Massey Ferguson

Radi se ko na Golom otoku...
e45fe2fe93dab024051909280c657500.jpg


Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Danas dovezli motor sa masinske obrade. Ako nekog interesuje, cijene dijelova.
Hilzne 192.50km, klipovi 235.70km, lezaj klipnjace 22.63km, lezaj radilice 33.53km, aksijalni lezajevi 15.80km, vodjice ventila usisnih i izduvnih 31.28km, ventili usisni 27.60km, ventili izduvni 30.73km, cahure klipnjace 16.74km, gumice ventila 15.46km, garnitura zaptivaca 46.51km. Sve ukupno 668.48km/1.95=342.8€ ( plus nismo kupili dva semeringa radilice). Majstor je ubacio hilzne, obradio hilzne, obradio radilicu, postavio klipove, karike, lezajeve na radilici. Poravnao glavu, ubacio vodilice ventila, stavio ventile i gumice. Servisirao dizne i pumpu. Ruke majstora 480km/1.95=246€
Mene za 539 570 e polu sklop sa novom uljnom pumpom I 160 e remont pumpe I dizni. Tvoj slucaj onda nije skup
 
Pozdrav ljudi.
Imam verovatno mali problem sa 6160.
Dakle u toku rada se jednostavno ugasi kao da sam okrenuo kljuc. Nekad posle pola sata nekada i dva puta u pet minuta... Filteri goriva su novi a taložnik i sito AC pumpe su oprani pre možda 10 sati rada.
Pošto sumnjam na pumpu za gorivo da li mozda na njoj ima još neko sito?

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Ne vezano za tvoj traktor mene je na vw t4 zazala žičica na pvp, kako se mrdne od vibracija tako mi se nekad ugasi, i sam proradi, jedva sam skontao šta je... Da li ti imaš elektro ventil na pumpi?
 
Pozdrav ljudi.
Imam verovatno mali problem sa 6160.
Dakle u toku rada se jednostavno ugasi kao da sam okrenuo kljuc. Nekad posle pola sata nekada i dva puta u pet minuta... Filteri goriva su novi a taložnik i sito AC pumpe su oprani pre možda 10 sati rada.
Pošto sumnjam na pumpu za gorivo da li mozda na njoj ima još neko sito?

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
Proveri zice od el.ventila za gasenje
Mene je to tako zezalo jedno 15 dana dok nismo nasli gde je pukla zica ,cas je gubila cas dobijala kontakt,konsa sam igrao loto
Sve smo skidali i gledali i filtere i ac i pvp pumpu i tek na kraju kad smo izbacili el ventil za gasenje traktor je radio normalno
Kad smo zavrsili poslove onda smo trazili gde je prekid

Послато са motorola one помоћу Тапатока
 
Ne gubi u opšte... Samo se ugasi lagano
Solenoid je elektroventil za gašenje ili sam pobrkao lončiće?

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
9eaddf6f59b98da5f9910d06c13f4a87.jpg
 
Poslednja izmena:
Dok je motor bio dobar i orginalni termostat (82 stepena), kazaljka dodje tacno da poklopi ove dvije bijele crtice ( koliko me sjecanje dobro sluzi) oko pola zelenog polja i ne mrda cijeli dan ni gore ni dole. Vec kad je motor bio polos pocela je temperatura malo da seta, onda mi je zastekao termostat pa sam ga izvadio. Sad sam stavio od 74 stepena jer nigdje nisam mogao naci od 82, pa cemo vidjeti kako ce biti..
 
Ako imas na pumpi polugu za mehanicko gasenje onda mozes da izvadis elektroventil za gasenje , skines gumicu koja zaptivna sa njega i vratis ga . Ako nema vise tih problema onda je problem u njemu
Dotad mozes da gasis na polugu.
 
Imam Massey Fergusona 3670 i imam problem s hidraulikom dok je ladan diže malo samo sa punim gasom do neke razine kad se ugreje sve teže i teže,promenio sam hidraulicnu pumpu i dalje se isto dešava.
Da li zna neko šta može biti?
 
Da li ti problem pravi samo taj deo hidraulike ili imaš problema sa još nečim (volan)?
Ne znam koji razvodnik hidraulika imaš?Da li možeš dizanje ili puštanje da uradiš na samom razvodniku ,bez struje ?
 
Nazad
Vrh