Massey Ferguson

Skinuo kleme a potom probao i sa skidanjem buksni dole na prekidaču. Ostao i dalje u zecu....
Kasnije ću da izmerim napon na alternatoru i na samom prekidaču.
 
Ako taj se ventil 17 bara ne radi kako treba,obično ne radi ni prednja vuča ili kardan.
 
Emigrant uslikaj mu gdje si doveo direkt napon, kod mene je 3645 pa je drugacije
Momo evo slike.
f1390a2125e00a072786a9a4f987dcf7.jpg


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Napon alternatora je 13.6v. Sa ugašenim motorom napon na ulazu u prekidač je 12v a na izlazu 9v(pad napona kroz namotaj). Što znači da je sa strujom sve ok i da je u pitanju mehanički ili hidraulicni problem.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Ne može biti unutra mora raditi na struju. Taj aktuator el mag dobija napon sa tog prekidača sa slike i gurne viljušku. Mislim da nije hidraulučni nego elektro magnetni bar kod 3600
 
Skini spulnu elekromagneta i odvrni i ocicti ventil da ide lako koji pokrece spulna elektromagneta , tu je zaprljao pa zaglavi i ne moze elektromagnet da ga prebaci . Imao sam isti problem , ocistio i sada radi kao novo .
 
To što pokreće špulna se zove kotva, i nalazi se u kućištu/čauri koju kolega preporučuje da odvrneš.
Kada skineš špulnu i odvneš kućište kotve biće ti očigledno.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Mislim da ne. To je samo prekidač. Sličan skoro identičan kao rikverc prekidač zastava 101. On služi kad pomjeriš ručicu bočno da daš signal koji pali lampice i ujedno daje napon na taj aktuator kako janazva. Samo treba tu iza dekla negdje da je
 
Elektrohidraulični ventil,koji menja spore i brze, je na ploči dole ,ako sam dobro shvatio raspravu.

 
Eto ipak je elektro hidraulicni , a na seriji 3600 je cisto elektromagnetni. Pogledaj petre taj donji onda , jel dolazi napon na njega , a ako da onda ga izvadi ocisti i slicno
 
Evo i mene u "crnoj kronici".
Tast danas išao orati i veli da je nešto zaružilo ispod sica i prestala raditi prednja vuća.
Sve ostalo radi,pa me sad zanima jel ima tko kakvih iskustava?
Što prvo pregledati?pretpostavljam da bi moglo biti da su se ricne na osovini prednje vuće pojele(možda bi to bila najmanja šteta).
Paljenje gašenje funkcionira prednje vuće al se ništa ne događa.
Sve ostalo radi,model je 3060.
 
Nazad
Vrh