je naravno unutra,a to spolja je zbog prasine,jer mora biti negde oduske.Ispust je nisko,jer je prvobitni kupac tako hteo.Napravio je jednu za sebe koja ima isti ovakav ispust,ali i jos jedan koji je visi,pa moze da se sipa u dzak.A sto se tice sita,nije komplikovano za zamenu,lako se otvara na sarke
 
Jel to Suzana,zbog suza kad si je pravio ili placao.:sta::haha:Lepa mesaonica,nek te dugo sluzi i zaradi para.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh