Mešaone stočne hrane

alal vera! svaka čast. Jednostavno i funkcionalno. Čini mi se da sam video da si pravio plastične remenice.
Koliko snažan motor si stavio?
 
Jesu plasticne,sad da li ce biti dugotrajne-videcemo. Motor je 1,5 kw i 900 obrtaja.Inace,jednostavno izgleda,ali ima puno posla,pogotovo kad se radi prvi put kao sto je slucaj sa mnom.Dosta sam vremena izgubio jer sam vario sa elektro aparatom.Da je co2 mnogo bi bilo brze
 
Progledao,i to vise puta! Trenutno nemam slike,jedino sutra da skinem onaj pleksiglas pa da slikam.Nece moci sve bas da se vidi.Inace,oko spirale ide cev ciji je unutrasnji precnik veci od precnika spirale 5-10 mm.Ta cev se drzi otprilike na trecini duzine(gledajuci od dole) u tri tacke i mora joj se omoguciti podesavanje da ne bi dodirivala spiralu.To podesavanje se izvodi kroz "prozor" na koji ide pleksiglas
 
Od ideje do realizacije

20ic807.jpg

ygsw3.jpg

30vdvy8.jpg

2a0sp4.jpg


Evo ideje za moju mesaonu,treba jos dosta da se radi,nedostaju siberi, poklopac, drzac motora...
 
Da,to je spirala od kombajna i kucista su od kombajna sa lezajem.
Danas sam odradio gornji deo,poklopac je na srafove radi mogucnosti vadjenja spirale.

2wnobjo.jpg
 
Moze da secka ili da melje u zavisnosti od sita koje stavim.Kada radim bez sita slamu isecka na nekih 6 do 8cm.Sa sitom melje na 2 do 3mm.Kapacitet je od 5 do 15 minuta po jednoj bali opet u zavisnosti da li melje sojinu slamu ili zitnu i od toga da li melje sa sitom ili samo secka.Motor je 4 kw.a cena 550e.
 
Ja sam kupio pre 3 meseca mešaonu, bukvalno mini linija za stočnu hranu. Kapacitet mešaone je 600 kg, ima tri motora( čekićar, puž, mešaona), razvodna kutija sa milion sklopki i osigurača i prekidača, melje 50 kg/min lagano, plaćena je 1100e. Kupljena je polovna, prijatelj je kupio, mešao sa njom 1 godinu, i polako prelazi u voćarske vode pa mu više nije trebala. Koliko je rekao toliko sam mu platio, tek kasnije sam video da je bilo jeftinijih i za 300-400e od onog što sam je platio, al nijedna nije bila u tako dobrom stanju. Inače proizvođač je majstor iz mačvanskog sela Dublja.
 
Taj u Dublju radi jako dugo te mešaone, pa verujem da je i tatvoja kvalitetno napravljena.
 
Mi smo prezadovoljni, ćaleta ne mogu da isteram iz zgrade, non stop me zove za recepture, kao igračka mu je. :) Ozbiljno urađena, šalu na stranu, ima mazalice za pokretne delove na mešaoni, otvore za čišćenje, do najsitnijih detalja je vođeno računa. Materijal korektan, dovoljno jak da izdrži. Ofarbana profi, nigde korozije. Pre puštanja pozovem druga koji je električar da pogleda tu kutiju, pošto je to špansko selo za mene. On se oduševio kako je urađena kutija i sa kojim komponentama, kaže da samo ona sa šemom košta oko 400e. A tast je uzeo od Dubroje pre 3 godine mešaonu, 400 kg, radio sam i sa njom, nemam zamerke, da nisam uzeo ovu, od njega bih naručio novu, stvarno pravi dobre mešaone.
 
A jel znas koji je majstor u pitanju,jel pise sta na njoj,silomix,bojic ili dujin,to su nasi najbolji majstori.
 
Nazad
Vrh