Massey Ferguson

kožuarac90

Član
Učlanjen(a)
7 Apr 2014
Poruka
60
Kako da nastelujem zabice na korpi na traktoru? I da li postoji opcija dovarivanja zabica? kako da ubacim slike u post sa telefona? Znam da mnogo pitam,izvioite

Gogo7441

Član
Učlanjen(a)
7 Jan 2018
Poruka
302
@kožuarac90 pa što su radili tom traktoru da su ga uspjeli toliko uništiti?
Rođak je kupio polovan MF1114 iz Francuske u vizualno jadnom stanju, ima ga 15 godina, i nikad kvara. A jasno je koliko ga on održava kad je tek ove godine prvi put mijenjao ulje u mjenjaču, kaže- izašla tovatna mast iz njega...

kožuarac90

Član
Učlanjen(a)
7 Apr 2014
Poruka
60
@kožuarac90 pa što su radili tom traktoru da su ga uspjeli toliko uništiti?
Rođak je kupio polovan MF1114 iz Francuske u vizualno jadnom stanju, ima ga 15 godina, i nikad kvara. A jasno je koliko ga on održava kad je tek ove godine prvi put mijenjao ulje u mjenjaču, kaže- izašla tovatna mast iz njega...
nemam pojma druze sta su radili, u glavnom haos ,ne mogu da ostavim sada kada je vec iseceno u delove. moram sve odraditi da nemam kasnije problema. sve sto je od kabine pa napred moram raditi u etapam, pusta ulje u prednjem bocnom reduktoru,ima lufta u vuci. to je ostalo da resim za kasnije... ne moze se sada sve. na prvi pogled je sve bilo ok... odemo da ga kupimo i da probamo... mi dosli plug zakacen kao ide da ugaruje ostalo mu nesto da zavrsi... odvede nas u njivu neku u blizini kuce,ja krece njive nisam video, tamo ide u svakoj brzini bez problema... kako sam ga skinuo sa sleparice problemi nastaju.. odem da orem ide 30-35 m bez problema i onda pocne da iskace i eto... otvaran traktor,navarivao viljuske,ivice na sinhronu zupcanika, pod orugu od kuglice koja bravi viljusku poturen srafic m6 da opruga dobije vece opterecenje i eto ga sada kod mene na panjevima

sinisa1979

Član
Učlanjen(a)
24 Okt 2010
Poruka
6.833
A filteri goriva.... nemam reči. Stavi kvalitetnije filtere od tih Cav, npr flitgard, donaldson, kupers fiam.... Ovo je pravi primer kako ne sme i drugi filter da izgleda tj da bude toliko prljav.

sinisa1979

Član
Učlanjen(a)
24 Okt 2010
Poruka
6.833
Staro motorno ulje, kolega. Vidi se da je prethodni vlasnik bio neotkriveni talenat za uništavanje traktora.... Sipati ulje u rezervoar a u menjač nihc. Nek se hladi i podmazuje vazduhom.

ACA RAIC

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2015
Poruka
2.902
Ja mislim da neko hoće namerno da upropasti traktor, ne bi ovako mogao da uradi.Ovo je kao u horor filmovima.Ko još stavlja prerađeno ulje u rezervoar...?

BARBULA

Novajlija
Učlanjen(a)
19 Jan 2015
Poruka
1.301
Ajd prvi filter I nekako al kako drugi moze ovako da se napuni

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока

Vrh