Massey Ferguson

Da se i ja pridruzim 3095 i 3635. Ovaj manji ce sluziti za prskanje,setvu, vestak....
https://postimg.cc/Rq2HCbcY]

[/URL]
IMG-4dca1503e8d3dd87f791586b2f63a43e-V.jpg
[/URL][/url]
https://postimg.cc/mPXpts84]

IMG-20220328-135324.jpg
[/URL]

IMG-20220328-140513.jpg
[/URL][/url]
 
Poslednja izmena:
Imam na traktoru 2 dvoradna izvoda i nemam onaj povrat.
Ako mi treba 1 dvoradni i 2 jednoradna,da li je to izvedivo?i kako?da li od jednog dvoradnog mogu napraviti 2 jednoradna?
 
Imam problem na MF 3630, na tabli ne sija prednja vuča niti blokada diferencijala. Napon punjenja je dobar, prekidači prednje vuče i blokade ispravni. Ne sijaju ni kornjača ni zec.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Mene to asocira na neki osigurac, relej...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Na instrument tabli rade ostale lampice, osim za blokadu i prednju vuču. Ne sija ni selektor brzina pored menjača, nije osvetljen ni zec ni kornjača.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Neće ni kardan da uključi, tako je. Rađen je "remont" računara pre par godina. Ispitaću još neke strujne sklopove sam, pa ću onda videti šta ću.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
100 % je racunar , sve sam isto radio i zvao elektricara da detaljno pregleda svaki kontakt , vod i ostalo ali nista i majstor se konsultovao sa nekim kolegom sto popravlja racunare i ovaj mu sve objasnio kao da je bio kod nas . Na kraju poslato postom i za 10-tak dana vracen popravljen i radi extra .
 
Radio je i moj računar, ali šta god se desi na računaru je 300 evra :D Zvao sam ga prošle godine za onaj "računar" na stubu, jer je potrebno samo da se "programira" odnosno da se preko programatora kaže računaru na kom modelu traktora je. Rekao mi je da mu programator ne radi, ali da bi to zadovoljstvo košta isto magičnih 300 evra. Deluje mi da udara po ušima sa cenom.
 
Pozdrav svima u ovoj temi o Massey Ferguson traktorima kao prvo, a kao drugo, zamolio bih vas na osnovu vasih iskustava za pomoc oko problema koji imam sa mojim 6270.
Naime, od jesenas mi je traktor poceo u radu, uglavnom kada se motor zagreje na radnu temperaturu, da menja broj obrtaja. Smanji broj obrtaja za oko 100, pa vrati na vrednost koja je data rucnim gasom. Nakon nekog vremena, onda pocinje da se gasi, naglo pada broj obrtaja i ugasi se. Ponekad stignem da stisnem kvacilo i da ga zaustavim (rasteretim opterecenja), ali se on svejedno ugasi. Nakon toga moram nekoliko puta da "alnasujem" da bi traktor upalio. Zamenio sam filtere nafte (separator i dva fina filtera), zamenio AC pumpu ali se isto desava. Proverili smo dovod nafte na ulazu u LUCAS pumpu dok "alnasujem" i to je u redu.
Majstor koji mi je menjao AC pumpu, kaze da moze da bude do regulatora broja obrtaja u pumpi ili da me zeza ozicenje stop ventila.
Da li je neko imao slican problem?

Hvala unapred.
 
Pozdrav
Može da bude sam stopsolenoid u kvaru. Da je do ožičenja problem ne bi upalio.
Najjednostavnije je kada se to desi ohladiti PVP flašom vode pa nakon hladjena startuje te. Ukoliko odmah upali kao što bi trebalo onda pumpa treba da se servisira.
P.S. metoda nije najpouzdanija tako da bi bilo valjano da neki iskusniji majstor izvrši defektažu
 
Imam problem na MF 3630, na tabli ne sija prednja vuča niti blokada diferencijala. Napon punjenja je dobar, prekidači prednje vuče i blokade ispravni. Ne sijaju ni kornjača ni zec.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Problem je rešen. Žica sa plusa na akumulatoru je istrulila, tako da verovatno neki deo traktora nije dobijao struju. Prednja vuča radi, kao indikatori ranga brzina.
Da nisam skidao radna svetla, ne bih ni uočio žicu u prekidu.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh