Massey Ferguson

Po tome ,nešto struja zeza .Kako ti stoje poluge od hidraulike ? Ako su pomerene u jednu stranu ,tada ovaj senzor nema funkciju i ne može da diže.
 
Komšija je imao sličan problem .Šraf br 1 je pukao ,osovina se pomerila u jednu stranu ,hidraulika nije reagovala.
 
onda je nesto do struje, rade li ti dugmici na blatobranima za dizanje i spustanje

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Ne rade dugmici na blatobranima.
Nadam se da ću uspeti opravit 2 godine ne radi kak treba.
 
Preko dugmica zaobilazis svu elekroniku i direkt otvaras razvodnik od dizanja poluga tako mozes provjeriti razvodnik dal otvara dovoljno, pokusaj osposobiti bar jedno dugme da ti radi da mozes isprobati kako dize

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Koje ulje ide u menjac. MF 1114 u pitanju. Sve mehanicki I svud ide isto ulje(menjac,deferencijal,hidraulika) majstor kaze 90 da sipam
 
Spremanje završio veoma uspešno... Onaj problem sa gašenjem je sam od sebe nestao... Zaslužio kupanje...
2b097c7160e7f164c7d943547b17b0aa.jpg
eaf411ea7bb9c285b87fa5d5417e3d2b.jpg
9d88007f7a60f6e99e7a8a87573ce1a1.jpg


Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Pre dva meseca sam radio menjac kosta me preko 2500€ +1500 + 300 € .
Sad imam problem sa kocnicom pojeli sediskovi.
Dali je neko kupovao i gde da trazim naj jevtinije?
DALI JE MOGUCE REPARIRATI OVE U SRBIJI
LAMELU SAM RADIO ZA 180 €
 
200 € mi trazi po komadu majstor
Toliko kostaju novi kod dereka
Ja sam za 3125 placao 28000rsd komad a bilo je i za 22000komad kod nekog majstora iz nisa sto radi za austrodizel
Kasno sam saznao za njega


Nisam te razumeo,mislio sam da ti trazi 200e za remont
Zovi lamela servis romic iz ns,cini mi se da je aca radi kod njih kocione diskove

Послато са motorola one помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
200€ jedan disk 2x200 400€ plus gumice na klipovima plus jedna ploca se pojela na desnoj cizmi izace mnogo.
EGLEZI GLUPI NISU NORMALNI STA SU SMISLILI ZA KOCNICE
 
TAJ IZ NISA JE DRAGAN RADIO MI MENJAC ZAMENIO LEZAJE I B ZUPCANIK I UZO 750E PA SAM PROSLE GODINE RADIO OPET
DELOVI MOJI 1000E U SOLUNU
 
SKLOPILI SMO OD DVA MENJACA JEDAN MAJSTOR BENDIKS U SIRIGU
Prethodni majstor je udesio menjac samo tako ponobo je pojeo A B osovinu sto je vario je otkinula zeger pa je sjebo i 3-4 + zec kornjaca steta 4000 €
 
Pozdrav svima dugo nisam bio na forumu nadam se da mi nećete zamjeriti trebo bi ici pogledati MF 3060 turbo twin entry 85 ks pa me zanima ako neko ima iskustva sa takvim traktorom bio bih mu zahvalan za bilo kakav savjet.Hidraulika čini mi se ide preko elektronike što mi se malo ne sviđa mada se nisam susretao sa tim.
 
Ako sve radi i ne svijetle crvene lampice na instrument tabli,u pravilu je ok.
Imaš 2 vrste mjenjača 32x32 i 16x16,pouzdaniji su 16x16 a prepoznat ćeš ga tako da nema A i B na mjenjaču.
Propadanje kvačila i/ili kočnica je "boljka" i svatko tko ima neki od 30x0 serije ima tih problema.
Mijenjaju se gumice u cilindrima ili mijenja komplet cilindar pa si neko vrijeme miran.
Svakako probaj traktor sa nekim priključkom i isprobaj da li rade prednja vuča,kardan i špera a da se ne upali kakva lampica crvena.
Hidraulika je električna i to zapravo i nije nešto što treba izbjegavati.
U pravilu ili radi ili neradi.
Ako ne radi zna biti problem u alternatoru jer pobuda "pali" kompjuter od hidraulike.
Još i senzor položaja zna raditi probleme ukoliko je neispravan.
Puno problema je vezano uz niski napon akumulatora i loše mase te oksidirani spojevi.
Gledaj da se šalta glatko,na hladno zna biti teže ušaltati ali kada se ulje zagrije mora biti kao putar;)
Također gledaj da kompjuter traktora (ne hidraulike) nije brikan.
Mnogi ga brikaju jer se upali lampica niskog pritiska ulja u sustavu i ostaneš bez prednje vuče,kardana,brzih brzina itd..
Gledaj da nema tastera koji su izvedeni(paljenje kardana,prednje vuće) a da nije original jer to smrdi na brikanje kompjutera.
Ako se nećega sjetim još napisat ću.
 
Nazad
Vrh