Massey Ferguson

Da li još neko ima rezervne delove za MF osim Krokusa? Treba mi semering prednje vuče, O-ring i neka zaptivna guma.
Imam kataloške brojeve.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Evo pravimo kalup. :osmeh:
Nisam video da neko ima tegove na felnama,ne znam ni kako izgledaju.
Ima li neka slika?
 
Nisam nikad video tegove na 3060.Znam samo da se menjaju uži ili širir točkovi.Što se tiče tegova znam da ih imaju stari Maseyi,imam ih na MF178.
 
Za šta služe ventili na hidrauličnim izlazima? Pročitao sam pre dve godine, ali ne mogu da nađem na forumu kada se pisalo o tome. Ako hoću da kipujem prikolicu, crevo priključim na donji izvod i zavrnem slavinu gore? Za plug i setvospremač slavina treba da bude odvrnuta?
a5c49de0bfa0dd6da4cc1389de29802b.jpg


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Meni se čini da na slavinu prigušuješ protok ulja, samim tim regulišeš brzinu fluida tj.sporije i brže reagovanje po potrebi.
 
I meni je to najlogicnije jer na starim razvodnicima mora mehanicki da se odredjuje da radi kao jednosmerni ili dvosmerni.
Recimo na Petoletkinom razvodniku koji je dolazio na Imt i Imr ima mala rucica.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Imam u ponudi 3690,15000e,e sad ja sam ga probao tj iso da gledam,imam ja 3080 ali mi treba veci traktor,kod ovog je problem sto ne reaguje dynasift i multipover,a sve ostali radi kako treba,brze spore,hidraulika besprekorno,motor je odlican,samo me ovo buni,dal je to problem sa strujom.ili sa menjacem,znaci ne prebacuje u ABCD,I da li se isplati popravljati menjac,uloziti novac i dobijem traktor kako treba,ne seva sablja za kupovinom ali eto cisto konsultacije pitam
 
Da je problem do struje, verujem da bi prodavac to rešio, ne bi dopustio da mu se spusti cena zbog mizernog kvara.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ako imaš još novaca sastrane za popravke,uzmi.
Ako nemaš,zaobiđi.
Iako nemora nužno značiti da je nešto veliko,može biti sitnica,ali i nemora.
Koliko sati ima,kakve su gume,kakvo je opće stanje?
Djeluje primamljivo,ali može biti ubojica novaca.
 
Ako imaš još novaca sastrane za popravke,uzmi.
Ako nemaš,zaobiđi.
Iako nemora nužno značiti da je nešto veliko,može biti sitnica,ali i nemora.
Koliko sati ima,kakve su gume,kakvo je opće stanje?
Djeluje primamljivo,ali može biti ubojica novaca.
Oko 9000 sati,gume odlicne,opste stanje mu je odlicno,stvarno deluje primamljivo,imam novca sa strane,covek uvezo traktor nije ni znao za ovaj problem nije gledao iskreno,ja sam mu skrenuo paznju,kazem traktor se izuzetno ponasa,lepo radi,samo je to problem multipwe i ABCD,konsultovacu se i sa majstorm,ubijacu mu jos cenu jaa,nece biti 15000sigurno
 
Pozdrav
Može da bude sam stopsolenoid u kvaru. Da je do ožičenja problem ne bi upalio.
Najjednostavnije je kada se to desi ohladiti PVP flašom vode pa nakon hladjena startuje te. Ukoliko odmah upali kao što bi trebalo onda pumpa treba da se servisira.
P.S. metoda nije najpouzdanija tako da bi bilo valjano da neki iskusniji majstor izvrši defektažu
Hvala na pomoci, ali nije nista od toga bilo, srecom... Na kucistu filter separatora nafte, kada se odvrne odozgo crni poklopac, bilo je sve zapuseno od prljavstine... nije mogao da povuce dovoljno nafte...
 
Nazad
Vrh