Massey Ferguson

Mislim da je MF 3660 mnogo veći traktor ,od onog Landinija.
 
Drugari da li je neko rasturao sistem koji uključuje kardan na Mf 260 ili slični njemu. Problem je sto nece da se isključi kardan,rasturili smo odozgo poklopac i sve mislimo da su neke lamelice,ali sve je to pod znakom pitanju?
 
Pogledaj zadnje felne .Onaj landini je oko 110 ks a mf je oko 150.
Svi MF serije 3000, imaju istu kabinu.Kao što Zombi reče landini je isti ili sličan MF 3080.
 
Nema tog modela na Kondedata pa ne mogu da ga identifikujem tako a nikad ranije nisam vidio Landini pod tim brojem. Po dužini, kabini (spolja i iznutra) mi djeluje kao 3080 a i motor mi prema slikama djeluje isti, A6.354 sa vertikalno postavljenom PVP. Jbga ne znam nikoga da je imao 30x0 seriju a da se usrećio. Prvi susjed je nagrabusio sa 3060, drugi se jedva riješio 3080, sve isti problemi, hidraulika i mjenjač. Naš član, pokojni Spasoje je isto imao probleme sa 3060 ili 3080 (ako se dobro sjećam), spala mu je navrtka koja drži čitav snop zupčanika i imao je gadnu havariju.
Sa druge strane, ti traktori su bili izrađeni do besvijesti kada su uvezeni a po konstrukciji su prilično složeni tako da se dobrom niko nije ni trebao nadati.
 
Nemora da znaci. Osjetljivi su mjenjaci 32x32 to su oni koji imaju AB na rucici. Malo noviji 16x16 , nemaju te probleme . Sa hidralukim neznam da ima cesto kakvih problema. Ima ih dosta ovde i ne zale se ljudi nesto .
 
Kod dvojice spomenutih (3060 i 3080) su crkavali neki ventili, pa gubili pritisak stalno, pa otkaže sve zbog struje, pa crkavao računar koji upravlja hidraulikom (ovaj na 3080 je nekako popravio negdje u Srbiji, onaj na 3060 je kupio nov original za 1200 eura u Njemačkoj), pa im otkazale prednje vuče opet zbog hidraulike, ovom na 3060 je otkazao kardan, otišao neki vrag unutra u vezi hidraulike., na 3080 je krepala pumpa hidraulike..lik je mijenjao ulje sigurno 3 puta da ja znam, svaki put sve bude puno špene, posle se ispostavilo da su sinhroni i neke lamele poderani, koštalo ga kao svetog Petra kajgana.
 
Sve se to oce desiti na svim traktorima zapadnim tzv tegeneracije pa naovamo . Sve je to preko 20000sati , lamele se trose razne , ne mijenjaju na vrijeme prave spenu . Neki vijci unutra osigurani loktajtom a i to ima vijek vjerovatno .
 
Nema tog modela na Kondedata pa ne mogu da ga identifikujem tako a nikad ranije nisam vidio Landini pod tim brojem. Po dužini, kabini (spolja i iznutra) mi djeluje kao 3080 a i motor mi prema slikama djeluje isti, A6.354 sa vertikalno postavljenom PVP. Jbga ne znam nikoga da je imao 30x0 seriju a da se usrećio. Prvi susjed je nagrabusio sa 3060, drugi se jedva riješio 3080, sve isti problemi, hidraulika i mjenjač. Naš član, pokojni Spasoje je isto imao probleme sa 3060 ili 3080 (ako se dobro sjećam), spala mu je navrtka koja drži čitav snop zupčanika i imao je gadnu havariju.
Sa druge strane, ti traktori su bili izrađeni do besvijesti kada su uvezeni a po konstrukciji su prilično složeni tako da se dobrom niko nije ni trebao nadati.
Ako me sećanje služi ,kod pokojnog člana se odvrnula matica na biraču, pa je uhvatio dve brzine.
 
Sjecam se neke matice ali mi se cini da je to sa biracem bilo na Zetor 6245 gdje je polomio dva zupcanika.Na MF je bio neki veci belaj, sjecam se da je Spasoje to lijepio.Probao sam da nadjem te postove ali ne mogu.

Sent from my M2006C3LG using Tapatalk
 
Uspeo sam da nađem slike koje je pokojni Spasoje postavio ,mislim da je to bilo 2011 ili 2012.Slike su zamućene zato što sam ih uveličavao.



 
Evo šta kaže:


 
Ja sam navracao kod njega kad se to desilo da probamo da otkujemo. U stvari samo da vidim. Naravno ništa bez rasklapanja nije moglo . Zar je vec prošlo toliko?
 
Prošlo .
Znam da je kod mene bila popuštena matica ali na sreću,nije bila skroz spala.Samo je dotegnuta i do sada nema problema.
Onda nisam znao ništa oko tih stvari ali ...

 
Ja se izvinjavam,postavio sam post pre nekoliko dana vezano za ugradnju turbine konkretni na MF3080,postoji li mogucnost za tim,posto bih mu ugradio turbinu,a zeleo bih da vidim jel imao neko iskustva s tim,hvala puno
 
Na svaki motor možeš staviti turbinu,no upitno je u kakvom je stanju motor,te ostali dijelovi koji će trpiti opterećenje zbog povećanja snage motora...
 
Onaj Massey kombinirka mi se opasno svidja. Kada bi nasao zadnju ruku (backhoe) odmah bi to uzeo za Armu. Non stop ima potrebe za takvom masinom.
 
Nazad
Vrh