Mešaone stočne hrane

Lici,ali nije.Oni nemaju bez mlina.Pre ce biti neki "majstor",nema nikakvu oznaku.
 
Vertikalna,zapremina sarze 500 kg,kompletna linija.
slika nije otisla....izvinjavam se ..!!

5bz5dt.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Lepo, lepo...
Prava linija za mini proizvodnju.
Jel to nešto komercijalno, ili za farmu?

@Nikola
To je napravio neki majstor iz Bogatića, jer je takve boje koristila tamošnja firma "1.maj" (mislim da se tako zvala) koja je pravila mešaone. Ovaj je verovatno radio u toj firmi.
 
Mislim da bi vertikalni transporter trebalo da se vrti na 200 do 250 obrtaja u minutu. Ja imam horizontalnu pa nemam nekog iskustva sa vertikalnim a ovo su preporuke iz knjiga. Kako je u praksi valjda će se neko javiti.
 
kombinovano..!!

malo za farmu,malo za ......::novac::

Branko je u pravu...ja sam bio u Bogaticu pre xxx godina u vezi kupovine mesaone i to je to...!!

pogledacu na mojoj mesaoni kolika je snaga motora i javljam,mislim da je to isto.

@Nikola
remenica velika....precnik 430 mm..........mala na motoru 100 mm
motor 1.5 kw.....broj obrtaja 1400 / min.
mesaona....visina 2,3....obim 2.8 metara

ovo su ti podaci od moje mesaone.....tvoja mesaona ima zapreminu od 350 kg.

izmeri veliku remenicu i proporcionalno izracunaj kolika treba da bude mala na motoru.
ovaj odnos 430 - 100 je dobar i gledaj da tako uskladis.
nemoj da stavljas previse mali motor.
 
Poslednja izmena od urednika:
Po ovome se vertikalni transporter vrti na 325 obrtaja u minuti i to je sigurno dobro. Za takve mesaone je najbolje uzeti kao sto rece MR motor od 1,5kW na 1400 obtaja jer slabiji motor nema dovoljan obrtni moment a ako se uzme sporiji na 900 ili 750 obrtaja u minuti nemoze se napraviti toliko mala remenica za motor. Za svaki kaiš postoji minimalni prečnik i ako bi se napravila manja remenica došlo bi do proklizavanja oko nje.
 
Ima li neko problema sa filokserom u mešaonama i kako ih rešavate?

Ako se dobro secam filoksera je mala vinogradarska vas.Sa njom nisam imao velikih problema.Prilikom detalnog ciscenja mesaone,objekat sam prskao nekakvim insekticidom za zimsko prskanje vinove loze.

,,za svaku buvu nadje se prasak,,....bar tako kazu babe kod nas.

@robins

tacno si izracunao br.obrtaja.......1400 o/min podeljeno na redukciju 4,3 ..........325,58 o/min
odlican broj obrtaja...provereno.
 
Poslednja izmena:
Narode imam jedan problem. Neznam koliko obrtaja treba da mi ima spirala na mesaoni?KApacitet mesaone 150kg,visina tunela gde stoji spirala 170cmm,precnik tunela 15cm,visina od kraja tunela do vrha mesaone (slobodan deo spirale) 30cm.Ako neko zna,POMAGAJTe.
Motor je 1450 obrtaja,treba da napravim malu remenicu.
 
Koliku bi zrelost trebao da ima kukuruz da bi mogao bez problema da se meša u kosoj mešaoni? On bi se mleo sa klipom a tu bi još išli sunc.sačma, mekinje i tritikale koji su suvi.
 
Mešanje vlažnog kukuruza nije toliki problem koliki je mlevenje jer kad je vlažan on se lepi na sito i na oklop oko sita pa može da dodje do zapušenja i sita i mlina. Isti problem se javlja i ako je neka druga komponenta vlažna a naročiti je nezgodan suncokret jer se on još više lepi pa kad se sve zatvori od visoke temperature se iz mlina puši kao iz šporeta. Mi za živinu koristimo nov kukuruz kad mu vlaga padne na 18% mada je i to visoko. Tada se hrana pravi dan za danom jer zbog veće vlažnosti nije dobro da stoji dugo.
 
Neki prave gresku,tako sto okrune rucno klip kukuruza i izmere vlagu.Kad se kombajnira ili melje klip,sigurno ce se vlaga povecati za par procenata,zbog vlaznosti cokova.Treba obratiti paznju na to.Tih par procenata moze biti pogubno,pogotovo za zivinu.
 
sto nebi moglo samo malo podignes mlin i to je to :D
Pozdrav svima,pazljivo sam procitao ovu temu,i imam pitanje.Ja imam isto lifamov mlin cekicar"Ideal 70",verovatno znate na koji mislim,(mogu i da slikam kasnije),pa da li je neko uspeo da upari mesaonu msh 50 sa ovim mlinom,posto sam se zagrejao za kupovinu iste.Mlin ima motor 2900 obrtaja.
 
Dobra mesaona, moj komsija ima takvu.
Prezadovoljan je.
Kostala je oko 1000 eura, pre 3 - 4 godine,
kapacitet 300 / 350 kg
 
Cuo sam da dobro izmesa.
Sve te kose mesaone su na isti princip pravljene.
Mahom su svi zadovoljni sa njima.

Reci mi ako je od 500 kg / 1000 eura
Dali su ove manje pojeftinile? :sta:
 
teo bi sve da vas pozdravim prvo :ppozdrav: zanima me neka secka koja bi sekla baliranu slamu i baliranu kukuruzovinu koja bi sitninu bacala u bunker koi ima neku spiralu da mesa da bi se u tu smesu dodavo repin rezanac i prekrupa cuo sam da ima neki u bosni da to pravi da je kompletno 1300e drzim ovce vecina od nas kad da sasu-kukuruzovinu ovce pola ostave ovako se sela bala usitni pomesa sa repinim rezancom i sve pojedu i dobijas na hrani ne baca se tako i seno sto bi ostajalo krupno baca se ovcama da leze na tim ovim bi se to samlelo i opet bi pojele to usitnjeno,,bio bi vam zahvalan ako bi neko mogo pomoci ako zna da to neko pravi
dg6kn9.jpg

244p3ti.jpg
 
Nazad
Vrh